דני לא לוקח על עצמו מספיק, בניגוד לרוי ״אם אני מקבל כדור אני זורק״ האצ׳ימורה: לקראת המשחק של אבדיה והוויזארדס מול מילווקי

מרץ 15, 2021 | דני אבדיה

על ידי Shachar Bloch

הוושינגטון וויזארדס מפסידים את צמד המשחקים האחרון שלהם, צמד משחקים קשה מול פילדלפיה ומילווקי, ונופלים למאזן 14-23 ולמקום ה13 במזרח.

נגד פילדלפיה, הוויזארדס הובסו ללא תנאי בתוצאה 127-101, למרות שבן סימונס לא שיחק וג’ואל אמביד נפצע באמצע המשחק והשלים רק 20 דקות. פילי הובילו מפתיחת המשחק עד סופו, כאשר הוויזארדס לא מצליחים להחזיק ביתרון אפילו פעם אחת. סיפור המשחק היה האחוזים המדהימים של פילדלפיה, שקלעה יותר מ50 אחוז משתי נקודות ומשלוש נקודות, ולא החטיאה זריקת עונשין אחת במשך כל המשחק. בנוסף, הסיקסרס הביסו את הוויזארדס ללא תנאי בקרב על הכדורים החוזרים בתוצאה 49-32, כמו שקורה לוויזארדס הרבה לאחרונה. כשדני מסיים כריבאונדר המוביל שלך עם 5 ריבאונדים בלבד, אתה יודע שאתה בבעיה חמורה. ראסל ווסטברוק הוביל את הוויזארדס במשחק הזה עם 25 נקודות, כשבראדלי ביל קולע רק 19.

Deni Avdija – Photo Credit: Dov Halickman


במשחק השני, מול המילווקי באקס, הוויזארדס היו כבר הרבה יותר תחרותיים, למרות שבראדלי ביל ודאוויס ברטאנס, שנפצע במשחק מול פילי, לא שותפו. הוויזארדס פתחו את המשחק הזה יותר טוב והובילו כבר ב12 במהלך המחצית הראשונה, אך ריצה של מילווקי לקראת סוף המחצית אפשרה לה לתפוס פיקוד במהלך המחצית השנייה, כשלמעשה לאורך כל הרבע האחרון היא מחזיקה ביתרון נמוך שהחזיק עד לסיום. סיפור המשחק הפעם היה נקודות בצבע, כאשר מילווקי ניצחו 50-34 בתחום זה. העובדה שגם במשחק זה היריבה של וושינגטון לקחה משמעותית יותר ריבאונדים מהם בוודאי לא עוזרת. כך יצא שלמרות אחוזים מאוד נמוכים של מילווקי, שנבעו מהגנת פרימטר טובה יותר של הוויזארדס במשחק זה, הקבוצה של סקוט ברוקס עדיין לא הצליחה לנצח. את הוויזארדס הוביל ראסל ווסטברוק, שנראה יותר טוב בהרבה לאחרונה, עם טריפל דאבל שכלל 42 נקודות, כשרוי האצ’ימורה מנסה לעזור עם 29 נקודות. יאניס הוביל את מילווקי עם 33 נקודות וטריפל דאבל, וקיבל המון עזרה מחבריו, כשלא פחות מ7 שחקנים נוספים קולעים בספרות כפולות.

מבחינת דני, הוא יכול לצאת בתחושת החמצה מצמד המשחקים האחרון. לדני הייתה הזדמנות, במיוחד במשחק השני בו ביל וברטאנס לא שותפו, לקחת הרבה יותר על עצמו, אך הוא סיים את שני המשחקים עם פחות מ12 אחוז יוסאג’. זהו מספר שבשביל כמות הדקות והנגיעות הגבוהה יחסית שקיבל, ממש לא מספיק. במשחק הראשון, שהיה לא תחרותי לכל אורכו למעשה, דני לא הצליח לשנות יותר מדי ותרם רק 4 נקודות ב2/6 מהשדה להם הוסיף 5 ריבאונדים. במשחק השני היו לו מספרים מעט יותר טובים, עם 9 נקודות ב4/10 מהשדה ו4 ריבאונדים, אך כאמור אלו מספרים לא מספקים ביחס להזדמנות שהוא קיבל.

