דני צריך להמשיך עם האגרסיביות: לקראת המפגש של אבדיה עם קרי הלוהט

אפר 21, 2021 | דני אבדיה

על ידי Shachar Bloch

הוויזארדס ממשיכים את התקופה הטובה שלהם, ולאחר הנצחון על אוקלהומה סיטי 119-107 הם כבר עומדים על 7 נצחונות משמונת המשחקים האחרונים, ויש להם את רצף הנצחונות השני הכי ארוך העונה אחרי הניקס. המאבק על המקום העשירי במזרח ממשיך להיות צמוד, לאחר הנצחון של שיקגו מול בוסטון אתמול.

המשחק היה בשליטה של הוויזארדס מתחילתו ועד סופו, ובשיאו במהלך הרבע השני היתרון הגיע ל-17 נקודות. אוקלהומה, כפי שכבר כתבנו, היא קבוצה שמסתכלת על העונה הבאה והיא הייתה בהרכב מאוד חסר הפעם, אך גם את זה צריך לדעת לנצל והוויזארדס עשו זאת בצורה טובה. 7 איבודים פחות מאוקלהומה סיטי, שהובילו ל-8 זריקות יותר שנקלעו באחוזים טובים (רק ברבע השלישי הוויזארדס זרקו 11(!) זריקות יותר מהת’אנדר), נתנו לוויז את הנצחון. את וושינגטון הוביל כהרגלו בראדלי ביל עם 30 נקודות, אך למרות זאת איבד את הבכורה בטבלת קלעי הליגה לאחד שהוא יפגוש במשחק הקרוב, סטף קרי. ראסל ווסטברוק, עם טריפל דאבל 8 ברציפות אך באחוזים מזעזעים מהשדה עזר לו, ודאוויס ברטאנס שחזר לשחק לאחר הולדת בנו נראה חד מאוד עם 21 נקודות. את אוקלהומה הוביל דאריוס בייזלי, שמתפתח לשחקן מעניין מאוד עם 26 נקודות.

רכבת ההרים של דני ממשיכה, ולמרות שהמספרים היבשים שלו היו פחות טובים הפעם- 6 נקודות עם 6 ריבאונדים ב-3/11 מהשדה בלבד, באופן אישי אני הרבה יותר מרוצה. דני הראה הרבה יותר אגרסיביות בהתקפה, ובמיוחד ברבע השלישי בו זרק 7 זריקות, מה שנתן לו אחוז יוסאג’ גבוה מהרגיל של יותר מ-17%. האגרסיביות לא התבטאה רק בכך שהוא זרק שלשות פנויות, אלא שהוא גם ניסה להגיע לזריקות מיד ריינג’ לאחר כדרור, ולקח שתיים כאלה במשחק.

via GIPHY

נכון, הזריקות לא נכנסות ביעילות שמצופה משחקן NBA, ובטח משחקן משלים, אך עצם זה שהוא לא פחד לזרוק זה כבר סימן מעודד. באופן אישי, אני מאמין שבעונה הראשונה עדיף שיהיו לדני משחקים עם 6 נקודות ב-11 זריקות מהשדה מאשר 12 נקודות ב-7 זריקות. לדני לא היה הרבה זמן לשפר את הקליעה, שבכל מקרה נראית הרבה יותר טוב מבתקופה שלו במכבי, ואני מאמין שקיץ ארוך של הכנה בין העונה הזאת לעונה הבאה ישפר אותו פלאים.

למרות אחוזים רעים משלוש, דני הצליח להיות אפקטיבי ליד הטבעת, הרבה בזכות התנועה המשופרת שלו בהתקפה. בפרט ניתן לשים לב לשיתוף הפעולה שלו עם ראסל ווסטברוק, שבמשחקים האחרונים הרוב הגדול של הסלים של דני מגיע לאחר אסיסט של הגארד התזזיתי, וגם במשחק הזה כל הסלים של הילד הגיע לאחר אסיסט של ראסל ווסטברוק.

via GIPHY

via GIPHY

מבחינה הגנתית, אין הרבה מה לומר מכיוון שרוב המשחק כמעט שלא היו מהלכי אחד על אחד שדני היה צריך לשמור עליהם, ועל פי הסטטיסטיקות הרשמיות של ה-NBA הוא שמר על 3 זריקות בלבד.

צריך לקוות שדני ייקח את האגרסיביות שהוא הציג למשחק הבא מול גולדן סטייט, קבוצה יותר מוכשרת ועם שאיפות אמיתיות לעונה הזו.

המשחק הבא של הוויזארדס, כאמור, הוא נגד גולדן סטייט. בשנים האחרונות, כשאומרים גולדן סטייט אז קודם כל אומרים סטף קרי, ובשבועות האחרונים סטף קרי נכנס לכושר שספק אם הוא היה בו גם בעונות ה-MVP שלו. האולסטאר הנהדר נאלץ לסחוב את גולדן סטייט העונה עם פחות עזרה ממה שהוא היה רגיל אליה בעקבות פציעתו של הספלאש בראדר השני, קליי תומפסון. קרי לא ירד מ-30 נקודות כבר 11 משחקים רצוף, כשלאחר הנצחון על פילדלפיה, בו הוא קלע 49 נקודות עם 10 שלשות, הוא עומד על ממוצע של 40 נקודות בחודש אפריל והפך לשחקן הראשון שקולע יותר מ-70 שלשות ב10 משחקים, בכמעט 50% מהטווח. בששת המשחקים האחרונים הווריורס עומדים על מאזן מרשים של 5-1, רצף שכלל נצחונות מרשימים על פילדלפיה, בוסטון ודנבר. בפרק הזמן הזה הווריורס מדורגים במקום השלישי בליגה בנקודות, בשני באחוזים משלוש ובראשון באחוזים מהשדה, ויש להם את הנט רייטינג הטוב בליגה. שתי הקבוצות מגיעות למשחק הזה בתקופה מאוד טובה, והאטה של סטף קרי, שזוכה לשמירה כפולה מרוב קבוצות הליגה בפרק הזמן הזה, תהיה קריטית בשביל היכולת של הוויזארדס להמשיך את הרצף שלהם. המשחק הקודם בין הקבוצות היה הפכפך, והוויזארדס הצליחו לנצח בזכות יכולת טובה של בראדלי ביל בשניות הסיום ומהלך הגנתי יוצא מהכלל של דני. שליטה בריבאונד ההתקפה הייתה המפתח לנצחון של הוויזארדס במשחק ההוא, במה שעשוי להיות מפתח חשוב גם במשחק הזה.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


מבחינת סגל, ג’יימס ווייזמן, שנבחר שני בדראפט האחרון, נפצע באכילס בשבוע שעבר וגמר את העונה. בהיעדרו ובהיעדר שחקן צעיר נוסף של הווריורס, אריק פסקל, מי שינסו לעזור לסטף קרי הם שחקני הכנף אנדרו וויגינס, קלי אוברה וג’ורדן פול, שקולעים 17, 16 ו10 נקודות בהתאמה בעשרת המשחקים האחרונים.

במקביל למשחק הזה, השיקגו בולס שנאבקים עם הוויזארדס על המקום העשירי המוביל לפליי אין ישחקו מול קליבלנד החלשה. זה עשוי להיות משחק חשוב מאוד עבור הוויזארדס כדי לא לתת לבולס לתפוס פער שייתן להם יתרון מנטלי, למרות העובדה שיש עוד הרבה משחקים עד לסיום העונה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!