דרים טים: זו תהיה החמישייה של נבחרת ישראל ביורובאסקט?

נוב 30, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת ישראל עברה בהצלחה את חלון המשחקים הראשון במוקדמות אליפות העולם עם ניצחונות על פולין ואסטוניה. כאשר עדיין לא ברור איך ייראה הסגל בעתיד, נדמה שלפחות מבחינה תיאורטית מסתמנת חמישיית חלומות, מעין “דרים טים” של נבחרת ישראל והמאמן גיא גודס, כל עוד לא יהיו פציעות כמובן והשחקנים יוכלו להגיע. כעת, בחרנו להציג בפניכם את החמישייה שמציתה את הדמיון ושאותה נשמח לראות ביורובאסקט 2022.

רכז: גל מקל (אנדורה)

קפטן נבחרת ישראל הוא נכס לכל ארגון. גם בגילו הוא מספק כדורסל ברמה מאוד גבוהה והופך את השחקנים שמסביבו לטובים יותר. במשחקים הראשונים של קמפיין מוקדמות העולם הוא אפילו הציג יכולת קליעה מצוינת מחוץ לקשת, ולמי ששכח רק נזכיר עד כמה מדובר בשם גדול: גל מקל הוא הישראלי השני שהגיע לאן.בי.איי.

Gal Mekel – Photo Credit: FIBA

קלע: ים מדר (פרטיזן בלגרד)

ברגע שאתה משחק תחת ז’ליקו אוברדוביץ’ אתה הופך באופן אוטומטי לכדורסלן טוב יותר. הכדורסל שהוא מספק הוא כל כך יפה לעין, וכשנזכרים בזכייה באליפות אירופה לנבחרות עתודה ב-2019 כאשר הוא נבחר לחמישיית הטורניר מבינים עד כמה הפוטנציאל גדול. איזה כיף שלנבחרת יש שחקן כמו ים מדר.

Yam Madar- Photo Credit: Fiba

סמול פורוורד: יובל זוסמן (אלבה ברלין)

כבר הרבה זמן שיובל זוסמן נחשב לשחקן הגנה גדול, וזה בדיוק מה שהנבחרת צריכה. מי שהוביל את נבחרת העתודה ב-2018 לזכייה היסטורית באליפות אירופה מנסה להתקדם באלבה ברלין יחד עם תמיר בלאט (שיכול להיות אחלה של תוספת כוח לנבחרת מהספסל), ואם הוא ימשיך ביכולת מרגעי הקלאץ’ נגד האקסית מכבי תל אביב אז הוא יוכל להגשים את מלוא הפוטנציאל שלו.

Yovel Zoosman and Tamir Blatt – Photo Credit: Blatt’s Instagram

פאוור פורוורד: דני אבדיה (וושינגטון וויזארדס)

כמעט כל מה שנוסיף על אחד משחקני ההגנה הטובים באן.בי.איי רק יגרע. ובכל זאת, דני אבדיה עשה דברים מדהימים בקריירה הקצרה שלו, כמו שתי זכיות באליפות אירופה עם נבחרת העתודה (ב-2018 נבחר לחמישיית הטורניר וב-2019 גם זכה בתואר השחקן המצטיין). אפשר רק לקוות שהוא יוכל להגיע ליורובאסקט.

Deni Avdija – Photo Credit: FIBA.Basketball

סנטר: רומן סורקין (מכבי תל אביב)

בעמדה שבה לנבחרת היה חור גדול במשך רוב השנים, נדמה שיש שחקן ברמה גבוהה שיכול למלא את החסר. זהו רומן סורקין, שצומח ככל שעובר הזמן בתור שחקן יורוליג לגיטימי וכמו כל החמישייה הזאת פשוט מצית את הדמיון. אי אפשר לחכות לראות את החמישייה הזאת ביחד.

Roman Sorkin – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!