“האיש הנכון במקום הנכון”: שרון דרוקר מונה למאמן נבחרת הנשים

אוק 3, 2021 | כדורסל, נשים

על ידי Moshe Halickman

ועדת הנשים קיבלה את המלצתם של המנהל המקצועי מוישלה ויינקרנץ ויו”ר הוועדה אורנית שוורץ והחליטה למנות את שרון דרוקר כמאמן נבחרת הנשים לקראת קמפיין אליפות אירופה 2023 ששניים מהבתים שלה יתקיימו בארץ. המינוי צריך לקבל את אישור הנהלת האיגוד. מי שישמש כעוזרו של דרוקר, הוא רועי לזר, שזכה בעונה שעברה בדאבל עם מכבי ר”ג ושימש בשנים האחרונות כמאמן נבחרת הנערות שעלתה ושרדה תחתיו בדרג א’.

דרוקר (54) לא אימן נשים בעבר, אבל הוא גם לא הראשון שמקבל את נבחרת ישראל הבוגרת מבלי שאימן נשים. בעבר היו אלו אפי בירנבוים, אריק שיבק וגם ויינקרנץ עצמו, שקיבלו על עצמם את התפקיד מבלי שאימנו נשים בעבר ועשו זאת בהצלחה.

דרוקר אימן בעבר פעמיים את נבחרת העתודה והיה זה שהחזיר אותה לדרג א’ לפני כעשור ובהמשך סיים איתה במקום השביעי. הוא החל את קריירת האימון שלו לפני כ-22 שנים במכבי רעננה ומאז אימן בארץ את הפועל גליל עליון, הפועל ירושלים (2 קדנציות), גלבוע גליל, מכבי ראשל”צ, הפועל אילת, הפועל חולון ובני הרצליה. באירופה אימן ברוסיה, ליטא, יוון, איטליה, בלגיה ובולגריה וזכה בגביע יול”ב עם הפועל ירושלים, הצ’לנג’ קאפ עם אורל גרייט, אליפות וגביע בבלגיה.

מכיוון שישראל תארח שני בתים של אליפות אירופה בקיץ 2023 בארץ, הנבחרת עלתה אוטומטית לאליפות, אבל תשתתף במשחקי המוקדמות, כך שהמשחק הראשון של דרוקר בתפקידו החדש יהיה נגד לטביה ב-11.11 בהיכל קבוצת שלמה בבית בו משחקת גם שבדיה. המשחקים יימשכו בנובמבר 2022.

שרון דרוקר, המאמן הנבחר, אמר: “אני מודה למוישלה ויינקרנץ ואורנית שוורץ על ההזדמנות. זו לא פעם ראשונה שאני עובד באיגוד הכדורסל ואני תמיד רואה בזה זכות. כשהאיגוד קורא לי אני מתייצב. מצפה לנו אתגר לא פשוט אבל מאוד מעניין והענף כולו צריך להירתם להצלחת הנבחרת, שהצלחה שלה תמנף את הענף כולו. זה נכון שאין לי ניסיון בכדורסל נשים, אבל אני מתכוון ללמוד את הנושא לעומק ובמהירות ולנסות להגיע מוכן כבר למשחק הקרוב נגד לטביה בעוד חודש וקצת ואני מקווה שקהל גדול יגיע כדי לעודד את השחקניות. אנחנו מאוד רוצים ליצור עניין גדול סביב הנבחרת לקראת אליפות אירופה בקיץ 2023 ואני בטוח שהאיגוד ידע להרים פה אליפות ברמה הגבוהה ביותר שתפאר את הכדורסל הישראלי כולו ואנחנו כנבחרת נעשה הכל כדי לייצג את כולם בכבוד”.

אורנית שוורץ, יו”ר ועדת הנשים, אמרה על הבחירה בדרוקר: “אני שמחה על הבחירה הזו ומודה לראש האגף המקצועי נשים מוישלה ויינקרנץ על ההמלצה. אני חושבת ששרון הוא האיש הנכון במקום הנכון וכולנו נעשה ככל שניתן כדי לעזור לו להצליח במטרה הגדולה שעומדת לפנינו אליפות אירופה שתקיים בקיץ 2023 בישראל. אני מודה לשרון על כך שהחליט לקחת על עצמו את התפקיד המאתגר ואני בטוחה שהוא יביא את כל הידע והניסון שלו לתפקיד. אנחנו מאוד רוצות להביא שינוי ורוח חדשה לנבחרת ישראל בפרט ולכדורסל הנשים בכלל ואני משוכנעת שהענף כולו יעשה את קפיצת המדרגה שכולנו מצפים ממנו לקראת האתגרים שבדרך. אני מאמינה בשחקניות שלנו ויודעת שהן ייתנו הכל להצלחת הנבחרת”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!