האתגרים שמצפים לישראלי, הסופרסטארים שיפגוש והמפתחות המרכזיים: לקראת משחק הבכורה של דני אבדיה ב-NBA עם וושינגטון מול פילדלפיה‎

דצמ 23, 2020 | דני אבדיה

על ידי Joshua Halickman

הרוקי והסנסציה הישראלית דני אבדיה יערוך בלילה שבין רביעי לחמישי את הבכורה שלו בעונה הסדירה באן.בי.איי כאשר הוויזארדס יפתחו את העונה בפילדלפיה נגד הסגל המוכשר של הסיקסרס. אבדיה מחפש להרשים במשחק כשהוא מודע לכך שהמוני ישראלים יצפו בו לאורך הגלובוס.

כאשר הוא נשאל מה זה בשבילו לייצג את ישראל, היה נדמה שלאבדיה הייתה חרדה קטנה לקראת המשימה המאתגרת לייצג את המדינה שלו באן.בי.איי באופן יום-יומי. “אני חושב שהרבה אנשים יצפו במשחק וכל המדינה תהיה מאחוריי. הם יודעים שהכל יגיע עם הזמן, בין אם אני אהיה טוב או לא אני מסתכל על הטווח הארוך ואני מקווה שיהיה לי משחק טוב בפילי”.

בפילדלפיה, אבדיה והוויזארדס יתמודדו עם האתגר שבו הם יצטרכו לעצור התקפה שמסתמכת על הסופרסטארים בן סימונס וג’ואל אמביד, כשקיים סיכוי טוב שהראשון מביניהם יצטרך להתמודד עם אבדיה שיתייצב מולו במאצ’אפ ההגנתי. סימונס הוא גם אחד משחקני ההגנה הטובים בליגה וגם סקורר בולט ויוצר זריקות מצוין, ולנסות לקלוע ולהגן מול הגארד והכוכב הצעיר של הסיקסרס זה חתיכת אתגר עבור אבדיה בתחילת הקריירה שלו. ההצלחה של אבדיה, במיוחד בצד ההתקפי, ככל הנראה תהיה תלויה בצמד המעוטר של וושינגטון בקו האחורי, ראסל ווסטברוק ובראדלי ביל, וביכולת שלהם למשוך את מירב תשומת הלב מההגנה של פילדלפיה.

אין ספק בכך שלהסתגל לאן.בי.איי זה לא קל, וכשהוא נשאל עם מי הוא הכי קרוב בקבוצתו החדשה בזמן שהוא מתאקלם בחברה האמריקנית, אבדיה שם את האצבע על חברו הרוקי החדש בנוסף ליריב שלו לשעבר ביורוליג בתור השחקנים שאליהם התחבר באופן מיידי.

“אני קרוב בעיקר לקאסיוס ווינסטון ולאנתוני גיל. קאסיוס מגיע מהמכללות וא’יי ג’י מגיע מאירופה ואנחנו שם כדי לתמוך אחד בשני. אני חושב שתהיה לנו שנה נהדרת”.

כשנשאל האם שחקן האן.בי.איי הישראלי בעבר עומרי כספי סיפק לכישרון הצעיר עצות לקראת המשחק הראשון שלו, אבדיה דיבר בחיבה על הקלע המצוין בזמנו בליגה. “לפני שעזבתי את ישראל דיברתי עם עומרי הרבה והוא מכיר אותי ויודע שאני הולך לעשות את הטוב ביותר שלי ושאעבוד קשה. הוא תמיד שם כדי לענות על השאלות שלי”.

הסיקסרס מציבים אתגר עבור כל יריבה בזכות הגודל שלהם ומספר שחקני ההגנה הארוכים שלהם שמסוגלים לכסות כמה עמדות. המפתח עבור אבדיה לא רק בלילה הנוכחי אלא במשך כל עונת הרוקי שלו יהיה לשמר את הביטחון שהוא הפגין בזמן מוקדם מאוד גם כשהזריקה שלו לא נכנסה. מאבדיה לא מצופה לקחת על הגב את הוויזארדס בצד ההתקפי, כשכדי להיות יצרני על הפרקט הוא צריך בפשטות לפרגן לווסטברוק וביל בכך שהוא ידייק בזריקות הפנויות ויספק ורסטיליות הגנתית תוך ניצול הגודל שלו. סימונס והפורוורד הפותח הנוסף של הוויזארדס, טוביאס האריס, הם מאצ’אפ פוטנציאלי שעליהם לא יהיה כה קשה לקלוע אך באותה נשימה הם יצרני זריקות מעולים, וזאת בהחלט חתיכת ברכת שלום עבור אבדיה באן.בי.איי. מה שצריך להיות מובהר זה שאבדיה לא צריך להיות כוכב בצד ההתקפי באופן מיידי כדי להיות שחקן משפיע, הוא פשוט צריך להגשים את התפקיד שלו כאפשרות שנייה וכקלע יציב מחוץ לקשת, בזמן שהוא יהיה חייב להחזיק באותו להט וברוח האנרגטית ששבתה את ליבם של האוהדים בתל אביב, כשכך הוא יוכל להסתדר די טוב בוושינגטון.

וושינגטון פותחת את העונה מול פילדלפיה בשעה 2 לפנות בוקר לפי שעון ישראל לפני שהיא תערוך בכורה ביתית נגד אורלנדו בלילה שבין שבת לראשון ב-2 לפנות בוקר.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!