דני אבדיה מתמודד בתור רוקי עם אתגר בדמות קדם עונה קצר במיוחד: ניל דלאל, נציגנו בוושינגטון, מדווח על הכוכב הישראלי

דצמ 11, 2020 | דני אבדיה

על ידי Joshua Halickman

וושינגטון – ניל דלאל ,נציג אתר ‘הספורטס רבי’

הרוקי החדש של הוושינגטון וויזארדס, דני אבדיה, נמצא רק שבועיים בעיר והוא כבר יערוך בכורה בקדם העונה בלילה שבין יום ראשון לשני נגד הברוקלין נטס. אלה החיים של הרוקיז באן.בי.איי בשנת 2020, כאשר הם מכירים את הקבוצה שלהם במשך פחות מחודש. בראדלי ביל, רוקי לשעבר בגיל 19, נתן לוויזארד הנוכחי בן ה-19 כמה עצות כאשר הוא פותח את קריירת האן.בי.איי שלו.

“אתה תמיד הולך להרגיש שלא עשית מספיק טוב בגלל שיש לך ציפיות גבוהות יותר מעצמך וזה אמור להיות ככה במקרה שלך”, אמר ביל לאבדיה במהלך אימון שגרתי במחנה האימונים. “תעריך כל רגע במהלך השנה. יהיו לך ימים טובים, ימים רעים וימים שנמצאים איפשהו באמצע. תעריך את כולם בגלל שאתה צריך אותם”.

Deni Avdija – Credit: Dov Halickman


אנחנו יודעים שהחריצות והרעב של אבדיה מתאימים לתרבות המבוקשת של הג’נרל מנג’ר טומי שפרד וזה מחמיר עוד יותר בעצם הנוכחות של ראסל ווסטברוק. זה מעלה את הסיכויים של הפרוספקטים להצליח בוויזארדס בטווח הארוך, אבל זה גם לא אמור להוריד את הערך של אבדיה שיוכל לתרום גם בטווח המיידי. אין ספק שזו תהיה תקופת הסתגלות למהירות ולקשיחות של האן.בי.איי, ואבדיה עצמו גם הודה בכך. וושינגטון ערכה משחק אימון פנימי ראשון ביום רביעי והדרך היחידה שהמשחק יהיה איטי יותר היא שהאימונים יהיו יותר ממושכים.

“אני חושב שמכניקת הזריקה שלו היא טובה כרגע, הוא פשוט צריך להתאמן על זה יותר ולייצר המשכיות”, הסביר המאמן סקוט ברוקס. “הוא ילד בן 19 שצריך להמשיך להתאמן על זה. הוא קלע זריקות בכל יום שבו התאמן, זה נדמה שהוא קלע גם זריקות גדולות בנוסף לכך. אני חושב שהזריקה שלו היא טובה והוא פשוט יצטרך להמשיך לעבוד בזמן התהליך. הקצב שלו והמכניקה הם די סולידיים לדעתי”.

Rui Hachimura – Photo Credit: Washington Wizards


זה לא מפתיע שמאמן שופע מחמאות על הפרוספקט החדש ביותר שלו אז צריך לקחת את הדברים האלה בעירבון מוגבל, אבל אבדיה גם הרשים את החברים שלו לקבוצה בשלב מוקדם בקריירת האן.בי.איי שלו. האדם שאולי מבין הכי טוב מה אבדיה עובר במשך רוב הזמן הוא האדם שעבר את התהליך בעונה שעברה, רוי האצ’ימורה. לשחקן שנבחר בסיבוב הראשון בדראפט 2019 הייתה עונת רוקי מוצלחת בעונה שעברה אבל הוא התמודד עם קשיים משל עצמו במהלך הדרך עם פציעה והעובדה שהעונה נפסקה במשך 4 חודשים.

“הוא קלע גדול, גבוה אירופאי קלאסי וקלע מצוין כמעט כמו די.בי (דייויס ברטאנס)”, תיאר האצ’ימורה את אבדיה. “הוא שחקן הגנה מצוין, הוא יכול לזוז. הוא נע כמו גארד. הוא יכול לשחק בהרבה עמדות, הוא יכול להיות סוג של רכז, הוא יכול לשחק בעמדות הפורוורד, הוא מסוגל להיות קלע, הוא יכול לעשות הרבה דברים”.

Amar’e Stoudemire – Photo Credit: Dov Halickman Photography


מה שנזקף לזכותו של אבדיה זה 3 שנות הניסיון שלו עם מכבי תל אביב ביורוליג, מפעל שמתנהל מול גברים מבוגרים, בניגוד לליגת המכללות. ללמוד מביג-מן שנכלל בחמישיות העונה של האן.בי.איי 5 פעמים בדמות אמארה סטודמאייר ששיתף איתו פעולה במהלך התקופה שלהם כחברים לקבוצה מעבר לים זה דבר יקר ערך. אבדיה לא שלט ביורוליג כפי שעשה לוקה דונצ’יץ’ אז הציפיות צריכות להיות הגיוניות בהתחלה, אבל הוא לא יפחד או יחשוש מהאתגרים שמחכים לו.

“הגעתי בגיל 16 לשחק כמקצוען וחוויתי איך זה לשחק עם מבוגרים במכבי”, סיפר אבדיה. “אתה יודע שכולם מבוגרים יותר ממך ושיש להם תחומי עניין אחרים לדבר עליהם, זה לא היה קל בהתחלה, הם לא היו עוזרים לי. זה הפך אותי לקשוח יותר במהלך השנים, והצלחתי להתמודד עם זה ולהיות יותר טוב ובאמת להיות חלק מהקבוצה אחרי 3 שנים. אז אחרי שהתמודדתי עם האתגר הזה, אני חושב שזה יהיה מאוד קשה לאתגר אותי שוב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!