הגיע הזמן להתפוצץ: על השבוע הראשון של דני אבדיה בעונת 2022/23

אוק 30, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Eitam Abramovich

השבוע האחרון היה הראשון של דני אבדיה בעונתו השלישית, כן השלישית בליגה הטובה בעולם – והוא פתח אותה במדי אותה קבוצה שבחרה בו בדראפט 20′ במקום ה-9, והציפיות הפעם – הן גדולות, כי הגיע הזמן שהפורוורד הישראלי יעשה את קפיצת המדרגה. בפועל, פתיחת העונה של אבדיה עד כה פושרת מאוד, הוא עדיין מקבל בעיקר משימות הגנתיות ועדיין לא חלק משמעותי מספיק בהתקפה. שלוש נקודות עיקריות מהשבוע הראשון של הכישרון הישראלי שלנו בבירת ארה”ב – בכתבה הבאה.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

1 – איזון בין הגנה להתקפה

דני אבדיה הוא שחקן ההגנה הטוב ביותר של וושינגטון וויזארדס כיום, לא תואר שניתן לזלזל בו, כי לא כל יום שחקן ישראלי הופך לשחקן הכי טוב של קבוצת NBA באספקט מסוים, ובטח שלא בתקופה כל כך ארוכה ועקבית. הפורוורד הישראלי מקבל בכל ערב את השחקן הטוב ביותר של הקבוצה היריבה ועד כה – הוא עושה עבודה לא רעה בכלל, ביחס לפערי הרמות הברורים בינו לבין הכוכבים שעליהם הוא שומר.

הנקודה המרכזית היא שאבדיה נותן המון מאמץ בצד ההגנתי, מה שהרבה פעמים גורם לו לתת פחות מאמץ בצד ההתקפי ולא לקבל את הכדור – וזה כמובן, לא דבר חיובי. אבדיה יחד עם צוות האימון של וושינגטון יהיו חייבים למצוא את האיזון בעבורו בין שני צידי המגרש, כי אסור לשכוח – דני אבדיה הגיע ל-NBA בזכות ההתקפה האקסקלוסיבית שלו, ולא ההגנה.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

2 – הקליעה לשלוש

בשבוע הראשון ניתן להתחיל לראות ניצנים של מגמה חיובית בזריקה של דני אבדיה מחוץ לקשת. לעומת העונות הקודמות – ניתן לראות שאבדיה מאוד רוצה להרים את הזריקות ומאוד רוצה לנסות, וגם טכניקת הזריקה שלו השתפרה פלאים, וזה הודות לעבודתו עם צוות האימון של הוויזארדס וגם עם המאמן האישי הבכיר דרו האנלן, איתו עבד במהלך הקיץ האחרון.

בכדי להתחיל ולהתקדם בהיררכיה ההתקפית של וושינגטון, דני יצטרך להתחיל ולהראות עקביות בקליעה שלו, ולהתחיל להתייצב סביב ה-35 אחוזים מחוץ לקשת, אם זה יקרה – וושינגטון יותר תסמוך עליו, והוא יקבל יותר הזדמנויות. דני צריך להמשיך לדרוש את הזריקות ובכל הזדמנות להרים זריקה, לנסות.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

3 – ניהול משחק

לעומת העונות הקודמות, אנחנו מתחילים לראות אצל דני אבדיה מגמה חיובית מאוד – פליימייקינג. עוד משלהי העונה שעברה, במספר מצבים במהלך משחק ברגע שדני לקח ריבאונד בהגנה הוא הוריד כדרור וניסה לחפש בצד ההתקפי שחקן פנוי ולייצר – עד כה העונה הוא מוסר 1.2 אסיסטים, מספר שיכול וצריך לעלות. דני לא צריך לוותר על הכדור ברגע שהוא מוריד את הריבאונד בהגנה, אלא בכל הזדמנות שכזו לקחת את הכדור עד להתקפה ולחפש הזדמנויות לייצר או לחילופין – לייצר לעצמו דרך הכדרור. לא לוותר על ההזדמנויות, כי דני חייב להתחיל להראות לוושינגטון איכות התקפית שתעלה אותו בהיררכיה.

לסיכום, דני אבדיה עם פתיחת עונה לא רעה, אבל ממש לא מספיק טובה – ואפילו בינונית. הפורוורד הישראלי חייב להתחיל לקחת יותר על עצמו ברמה ההתקפית, כי הגיע הזמן, באמת שהגיע הזמן, להתפוצץ.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!