דני מראה שאפשר לסמוך עליו: לקראת המשחק של אבדיה והוויזארדס מול הניקס

פבר 12, 2021 | דני אבדיה

על ידי Shachar Bloch

אחרי התבוסה מול טורונטו ראפטורס בתוצאה 137-115, משחק שפתח רצף של משחקי בית עבור הוויזארדס ובו דני קלע 9 נקודות אליהם הוסיף 7 ריבאונדים, הקבוצה מדורגת במקום ה13 במזרח עם מאזן של 6-16. בלילה שבין שישי לשבת הקבוצה תארח את הניקס המפתיעים. 

נתחיל בסיכום קצר של המשחק האחרון. תחילת הרבע הראשון היה צמוד, אך למעשה מאז אמצע הרבע הראשון הראפטורס תפסו את ההובלה ולא איבדו אותה עד לסוף המשחק. המחצית נפתחה ב-13 הפרש לטובת הראפטורס, הפרש שירד עד לכדי 5 באמצע הרבע הרביעי, אך משם והלאה הראפטורס פתחו מבערים ושייטו לניצחון קליל. בהכנה למשחק דיברנו על שני גורמים שעזור לוויזארדס לנצח במשחק- שליטה בריבאונד והורדה של כמות ואחוזי השלשות של הראפטורס. לצערנו, הוויזארדס לא הצליחו לעשות זאת כלל. לא רק שכל קבוצה לקחה מספר שווה של ריבאונדים, הראפטורס קלעו בכמעט 60 (!) אחוז לשלוש ב-32 נסיונות, אל מול 12 שלשות בפחות מ-30% של הוויזארדס. רק במחצית השנייה הראפטורס קלעו יותר מפי 2 שלשות מהוויזארדס בפחות זריקות. ההגנה הרעה של הוויזארדס היא לא דבר שחדש לנו. אתמול במשחק אבל, באה לידי ביטוי ה”תרומה” של קבלת ההחלטות הבעייתית של סקוט ברוקס. המאמן העמיד 15 חמישיות שונות במשחק, מתוכן 65 היו בעלות דירוג הגנתי סביר של 111 נקודות ל-100 פוזשנים או פחות. למרות זאת, אותן חמישיות שיחקו במצטבר רק 15 דקות, כלומר ממוצע של פחות מ-3 דקות לכל אחת מהחמישיות האלו. דני אגב, היה חלק מ-5 מתוך 6 החמישיות האלו.

אם כבר הזכרנו את דני, בואו נמשיך. משחק שני רצוף שדני עולה על הספסל, ואמנם מדובר בדגימה קטנה, אך נראה שעד כה זה עושה לו רק טוב. 9 נקודות ב-3/7 מהשדה, 2/6 לשלוש ו-1/2 מהעונשין, אליהן הוסיף 7 ריבאונדים ו-3 אסיסטים, בכמעט 27 דקות.

via GIPHY

הדבר הראשון שניתן לשים לב אליו הוא ההגנה של דני. דני שמר בחלקים גדולים מהמשחק על פסקל סיאקם, וגם כשלא הוא היה השומר העיקרי שלו הוא עזר עליו לא מעט. דני שמר על 22 זריקות הערב, פי 2 מהממוצע העונתי שלו, אותן טורונטו קלעה ב-50 אחוז. זהו נתון מעודד בעיניי מכיוון שזה מראה שהקבוצה ממשיכה לסמוך על דני בהגנת אחד על אחד, ובהרבה פעמים הוא מראה שהוא עומד באתגר ואפשר לסמוך עליו. בנוסף לכך, דני הציג במשחק האחרון את הדירוג ההגנתי הטוב ביותר בכל הקבוצה.

נתון מעודד נוסף הוא אחוזי היוסאג’ של דני. כמו במשחק הקודם, גם הפעם אחוזי היוסאג’ שלו היו גבוהים מהממוצע העונתי שלו. הפעם, בניגוד למשחק הקודם, ראסל ווסטברוק כן שיחק. אני מאמין שדני מבין כבר תקופה ארוכה מה הוא צריך לעשות כדי להיות דומיננטי לצד שחקנים כמו בראדלי ביל וראסל ווסטברוק, אולי הוא מתחיל להצליח ליישם את זה.

