דני מתרגל לעלות מהספסל ולהשפיע: נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, מדווח מהקפיטל וואן ארנה על הניצחון של אבדיה והוויזארדס מול הסלטיקס

פבר 15, 2021 | דני אבדיה

על ידי Neil Dalal

אם צפית בוושינגטון וויזארדס מספיק במהלך העשור הקודם, ידעת שיש לה נטייה לשחק יותר טוב בהתאם לרמת היריבה, לאחר הפסדים גרועים. זה בדיוק מה שקרה ביום ראשון אחר הצהריים, כשהקבוצה הביתית הביסה את בוסטון סלטיקס. התוצאה הסופית 91-104 הפכה  להרבה יותר צמודה  במיוחד בדקות של הגארבג’ טיים שבהן וושינגטון שיחקה ברשלנות, אבל הדומיננטיות במהלך שלושה רבעים הייתה מרשימה. דני אבדיה סיים רק עם שמונה נקודות ב-2-9 מהשדה, אבל השווה שיא קריירה של 10 ריבאונדים ב-28 דקות של משחק.


זה באמת לא היה היום של בוסטון, כאשר השעה המוקדמת של המשחק שהתקיים בשעה 1 בצהריים חייבה סוג של התאמה לקבוצת החוץ, בעוד שהוויזארדס הסתערו ליתרון מוקדם שאותו הגדילו בהתמדה במהלך כל המשחק. ג’ייסון טייטום נלחם בבעיית העבירות המוקדמת שלו, ובוסטון הייתה עצבנית ולא רגועה מבחינה התקפית בצירוף של זריקות שפשוט לא נכנסו. חוץ מהשילוב של קמבה ווקר וג’יילן בראון שקלעו 50 נקודות משותפות, שאר הסלטיקס קלעו 41 נקודות ב-12-51 מהשדה. את חלק מהשיפור במשחק ההגנה ניתן לייחס לתרומתם של גריסון מתיוס ומו ואגנר, שהזריקו אנרגיה לחמישייה הפותחת.

״אני חושב שהיינו מאוד אקטיבים בצד ההגנתי״, כך המאמן סקוט ברוקס העריך. ״גריסון מתיוס ומו ואגנר עשו עבודה נהדרת בשמירה על השחקנים שלהם. שיחקנו, דיברנו, תקשרנו, נלחמנו ושיחקנו בקשיחות, ואני חושב שזה היה חלק גדול מהניצחון שלנו״.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


למרות שדאוויס ברטאנס חזר לתפוס תפקיד מהספסל, אבדיה לא חזר לחמישייה הפותחת כשמתיוס תפס את מקומו משחק שני ברציפות. הרוקי המשיך לקבל את תפקידו בהבנה ובאמונה שלמה בצוות המאמנים, והקבוצה ממשיכה לראות את הטווח הארוך בהתפתחות שלו כשהוא משתלב ב-NBA.

״לרוץ במגרש, להכיר את ההתקפה, לרווח את המגרש, לקלוע זריקות פנויות, לדעת מתי לחתוך, לרכז ולעשות מהלכים מתי שתהיה הזדמנות בצד החלש״, זו הייתה הרשימה שאותה ציין בהכנה למשחק המאמן סקוט ברוקס כשנשאל במסיבת העיתונאים מה הוא רוצה לראות מדני אבדיה שכאשר הוא ישחק עם החמישייה השנייה. ״אלו הדברים שבהם הוא ימשיך להשתפר אך זה יקח זמן״.


בן ה-20 היה מאוד קרוב לשים את הסנטר טאקו פול בעל הגובה של 2.26 מטר בפוסטר בסוף המשחק מה שעשוי היה להפוך לדובדבן בקצה העוגה, אבל עדיין ניתן להבחין עד כמה הפוטנציאל שלו גדול. אני המשכתי להתרשם מהיכולת לסייע בהתקפות המעבר, וממש כמו ראסל ווסטברוק, לאבדיה יש את היכולת לקחת ריבאונד ולרוץ איתו עד סוף המגרש. כמו הקבוצה, אחוזי הקליעה מהשלוש של דני אבדיה החלו שוב לצנוח (הוא קולע רק 4-25 בששת המשחקים האחרונים), אבל מצטיין באספקטים אחרים של המשחק שהמפתח שלהם נמצאים יותר בשליטה שלו.


רצף משחקי הבית של הוויזארדס יימשך, במשחק שני ברציפות ביום שני בלילה כשהם יקבלו בחזרה לבירה את ג’ון וול מיוסטון בפעם הראשונה מאז שהפרנצ’ייז פלייר עבר בטרייד בדצמבר. תכינו את הפופקורן שלכם בשביל המשחק הזה. 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!