via GIPHY

ישנן כמה נקודות שצריך לדבר עליהן. הראשונה, נקודה טובה שדיברנו עליה יותר לאחרונה, היא התנועה ללא כדור של דני. בכמה מקרים במשחקים האחרונים דני הראה שהוא מבצע יותר תנועה ללא כדור, דבר שלא פעם זיכה אותו בנקודות קלות. זהו שינוי מבורך ביחס לתחילת העונה, אז היה עומד הרבה יותר על קשת השלוש ומחכה למסירה. צריך לקוות שהוא ימשיך לעשות כך ואף ישתפר.

via GIPHY

via GIPHY

נקודה נוספת היא ההגנה של דני. במשחק נגד מילווקי במיוחד ראינו שהוא מקבל משימות הגנתיות לא פשוטות, בעיקר את כריס מידלטון, ועומד בהן בצורה טובה. המספרים ההגנתיים שלו לא היו נוצצים, אך כשצוללים יותר רואים שדני יודע לרוב לא להתפתות להטעיות וההגנה שלו גורמת לזריקות קשות.

via GIPHY

נקודה שלילית שחזרה בצמד המשחקים האחרון היא האחוזים לשלוש. דני עמד על 1/9 בלבד בצמד המשחקים האחרונים, כשגם השלשה שהוא קלע הייתה בדרגת קושי גבוהה. בצורת המשחק הנוכחית של הוויזארדס היכולת לקלוע שלשות בעקביות תהיה הכרחית כדי שדני יקבל דקות ומסירות, ולכן צריך לקוות שהרצף השלילי הזה לא יימשך.

via GIPHY

נקודה מדאיגה נוספת היא אחוזי העונשין. דני מגיע העונה רק 0.6 פעמים לקו במשחק, ולמעשה לא הגיע לעונשין כבר חודש. נתון זה מדגיש את העובדה שדני פשוט לא לוקח על עצמו מספיק. דוגמא הפוכה לו הוא רוי “אם אני מקבל כדור אני זורק” האצ’ימורה. אמנם בהרבה מקרים זו לא הצורה החכמה לשחק כדורסל, אך זאת הדרך לעשות לעצמך שם בליגה ולצבור את האמון של חבריך לקבוצה, שידעו שאם הם ימסרו לך זה לא יהיה לחינם. אני לא אומר שהוא צריך לשחק באותה צורה שהאצ’ימורה משחק, אך הוא כן צריך להתחיל לחשוב יותר על הסטטיסטיקות שלו.

Deni Avdija – Photo Credit: Dov Halickman


בין שני לשלישי בוויזארדס יפגשו את הבאקס שוב פעם. מילווקי, כאמור, היא אחת הקבוצות ההתקפיות הכי טובות העונה, כשהיא קולעת יותר מ118 נקודות למשחק, ובמקום הרביעי בליגה באחוזים מהשדה, בזריקות מהשדה ובאחוזים משלוש. מילווקי גם לוקחת הכי הרבה ריבאונדים למשחק העונה מבין קבוצות הליגה, כשהיא מדורגת ראשונה בממוצע ריבאונדים בהגנה ועשירית בממוצע ריבאונדים בהתקפה. במשחק האחרון, מעבר ליתרון משמעותי בצבע של הבאקס, הקצב המהיר בו שיחקו שתי הקבוצות (הוויזארדס זרקו 99 פעמים במשחק) לא עבד לטובת קבוצתו של דני, וזאת למרות שמילווקי זרקה באחוזים נמוכים משמעותית מבדרך כלל. לוויזארדס אין הרבה סיכוי לנצח קבוצה כמו מילווקי, אך אולי העובדה שזה משחק שני ברציפות נגד אותה קבוצה, כשהפעם תהיה תוספת אפשרית של בראדלי ביל, תשחק לטובת סקוט ברוקס. במשחק האחרון בין הקבוצות 8 שחקנים של מילווקי קלעו בספרות כפולות, והוויזארדס יקוו שהפעם זה לא יהיה דומה.

לאחר המשחק הזה, הוויזארדס יזכו למנוחה של יום ואז צפוי רצף בק טו בק נגד סקרמנטו ויוטה החזקים.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!