דני מהווה נקודת אור: לקראת המשחק הקרוב של אבדיה

מרץ 25, 2021 | דני אבדיה

על ידי Shachar Bloch

הוושינגטון וויזארדס מובסים ללא תנאי, לאחר הפסד לניקס בתוצאה 131-113, וסופרים הפסד שביעי בשמונת המשחקים האחרונים. וושינגטון מדורגת במקום ה13 במזרח ובמרחק של 4 משחקים מהמקום העשירי, וחלום הפליי אין הולך ומתרחק.

הוויזארדס פתחו את המשחק בצורה טובה, והובילו עד לאמצע הרבע הראשון, אך התעוררות של הניקס, בראשותו של ג’וליוס רנדל הבלתי ניתן לעצירה, הובילה לריצה, ולמחצית הניקס ירדו ביתרון של 69-49. מנקודה זו והלאה המשחק היה גארבג’ טיים אחד ארוך, כשהניקס מגיעים ליתרון של 31, ורק רבע טוב של המחליפים של הוויזארדס בסוף המשחק הצליח לצמצם את היתרון של הניקס. אחרי הניצחון הזה, כשעברנו בערך 60% מהעונה, הניקס כבר עברו את סך כל הנצחונות שהשיגו בעונה שעברה. ג’וליוס רנדל הנהדר הוביל את הניקס עם 37 נקודות ו7 שלשות, כשאר.ג’יי בארט עוזר עם 21. את הוויזארדס הוביל בראדלי ביל עם עוד משחק חלש של 21 נקודות באחוזים רעים, כשראסל ווסטברוק במשחק מזעזע רק הורס (14 נקודות ב21% מהשדה).

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


הרבה נקודות מעניינות עולות מהמשחק הזה. הראשונה, היא 16 איבודים של הוויזארדס לעומת רק 10 של הניקס, מה שאפשר לקבוצה של תיבודו לקלוע 24 נקודות לאחר איבוד כדור של הוויזארדס, משמעותית יותר גבוה מהממוצע העונתי שלה וכמעט פי 2 מהנקודות שהוויזארדס השיגו לאחר איבודים של הניקס. כשבראדלי ביל וראסל ווסטברוק מאבדים ביחד כמו כל היריבה, סקוט ברוקס יכול להיות בטוח שהוא בבעיה. יהיה מעניין לראות האם הוא ינסה להתייחס לזה, וכפתרון ייתן לשחקנים אחרים יותר זמן בניהול המשחק (בשתי מילים- לא יקרה).

נקודה נוספת היא האחוזים של הניקס. הניקס קלעו יותר מ50 אחוז מהשדה ומשלוש, הרבה יותר גבוה מהממוצע העונתי שלהם. גם הוויזארדס קלעו באחוזים לא רעים, אבל העובדה שהניקס, שזורקים הכי מעט בליגה, זרקו 13 זריקות יותר מהוויזארדס- מספרת למעשה את כל הסיפור של המשחק. כשהיריבה שלך גם קולעת באחוזים מדהימים, בעיקר בגלל הגנה חלשה של הוויזארדס, וגם זורקת הרבה יותר מהקבוצה שלך, הסיכויים לנצח הם אפסיים.

נקודה מעניינת ואחרונה, שמורגשת ביתר שאת בשני המשחקים האחרונים, היא ההתמודדות של הוויזארדס עם שחקנים ארוכים ואתלטיים. במשחק הזה, רובינסון ונואל חברו ל22 נקודות משותפות ב10/13 מהשדה, בעוד במשחק הקודם, נגד ברוקלין, קלאקסטון וג’ורדן קלעו 28 נקודות ב13/16 מהשדה. אמנם מדובר בדגימה קטנה, אך ניתן לראות כי הוויזארדס מאוד מתקשים לעצור את סוג השחקנים שהם הסנטר המודרני- ארוכים ואתלטיים שמשיגים הרבה נקודות לאחר פיק אנד רול או כמי שזוכים מההפקר בריבאונד התקפה לאחר שההגנה מתכווצת. לוויזארדס אין אף שחקן מהסוג הזה בסגל שלה, ויכול להיות שזו נקודה שהם יצטרכו לחזק בטרייד דדליין ביום חמישי.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


נקודת האור מבחינתנו במשחק הזה היא דני. דני נתן משחק יעיל עם 14 נקודות ב5/7 מהשדה ו2/4 לשלוש, אליהן הוסיף 4 ריבאונדים.

