דרוקר: “רוטברג שחקנית מרכזית, כדורסל זה לא טניס וג’ודו”

אוק 11, 2021 | כדורסל, נשים

על ידי Moshe Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל

מאמנה החדש של נבחרת הנשים של ישראל, שרון דרוקר, קיים היום מסיבת עיתונאים ראשונה מאז נכנס לתפקיד ולפני חלון המשחקים של חודש נובמבר, יחד עם יו”ר הועדה המקצועית לכדורסל נשים באיגוד, אורנית שוורץ ויו”ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי.

שרון דרוקר: “אני שמח להיות פה ולהגיד תודה לכל האנשים שגרמו לזה לקרות. זו פעם ראשונה שלי כמאמן לאומי באגף הנשים. היו לי לבטים אם לקחת על עצמי את האתגר הזה ואני חושב שאנחנו עומדים בפני תקופה חשובה לכדורסל הנשים. מאז שקיבלתי את התפקיד אני בפגישות מרתוניות עם כל האנשים בענף, בעיקר עם השחקניות שרציתי לדבר עם כל אחת מהן, כדי לדעת ולהכיר את כל הבעיות ואת כל הדברים הטובים וגם להציג בפניהם את תכנית הפעולה של האיגוד שהולכת להיות פעילה גם תוך כדי העונה וגם בקיץ. המטרה היא שיהיה להם אבא באיגוד הכדורסל”.

“יש פה דור צעיר שרוצה לגדול ולהצליח, אנחנו נעשה הכל כדי לתת את התנאים הכי טובים שילמדו ויצליחו. הבנות לתחושתי מאוד נרגשות ורוצות, הן גם זקוקות לתמיכה ולהכוונה ולתשומת לב ואנחנו ניתן להן את זה על בסיס יומיומי. אני אנסה להביא מהנסיון שלי שיטעמו ויראו כמה שיותר קבוצות אירופיות, הדברים האלו יוכלו לתת לבנות המון כדי להפוך אותן לשחקניות טובות יותר. התחיל תהליך של שחקניות שמשחקות באירופה ובקולג’, כולי תקווה שהענף יוכל לתת את הקפיצה קדימה”.

“ראיתי את עדן רוטברג ושוחחתי איתה, היא תגיע מיד בתום המשחק האחרון בבלגיה לקמפיין שלנו. היא שחקנית מרכזית וכדורסל זה לא טניס וג’ודו אלא ענף קבוצתי. המטרה היא לשחק קשוח ויחד, לשחק עד הסוף ואני מקווה שהגישה הזו תביא אותנו לנבחרת. אנחנו צריכים להתחבר אחת עם השניה”.

“האיגוד נתן לנו מספיק זמן כדי לעשות דברים ולהתפתח כנבחרת. יש לנו מעל שנה וחצי, זה זמן בעיקר לשחקניות צעירות שגם טועמות את הליגה והיו קצת בעתודה. אנחנו נרגיש את זה שהן יתפתחו מאוד מהר, הן ילמדו ויהיו תחת הידיים שלנו. התקווה והרצון שלנו הוא להגיע ל-2023 אחרי שהן ישחקו עוד 8-10 משחקים בינלאומים, עם מערכת אימונים יותר רצינית ועמוסה, לשים עליהן יותר אחריות ואני מקווה שביולי 2023 הן יהיו הרבה יותר בשלות ונוכל לקצור את הפירות”.

“אני יכול להבין את הבנות שהולכות לשחק בקולג’ ואני לא חושב שאפשר להגיד להן לא. לשמחתי מכללות זה בין נובמבר למרץ ככה שהבנות יחזרו לתקופת הקיץ לישראל ונוכל להשתמש בהן. מטרת העל של הבנות הללו זה להכין את הקרקע שתאפשר לנו את הבחירה הכי טובה, את השחקניות הכי טובות בכושר הכי טוב”.

“יש לנו ב-11 לנובמבר משחק מול לטביה ונעשה הכנה הכי טובה שאפשר. נלמד מהר, נגבש שיטה ולאחר מכן יהיה לנו הרבה יותר זמן להתכונן. בקשר למתאזרחת, אנחנו מודעים לאפשרויות ונעשה את החישובים שלנו מה אנחנו רוצים וצריכים. אם נראה שזה משהו שיכול לקרות, האיגוד יעשה את כל מה שצריך כדי שנופיע הכי חזק והכי טוב”.

“להיות מאמן לאומי של נבחרת ישראל זה כבוד, ללבוש את הגופיה של הנבחרת זה כבוד וברגע שקיבלתי את זה אני אעשה את כל מה שאני יכול בשביל להוביל את הנבחרת להצלחה”.

עמירם הלוי: “איגוד הכדורסל בשנים האחרונות עושה כל מאמץ על מנת לקדם את הכדורסל הנשי בישראל. זה לא סוד שמצבנו לא מזהיר בלשון המעטה. הצלחנו לארח שני בתים של אליפות אירופה ב-2023 כי אני רואה בזה הזדמנות לדחוף את הענף קדימה, וחשבנו לגייס למשימה הזו מאמן בעל שיעור קומה ואני שמח ששרון נענה לפנייתנו. אני בטוח ששרון יעשה הכל ואנחנו נעזור לו כי זו משימה לאומית. לא נותר לי אלא לאחל לכולנו בהצלחה”.

אורנית שוורץ: “בשבוע האחרון נפטרה דרורה ברגר, מנהלת נבחרות ישראל שליוותה אותי באופן אישי 20 שנה. היא היתה ספורטאית ואמא של הרבה כדורסלניות, יהיה זכרה ברוך. אני נרגשת על ההזדמנות שניתנה לי להיות כאן ולנסות לעשות שינוי, אני הייתי מחוץ לענף 12 שנים וזכיתי לחזור מהדלת הראשית כדי להחזיר את הענף להשגים ולגרום לנערות צעירות לחלום על להיות כדורסלנית מצליחה. לא צריך לספר מי זה שרון, הוא לא קוסם והמטרה היא שהפרוייקט הזה יצליח ושהנבחרת הצעירה שלנו תוכל להגיע באופן הטוב ביותר ליורובאסקט 2023. הרבה גורמים יצטרכו לקחת חלק ולעזור לשרון ולצוות להצליח. אני בטוחה שאיגוד הכדורסל נותן את כל המשאבים. בהצלחה לשרון, תודה לאלי רבי ולצוות שלו על הקמפיינים הקודמים”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!