דני חדל מההרגלים הראשוניים שלו בליגה וכעת הוא יותר מעורב בהתקפה: לקראת המשחק של אבדיה והוויזארדס מול ברוקלין החזקה

מרץ 21, 2021 | דני אבדיה

על ידי Shachar Bloch

הוושינגטון וויזארדס הם קבוצה לא צפויה. מצד אחד, הם מפסידים את המשחק הראשון שלהם בבק טו בק האחרון במשחק צמוד לסקרמנטו, מנמושות המערב, אך למרבה ההפתעה, יום אחרי הם הצליחו לנצח את יוטה, הקבוצה החזקה במערב עד כה העונה, במשחק בו החזיקו ביתרון לאורך כמעט כל המשחק. הוויזארדס מדורגים כרגע במקום ה13 במזרח, עם מאזן 15-25, מרחק של שני משחקים וחצי מאחורי אינדיאנה הממוקמת במקום העשירי, המוביל למשחקי הפליי אין.

אז מה קרה בצמד המשחקים הזה? המשחק הראשון נגד סקרמנטו היה משחק צמוד יחסית, שכלל 7 החלפות של ההובלה ולא פחות מ19 פעמים בהם התוצאה הייתה שוויון. וושינגטון פתחה את המשחק מעט יותר טוב והצליחה לרדת למחצית ביתרון, אך בריחה של סקרמנטו בתחילת הרבע השלישי נתנה לה יתרון מספיק גדול, שעמד גם בניסיון קאמבק מאוחר של הוויזארדס. דיארון פוקס הנהדר, קלע סל מחצי מרחק בסטפ בק מרשים על בראדלי ביל בשניות הסיום במה שהעניק לסקרמנטו את היתרון. לוושינגטון עוד הייתה הזדמנות להשוות, אך ראסל ווסטברוק במהלך תמוה, שמאפיין במידה רבה את החצי הראשון של העונה של הוויזארדס, חתם את המשחק.

via GIPHY

אחד הנתונים המעניינים מהמשחק הזה הוא שבניגוד לרוב המשחקים העונה, ובמיוחד בזמן האחרון, וושינגטון הצליחה לנצח הפעם בקרב הכדורים החוזרים. הצרה הייתה, שלמרות שסקרמנטו קלעה רק 30% לא מרשימים משלוש, הוושינגטון וויזארדס קלעו רק 4 שלשות ב16% מזעזעים במיוחד, וככה קשה מאוד לנצח בNBA של היום. התוצאה הייתה כה צמודה, מכיוון שהודות לשליטה בריבאונד, הוויזארדס ניצחו את הקינגס 74-42 בצבע. בראדלי ביל הוביל את הוויזארדס כהרגלו עם 29 נקודות, בעוד פוקס קלע 28 מנגד.

המשחק השני, לעומת זאת, היה שונה. הוויזארדס הצליחו להפתיע את יוטה, שלאחר פתיחה מעולה של העונה נכנסו לתקופה פחות טובה וניצחו רק 3 משחקים מהשמונה האחרונים. וושינגטון הובילה לאורך כל המשחק, ואף החזיקה ביתרון שהגיע ל24 נקודות לקראת סוף המחצית הראשונה. ניסיון קאמבק של יוטה באמצע הרבע השני לא הספיק לה, והווויזארדס ניצחו בצורה נוחה. העניין המעניין במשחק הזה הוא שהוויזארדס לא שיחקו משמעותית יותר טוב מבמשחקים אחרים העונה. אמנם הם הפסידו בקרב הריבאונדים, אך רמת הביצוע שלהם הייתה מאוד גבוהה, ויעידו על כך 55% מהשדה, 41% משלוש ואחוז True Shooting גבוה של 63.8%. נתון מעניין הוא שבעוד יוטה שיחקה בצורה אופיינית לרוב קבוצות הליגה, וזרקה מספר שווה של זריקות ל2 ול3, וושינגטון זרקה פי 4 יותר זריקות ל2 מאשר לשלוש. זאתי צורת משחק ששחקני ההתקפה הראשיים של וושינגטון יותר רגילים אליה ויותר נוח להם בה, ואולי זה מה שאפשר להם לנצח בצורה משכנעת, אם כי מאוד מפתיעה. בראדלי ביל וראסל ווסטברוק קלעו 78 נקודות משותפות בלא פחות מ47(!) זריקות. 42 נקודות של דונובן מיטשל ולא פחות מ34 נקודות של ג’ו אינגלס מיודענו לא הספיקו ליוטה.

