דני אבדיה: “תמיד הבהרתי לטומי שחשוב לי לייצג את הנבחרת”

על ידי Moshe Halickman

דני אבדיה, פורוורד הוושינגטון וויזארדס ונבחרת ישראל, ערך מסיבת עיתונאים מיוחדת באיגוד הכדורסל.

“כיף להיות פה ולחזור הביתה”, פתח אבדיה. “לא סתם בחרתי לעשות את המסע”ת באיגוד כי המטרה הבאה שלי היא לייצג את הנבחרת ולעשות אליפות אירופה טובה. אני נרגש מאוד להיות פה”.

על השיחות עם וושינגטון על המשחקים בנבחרת: “תמיד הבהרתי לטומי (שפרד, הג’נרל מנג’ר) שחשוב לי לייצג את הנבחרת. דיברנו על זה לא מעט והוא הראה תמיכה. הוא הבין כמה זה חשוב לי ולישראל. הוא מרגיש שזה משהו שיכול לעזור לי גם בתור שחקן”.

התקופה באן.בי.אי: “עברתי המון דברים בארצות הברית. זה היה קשה, וגם הייתה תקופת קורונה באמצע וזה היה מאתגר. בשנה השנייה אתה מרגיש את ההתפתחות שלך ואתה מנוסה יותר, וככל שעבר הזמן הרגשתי המון הקלה וגם שיפור ביכולת שלי על המגרש. בשנה האחרונה השתניתי המון, גם בביטחון שלי כשחקן וגם בארגון שדוחף אותי ונותן לי במה לעשות את הדברים שאני יכול. אני בוגר יותר ומרגיש שאני קורא את הדברים בצורה נכונה, גם מבחינה פיזית אני חושב שעשיתי צעד קדימה ואני שומר עכשיו את השחקנים הטובים של הקבוצות היריבות”.

העתיד עם וושינגטון: “להיכנס לפלייאוף זה לא קל, אבל אני מאמין שעם הארגון שלנו והמהלכים שנעשה בקיץ אנחנו נוכל לעשות פלייאוף ואני אהיה חלק מזה”.

הקיץ העמוס שמצפה לו: “יש לי צוות שלם סביבי שיודעים לתכנן תכנית שבה אני גם אשתפר כשחקן ולשפר את היכולות שלי וגם להביא את זה לידי ביטוי בנבחרת. אקח את הזמן שלי לנוח ולעבוד אישית ואחרי זה אצטרף לנבחרת”.

המשחקים בנבחרת: “יש לי דה ז’ה וו מדברים שיפים שעשינו עם הנבחרת ותמיד היה לי כיף ענק. יש בזה משהו שונה, האהבה שהקהל מראה והכימיה בין השחקנים. תמיד יש משהו מיוחד ואני כבר מחכה. אנחנו יכולים להגיע לגמר אליפות אירופה”.

ההבדלים בין וושינגטון לנבחרת: “יצא לי להיות שחקן מרכזי בקבוצות במהלך הקריירה, אין כל כך הבדל ואני מגיע לתת ולתרום את כל היכולות שלי לנבחרת. יש לנו המון כישרון בנבחרת ואנחנו נוכל לעשות דברים יפים. הכל אפשרי, אנחנו יכולים להגיע לגמר אליפות אירופה. אם סלובניה עשתה את זה, כל אחד יכול”.

המצ’ אפ האפשרי עם לוקה דונצ’יץ’ במוקדמות אליפות העולם: “זה יהיה מצ’ אפ מעניין. אני לא מתרגש משמות, אנחנו לא נעשה להם חיים קלים על המגרש”.

המסע שעשה בדרך לבמה הכי גדולה בעולם: “לא הכל בדרך שלי הלך חלק ולא הכל ורוד, היו הרבה קשיים בדרך. היו רגעים שהפסקתי לשחק ואז חזרתי, לא תמד חשבתי שאגיע לאיפה שאני היום. תמיד חשבתי על אותו יום וככל שעבר הזמן נהייתי שחקן יותר טוב, ואז פתאום עליתי ליורוליג ואחר כך נבחרתי בדראפט ואז הגיע המשחק הראשון ב-NBA, צריך לנצל כל רגע וליהנות ממנו”.

לגבי מפגש אפשרי בקיץ עם נבחרת סרביה וניקולה יוקיץ’ אבדיה סיפר: “סוג של סגירת מעגל למרות ששיחקתי נגד סרביה בעתודה, רק את המשחק הזה הפסדתי. לשחק נגד יוקיץ’, שחקן ברמה הזאת שאני בקשר טוב איתו, זו סגירת מעגל.”

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!