הביטחון של אבדיה נוסק יחד עם שיא ריבאונדים מרשים: נציגנו בוושינגטון מדווח

פבר 15, 2022 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Dov Halickman

הוושינגטון וויזארדס ניסו להחתים בקבוצה את הסנטר בן ה-25 שכיכב גם באולסטאר – דומאנטאס סאבוניס בטרייד דדליין אבל הקינגס שילמו יותר ממה שהיו באמת חייבים לפי חלק מהגורמים המעורים בפרטים כשהם וויתרו על הבחירה ה-12 בדראפט 2020 טייריס הליבורטן, שנבחר 3 מקומות אחרי אבדיה. לעולם לא נדע אם הפספוס בהחתמת סאבוניס היא שהביאה את בראדלי ביל להחליט ללכת לניתוח בכף ידו ובכך לסיים את העונה מבחינתו, אבל בכל מקרה, העובדה שביל גמר את העונה השפיעה מאוד על ההחלטות של וושינגטון בסיום הטרייד דדליין.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

השם המרכזי בהחלט היה קריסטאפס פורזינגיס יחד עם ההעברה של דינווידי ודאוויס ברטאנס על ידי טומי שפארד. אבדיה שיתף שהדבר הראשון שפורזינגיס אמר לו זה שהוא רוצה לשחק נגדו בפיפא, אבל הדבר המרכזי שאוהדים של אבדיה יכולים לקחת מהזמן האחרון זה העובדה שדני נשאר בוושינגטון לפחות לעוד כמה חודשים כאשר הוויזארדס לא היו מוכנים לוותר על הכישרונות הצעירים שלהם לאור כך שביל בחוץ עד תום העונה. בשלושת המשחקים האחרונים אבדיה קולע בספרות כפולות בכל משחק ברצף שמתרחש עבורו בפעם השנייה בקריירת ה-NBA  שלו.

“יש לי את הביטחון להיות אגרסיבי יותר, ליצור יותר עבור אחרים, להיות עם הכדור קצת יותר,” אבדיה הסביר. “בכללי איך שהכדור זז, זה מרגיש נהדר, אנחנו משתפים את הכדור אחד עם השני, זה נראה טוב וזה יוצר הרבה זריקות לאחרים ואני חלק מאותם שחקנים שאוהבים להיות הפליימייקר ולהשיג לחבר’ה זריקות. אין לי תלונות.”

לפני שאבדיה קלע 12 נקודות ב-4 מ-9 מהשדה, 15 ריבאונדים ושלושה אסיסטים ב-31 דקות משחק מהספסל נגד דטרויט, המאמן ווס אנסלד רצה לראות את משחק הכנפיים שלו צובר יותר ביטחון. תבקש ותקבל, ווס, כשהביטחון של אבדיה נוסק.

“אני רוצה לראות אותו זורק בעקביות רבה יותר. תזרוק עם קצת יותר ביטחון. אני חושב שהוא לוקח את השלשות הנכונות אבל לא תמיד עם מספיק ביטחון,” אנסלד אמר לפני המשחק. “אני חושב שזה יותר התגובה שלו להחטאות וזה טבעו של אדם. התהליך הזה הוא נכון, הוא במקום הנכון, הוא זורק בזמן הנכון. אם זו זריקה טובה בתוך שיטת המשחק שלנו, אני רוצה שיהיה לו את הביטחון והחוזק לעשות זאת, בין אם הוא קולע או מחטיא.”

החברות בין קייל קוזמה, שמתפתח למנהיג, ודני אבדיה, דובר בעבר. הדקות שהם משחקים יחד עם התחרות הבריאה ביניהם גורמת לך לחייך. כשנשאל על 15 הריבאונדים של אבדיה, קוזמה אמר: “זה רק בגלל ששיחקתי בעמדה 5 והייתי צריך לעשות בוקס אאוט על סטוארט כל הערב. זו הסיבה היחידה שהוא השיג 15, אבל אני אקח את זה. אחלה עבודה, דני.” אבדיה חזר על עצמו שהתזכורת של קוזמה שכשאתה “6-9″, 230 פאונדים, אתה צריך להשתמש יותר בגוף שלך.”

“ביטחון בא מבפנים, זה בא מלשחק כל יום, שהוא עושה,” קוזמה אמר לגבי אבדיה. “הוא אוהב להיות בחדר הכושר, הוא תמיד באולם לפני האימון, אחרי האימון, והוא בא שוב בערב גם. אתה עובד כל כך קשה, אתה צריך לבוא עם ביטחון.”

כשטומי שפארד בחר באבדיה עם הבחירה התשיעית במקום הליבורטן, הייתה הבנה שיכול לקחת זמן עד שאבדיה יגיע לשיא הפוטנציאל שלו, אבל הוויזארדס מתחילים לראות עוד ועוד את התקרה הגבוהה שלו שגרם להם לבחור בישראלי. וושינגטון רוצה להתמודד על המקום בפליי אין עבור מקום בפלייאוף גם בלי ביל, אבל ההיבט היותר חשוב ב-26 המשחקים שנשארו לקבוצה עד תום העונה זה להמשיך לפתח את השחקנים הצעירים במתן דקות משחק משמעותיות.

“אני חושב שזה בעלייה,” אבדיה התייחס לרמת הביטחון שלו כרגע. “אני לא זורק באופן עקבי במהלך העונה, אבל אני מרגיש שאני צובר את הניסיון ונשאר אחרי האימונים ומגיע מאוחר וזורק עוד לסל, זה עוזר לי. זה עוזר לי לשמור על פוקוס ולהאמין בזריקה שלי. ככל שאני מתבגר והופך לשחקן שלם יותר, הזריקות ייכנסו ואני יותר בעל ביטחון ואני מרגיש שזה הולך להיות דבר טוב בעתיד.”

 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!