דני ילמד מהרגע הזה: נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, מדווח מהקפיטל וואן ארנה על הניצחון הסוער של אבדיה והוויזארדס מול הרוקטס

פבר 16, 2021 | דני אבדיה

על ידי Neil Dalal

וושינגטון וויזארדס נמצאת ברצף של שני ניצחונות וזו הפעם השנייה שלה העונה שהיא עושה את זה, לאחר שניצחה 119-131 את יוסטון רוקטס בלילה שבין שני לשלישי. קבוצת החוץ הופיעה בסגל חסר מאוד ללא כריסטיאן ווד, ויקטור אולדיפו, אריק גורדון ופי ג’יי טאקר, כך שוושינגטון הצליחה לברוח במחצית השנייה. ב-20 דקות מהספסל, דני אבדיה קלע חמש נקודות ב-2-4 מהשדה וקטף שלושה ריבאונדים. 

הסיפור המרכזי של הלילה היה כבר ידוע עוד לפני שהמשחק התחיל. אחרי עשר עונות של משחק בוושינגטון הבירה בתוך הקפיטל וואן ארנה (לשעבר הווירז’ון סנטר), ג’ון וול ערך את החזרה שלו בפעם הראשונה הפעם כיריב עם יוסטון החסרה בשחקנים, ולוול היה את האור הירוק כאשר הוא השאיר את המשחק תחרותי במחצית הראשונה עם 22 נקודות ושבעה אסיסטים. השחקן שהשתתף חמש פעמים באולסטאר תקף את הצבע למרות הגארדים ששמרו עליו, אבל הוא הרגיש מקופח ושהוא לא קיבל את אותן השריקות לעבירות במחצית השנייה. בזמן שהוויזארדס התמקדו בו, וול סיים את המשחק עם 29 נקודות באחוזי קליעה של 10-26 מהשדה ובתוספת של 11 אסיסטים ב-35 דקות של משחק, כשלמרות ההפסד הוא המשיך להראות לוושינגטון שהוא עדיין יכול לשחק ברמה הגבוהה ביותר.


״הוא היה נחוש שאמר לנו שהוא הולך לחזור לעצמו וכך זה נראה״, בראדלי ביל נזכר במהלך השיקום הארוך של ג’ון וול עם הוויזארדס. ״הוא עדיין מהיר עם התפרצות של מהירות, הוא עדיין אתלטי וחזק והוא שילב את הכל ביחד ואני בהחלט שמח בשבילו במיוחד אחרי מה שהוא עבר בשנתיים האחרונות, אתה לא מאחל שזה יקרה לאף אחד. לראות אותו שהוא מגיע, ומהצד השני בראש מורם ולשחק ברמה הגבוהה ביותר שהוא יכול זה נהדר, והוא עדיין גארד קשוח״.

יוסטון היא אחת מקבוצות ההגנה הטובות ב-NBA, אבל עם כל כך הרבה פציעות של שחקני מפתח, הוויזארדס קלעו בלי הרבה מאמץ. לבראדלי ביל הייתה הופעה טיפוסית עם 37 נקודות ב-14-24 אחוזי קליעה, אבל הוא לא היה לבד, כשלוושינגטון היו שבעה שחקנים שקלעו בספרות כפולות, כולל דאוויס ברטאנס שנתן את משחקו הטוב ביותר העונה עם 18 נקודות ב-6-8 מהשדה כולל 5-6 מחוץ לקשת. השחקן בעל החוזה של 80 מיליון דולר הרגיש שמשחק טוב עומד לבוא בהתבסס על הרוטינה הקבועה שלו מלפני המשחק, אבל הוא לא היה בטוח בצורה שוטפת איך לומר למה הוא הרגיש ככה. למרות זאת, הוויזארדס יודעים שהם צריכים את ברטאנס כדי לצאת מהבור העמוק עם מאזן של 8-17.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


״זה תמיד נהדר שיש לך את כולם, מאמנים, חברים לקבוצה שסומכים עליי לא משנה אם אני קולע או לא את הזריקות, אבל הדרך שבה הגבתי, ניסיתי להילחם ולעזור לקבוצה בכל דרך״, כך דאוויס ברטאנס הסביר. ״אני מקבל את המבטים ואני לוקח את הזריקות, אבל דואג לכך שאם אני לא אקלע את השלשות הללו אני אוכל לעזור לקבוצה בכל דרך אחרת בשני צידי המגרש, לסדר חסימות, לנסות לסגור לריבאונד ולעזור מה שלא יהיה״.

וושינגטון הייתה זקוקה באופן נואש לאנרגיה של גריסון מתיוס ומו ואגנר שהביאו את זה לחמישייה הפותחת, אז התקופה שבה דני אבדיה ימשיך לעלות מהספסל עשויה להימשך במשך העונה, בזמן שהוא ממשיך יום אחר יום את ההתקדמות שלו לפתוח בחמישייה בעתיד. לאחר שוול עבר אותו בשלב מוקדם של המשחק, לאבדיה היה יותר מזל בפעם הבאה שהוא נשאר לפני הגארד המהיר בלי לבצע עבירה וכפה עליו ניסיון ליי-אפ קשה. מי שנבחר תשיעי בדראפט רץ במגרש וקלע את השלשה היחידה שלו במשחק.


בזמנים מסוימים העונה השחקן בן ה-20 הפך לקורבן של השופטים בשריקות הגבוליות לעבירות, ואבדיה דיבר על כך בשבוע שעבר. בשניות הסיום של המשחק לאחר ניסיון מסירה של רוי הצ’ימורה שדני לא היה מוכן אליה והפכה לאיבוד כדור, אבדיה הסביר את הטעות בכך שהיה אגרסיבי מדי בלי סיבה וביצע את העבירה החמישית שלו. למרות זאת, אבדיה חשב שזאת לא הייתה עבירה, והרוקי החל להתווכח עם השופט מארק דיוויס שנותרו 1.3 שניות על השעון, השיחה התעכבה לנקודה שביל אמר לרוקי לסתום את הפה מהספסל ולא הייתה סיבה לעשות מכך עניין יותר גרוע ולקבל עבירה טכנית. היו ויהיו הרבה רגעים של למידה עבור אבדיה במהלך עונת הרוקי שלו, ביום שני זה היה מובן מבחינת הזמן והתוצאה.

וושינגטון תסיים את חמשת משחקי הבית שלה שתארח את דנבר נאגטס (15-11) ביום רביעי בלילה כשהוויזארדס ינסו להשיג את הניצחון השלישי ברציפות מאז דצמבר 2018. 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!