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


הגיע הזמן לדבר על דני. לדני היו שני משחקים די מאכזבים בסך הכל, כשקלע 6 נקודות נגד סקרמנטו אך רק 2 נקודות מול יוטה. ישנן כמה מגמות אחריהן אנו עוקבים בתקופה האחרונה, וכרגע המגמה המדאיגה ביותר היא השלשות. למי שהספיק לשכוח, דני פתח את העונה בצורה מדהימה כשדייק ביותר מ45% מעבר לקשת. בערך באמצע החודש השני של העונה התחיל משבר קליעה ראשון, ממנו הוא הצליח לצאת, אך מהר מאוד נכנס למשבר קליעה חדש. הילד עומד על 2/16 לשלוש בחמשת המשחקים האחרונים, מתוכן 0/4 מהפינות ו2/12 מול הסל. כל שחקן בליגה חייב היום שתהיה לו קליעה אמינה ויציבה, בטח כזה שמשחק בקבוצה בה המסירה היא לא הדבר הראשון שהכוכבים שלה חושבים עליו.

נקודה נוספת, וחיובית, היא שבמשחקים האחרונים, למעט המשחק נגד יוטה, אנחנו רואים שכלול של משחק הפיק אנד רול של דני כחוסם, במיוחד עם ווסטברוק. זה כבר כמה משחקים שאנחנו רואים מגמה חיובית בה דני חדל מההרגלים הראשוניים שלו בליגה, וכעת הוא יותר מעורב בהתקפה. נגד סקרמנטו ציון היוסאג’ שלו שעמד על יותר מ13% הוא ציון לא גבוה אך הוא בכל זאת גבוה מהממוצע העונתי של דני ומראה כיוון חיובי.

via GIPHY

via GIPHY

בלילה שבין רביעי לחמישי, הוויזארדס יפגשו את אחת הקבוצות הלוהטות בליגה, הברוקלין נטס, שניצחו 9 מ11 המשחקים האחרונים שלהם. ב15 המשחקים האחרונים, ברוקלין מדורגת במקום השני בליגה בדירוג התקפי וגם במקום השני בליגה בדירוג הכללי, שניים בשתי הקטגוריות רק לסאנס. בנוסף, ההגנה שלה, שלא הייתה קיימת בתחילת העונה, משתפרת משמעותית במשחקים האחרונים וב15 האחרונים כבר יותר טובה מהממוצע. השחקנים של סטיב נאש קולעים העונה הכי הרבה נקודות בממוצע למשחק עם קצת יותר מ120, ומובילים את הליגה גם באחוזי True Shooting עם 62%. באופן מפתיע, בשני המפגשים העונה בין הקבוצות וושינגטון ניצחה פעמיים. המשחקים האלו היו מאופיינים באחוזים טובים יותר מבדרך כלל של שתי הקבוצות, ובאופן כללי מעט מאוד הגנה. ספק גדול אם וושינגטון תצליח לנצח את המשחק הזה, אך מפתח הגנתי מרכזי יהיה הורדה של כמות השלשות של ברוקלין.

מבחינת פצועים, קווין דוראנט שהיה בפרוטוקול קורונה וכרגע רשום תחת פציעה בהאמסטרינג לא צפוי להיות זמין לברוקלין בשבוע הקרוב, וכמוהו גם הרכש החדש בלייק גריפין. מי שלקח על עצמו אחריות במשחקים האחרונים, ונראה בכושר הכי טוב שלו מאז קמפיין הMVP ברוקטס, הוא ג’יימס הארדן. הגארד המזוקן רושם 25.5 נקודות למשחק העונה ומוביל את הליגה עם יותר מ11 אסיסטים למשחק, כשרק ברביעי האחרון המטיר 40 על ההגנה של אינדיאנה. שותפו לקו האחורי, קיירי אירווינג, גם מספק עונה נהדרת עם יותר מ27 נקודות למשחק. ג’ו האריס הנהדר, שקולע העונה כמעט 15 נקודות למשחק ומוביל את הליגה עם 50% לשלוש, צפוי להיות שחקן שדני ישמור עליו לא מעט במשחק.

לאחר המשחק הזה, וושינגטון נשארת בתפוח הגדול לצמד משחקים מול הניקס במדיסון סקוור גארדן.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!