via GIPHY

סימן מעודד נוסף זה כמובן השלשות של דני. לאחר שלושה משחקים בהם לא קלע אף שלשה ו-12 נסיונות כושלים, הלילה הצליח הילד לקלוע שתי שלשות. אמנם גם הערב האחוזים שלו לא היו טובים, אך זהו בהחלט סימן מעודד שהוא חזר לקלוע. כולנו הופתענו מהאחוזים של דני מהשלוש עד כה, ובקבוצה עם הרבה יוצרים זהו בהחלט כלי נשק שהוא חייב להחזיק בו כדי להמשיך לשחק. הדבר הבא שכדאי לשפר הוא אחוזי העונשין. דני, באופן טבעי, ממעט מאוד להגיע לקו עם פחות מניסיון זריקה למשחק. גם כשהוא מגיע לקו, הוא לא קולע את הזריקות באפקטיביות, ומדייק רק ב-54%. זה עדיין לא דרמטי בגלל שהוא זורק מעט מאוד, אך בהחלט מדובר בנתון שכדאי לשים לב אליו להמשך העונה ובקריירה בכלל.

via GIPHY

בסך הכל משחק טוב של דני. אמנם הוא היה על המגרש בזמן הבריחה של טורונטו ברבע האחרון, אך הסימן המעודד הוא שהוא שיחק כמעט 10 דקות ברבע האחרון, ונראה כי סקוט ברוקס סומך עליו בזמנים כאלו. חשוב שדני ימשיך את המומנטום מהמשחק האישי הלא רע למשחק הבא, ולא יתעורר בלילה מסיוטים מהפוסטר הראשון שהוא קיבל בליגה הטובה בעולם (ד”ש מכריס בושהה).

via GIPHY

במשחק הבא, הוויזארדס יפגשו את הניו יורק ניקס. הניקס, שהפתיעו את הליגה עם פתיחת העונה הטובה שלהם, מחזיקים במאזן של 11 נצחונות מול 15 הפסדים ומדורגים במקום התשיעי במזרח. את המשחק האחרון הם הפסידו למיאמי בתוצאה 98-96. אין משחקים בליגה שמפגישים בין קבוצות בסגנון משחק כל כך שונה. הניקס, בהובלת טום ת’יבודו הקשוח, סופגים הכי מעט נקודות למשחק בליגה העונה, עם קצת יותר מ-103 למשחק. לעומת זאת, הם גם הקבוצה שקולעת הכי מעט למשחק העונה, ובאופן כללי משחקים בקצב הכי נמוך בליגה. וושינגטון, להזכירכם, סופגת הכי הרבה נקודות בליגה למשחק ומשחקים בקצב הכי גבוה. הניקס גם מדורגים במקום החמישי בליגה בממוצע ריבאונדים למשחק. כדי לנצח את הניקס, הוויזארדס צריכים לשים דגש על כמה דברים. ראשית, חוץ מהקאבלירס, הניקס זורקים וקולעים הכי מעט שלשות למשחק בליגה. באופן כללי, משחקים בהם הם זורקים יותר מ-11 שלשות הסתיימו בהפסד, לכן סגירת נתיבי החדירה ולאפשר לניקס שלשות עשוי לעבוד לטובת הוויזארדס. פרט מעניין נוסף הוא שדווקא כשהיריבות של הניקס זורקות יותר מהן לסל, הניקס מרבים לנצח, לכן יכול להיות שכדאי לוויזארדס לנסות להוריד את קצב המשחק ודווקא להגיע לסוג משחק שהניקס רגילים אליו כדי לנצח.

השחקן המוביל של הניקס העונה הוא ג’וליוס רנדל. הפורוורד, מועמד חזק למשחק האולסטאר, קולע 22.8 נקודות העונה, אליהם מוסיף 11 ריבאונדים וכמעט 6 אסיסטים. בנוסף אליו, שחקן השנה השנייה אר ג’יי בארט הקנדי נותן עונה נהדרת עד כה עם 17 נקודות למשחק למרות שהוא קולע באחוזים נמוכים מחוץ לקשת. באופן כללי הגרעין הצעיר של הניקס מעניין מאוד השנה. חוץ מבארט, הוא כולל את עמנואל קוויקלי, הרכז הרוקי שמפתיחע את כולם וקולע כמעט 12 נקודות למשחק, ואת אובי טופין, הבחירה השמינית בדראפט שדי מאכזבת עד כה. כשמוסיפים לאלו את דריק רוז הוותיק, שחזר לקבוצה לקדנציה שנייה השבוע וקלע 14 נקודות במשחק הבכורה, בהחלט רואים שמתגבשת קבוצה מעניינת בתפוח הגדול.

לאחר המשחק מול הניקס, לוויזארדס מצפה רצף בק טו בק מול בוסטון ויוסטון בבית.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!