ראשית, צריך לומר שלמרות המשחק הטוב שהיה לו, דני קלע את כל הנקודות שלו מסוף הרבע השלישי והלאה, כשהמשחק היה כבר בגארבג’ טיים ולמעשה שתי הקבוצות לא שיחקו עם השחקנים המובילים שלהם, מה שאפשר לו להחזיק יותר בגדול ולשחק מול שומרים מעט פחות טובים. למרות זאת, 2/4 מהשלוש, לאחר תקופה רעה, זה בהחלט נתון שצריך לעודד אותנו, ואת דני עצמו. העובדה שלמרות שהוא נמצא בתקופת קליעה לא טובה הביטחון שלו בזריקה לא נפגע היא מעודדת מאוד. באחת ההתקפות, הנעת כדור לא אופיינית של הוויזארדס, שהתחילה בקריאה נכונה של ההגנה על ידי דני שגררה חיתוך שלו לאמצע, הובילה לשלשה פנויה שלו בסוף ההתקפה.

via GIPHY

via GIPHY

שנית, במשחק זה ראינו הרבה את דני מבצע תנועה בהתקפה, וגם מוריד כדור על מנת להגיע לסל. כתוצאה מכך, אחוזי היוסאג’ שלו היו גם הגבוהים ביותר שלו בתקופה האחרונה, ועמדו על יותר מ17%.

via GIPHY

שני דאנקים שהוא הוסיף הם תוצאה של תנועה ותקיפה של הסל, דבר שלא ראינו אותו עושה הרבה, אך לאחרונה נראה כי הוא מבין שעל מנת להשתלב בשטף ההתקפי הוא יהיה חייב לעשות יותר.

via GIPHY

via GIPHY

מבחינה הגנתית, יש בהחלט כמה נקודות לשיפור. קודם כל, הגנת האחד על אחד שלו, למרות כמה מהלכים טובים, לא הספיקה ברוב שלבי המשחק, וג’וליוס רנדל היה זה שחגג עליו ברוב הפעמים שדני היה צריך לשמור עליו (למען ההגינות, אף שחקן של הוויזארדס לא ממש הצליח לשמור עליו). בנוסף, דני הסתבך בעבירות ויצא לאחר שביצע 6 כאלו באמצע הרבע הרביעי. לדעתי, לפחות 2 מהעבירות נשרקו שלא לצורך, אך דני צריך להמשיך להראות שהוא לומד איך לא להכניס את עצמו לסיטואציות בהן השופט צריך לבחור בין לתת למשחק לזרום או לשרוק פאול גבולי, כי בNBA לרוב שורקים את העבירות האלו.

בגדול משחק מעודד של הילד, אך אנחנו רוצים לראות אותו משחק בצורה אגרסיבית גם בזמנים שמשפיעים על המשחק.

Deni Avdija – Photo Credit: Shachar Bloch


בין חמישי לשישי הוויזארדס יפגשו שוב את הניקס, כשהפעם הם יהיו חייבים להבין איך לעצור את ג’וליוס רנדל, ואיך להוריד את כמות הריבאונדים בהתקפה שמיצ’ל רובינסון לוקח. נוסף על כך, משחק יותר אחראי שיגרור פחות איבודי כדור בהחלט יעזור להם. הניקס, לעומתם, ינסו לנצח פעם נוספת כדי לעלות מעל ל50% נצחונות העונה, כדי לנסות לבסס את עצמם במיקום שמוביל ישירות לפלייאוף, ללא צורך במשחקי הפליי-אין.

לאחר המשחק הזה הוויזארדס ישחקו מול דטרויט החלשה, אינדיאנה ושארלוט.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!