“דני היה מעולה בהגנה”: נציגנו בוושינגטון מדווח

נוב 2, 2021 | דני אבדיה, כדורסל

על ידי Neil Dalal

הוושינגטון וויזארדס פתחו את העונה הנוכחית במאזן של 5-2, וזאת למרות הפסד בחוץ באטלנטה, 118-111, ביום שני בערב. ההתקפה של וושינגטון הייתה שקטה מדי בחלקים מסוימים במשחק, כשמאידך אטלנטה משיגה כמעט כפול במספר הזריקות מהקו שלה במשחק. ההוקס גם ניצחו בריבאונד, 50-40. ב-18 דקות דני אבדיה קלע 9 נקודות ב-4-5 מהשדה, במשחק שכלל בין היתר שלשה אחת, 2 ריבאונדים, חטיפה אחת וחסימה אחת.

לאחר שהצליח לקלוע רק 8 נקודות בשני המשחקים האחרונים יחד באחוזים של 2-12 מהשדה, זה היה טוב עבור אבדיה לקבל הזדמנות לשחק טוב בצד ההתקפי, כשבמשחק האחרון הוא הצליח לקלוע בחדירות לסל, מה שהוא פחות הצליח לעשות במשחקים שקדמו לו. עם רק 61 משחקים בקריירה ב-NBA עד כה, הצד ההתקפי בדרך בה אבדיה משחק מקרטע מעט מפני שהכדור לא בידיים שלו כל כך לאור העובדה שיש סגל עמוק. הדבר החיובי הוא שבגיל 20 בלבד, אבדיה מראה את הוורסטיליות שלו בצד ההגנתי, שם יש הרבה פוטנציאל.

במשחק האחרון נגד בוסטון, טייטום זרק 0-3 מהשדה כשאבדיה שמר עליו. שני משחקים לפני זה, גם נגד בוסטון, טייטום, סמארט ובראון קלעו ביחד 2-10 מהשדה כשאבדיה שמר עליהם. על אף ההפסד לברוקלין, הארדן ובלייק גריפין זרקו יחד מהשדה 1-8 כשאבדיה שמר עליהם, דבר המראה על היכולות ההגנתיות המגוונות של דני.

“דני היה מעולה בשמירה על השחקן עם הכדור,” ווס אנסלד ג’וניור אמר. “היו לו מאצ’ אפים לא פשוטים בכלל. שחקני כנף גדולים, פאוור פורוורדים שיכולים לשחק על הכדרור. הוא עשה עבודה נהדרת בשמירה עליהם.”

ביום שני באטלנטה, אבדיה התקשה מעט הגנתית כשהוא היה צריך לבוא לעזרה וגם כשהוא היה צריך להיצמד לשחקן הספציפי עליו הוא היה צריך לשמור. שניים מהשלשות של גלינארי במשחק הגיעו לאחר שאבדיה היה עמוק יחסית בצבע בניסיון לתת עזרה, כשאותה עזרה לא בהכרח הייתה נחוצה, דבר שיצר מסירות מהצבע למחוץ לקשת שהישראלי התקשה לחזור כדי להקשות על הזורק. הגנה אישית זו התחלה טובה, אבל תמיד להיות מסונכרן עם שאר הקבוצה על הפרקט בזמן שהוא שומר על שחקן ללא הכדור יצטרך להיות ההתקדמות הבאה במשחק של אבדיה.

“אני חושב שהרובד הבא שלו הוא הבנת הקונספטים הקבוצתיים, המודעות הכללית שלו כשהוא לא שומר על השחקן עם הכדור,” אנסלד אמר לפני המשחק. “זה חוזר לעניין של להיות במקום הנכון מוקדם מספיק. אני חושב שלפעמים כשהמשחק זז מהר יותר או כשההתקפה מתפרקת, הוא מבין את ההגנה הספציפית שהוא צריך לבצע. אתה חייב לחזור להבנה הזו של מה האחריות שלי בתוך הסיטואציה. זו עבודה תוך כדי תנועה.”

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards

בסופו של דבר, ההגנה של אבדיה השתפרה מאוד מאז העונה שעברה כאשר היה ברור שהוא נזרק לזאבים עם העומק המוגבל בסגל של הוויזארדס ומאות שחקנים חדשים שאתה צריך להתרגל אליהם. עכשיו כשהוא כבר שיחק נגד רוב שחקני ה-NBA לפחות פעם אחת ונמנע מעבירות מיותרות, אבדיה מתאקלם מבחינה זו והוא ימשיך לצמוח לעבר מה שוושינגטון רוצה שהוא יהיה- סטופר הגנתי ברמה הגבוהה ביותר.

“אני אהיה כן, אני רואה שיפור רב בצמיחה שלו ממה שראיתי בעונה שעברה לעומת מה שיש לנו עכשיו,” אנסלד הסביר.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!