דני אבדיה: “יש דברים חשובים יותר מכדורסל בחיים”

על ידי Neil Dalal

ניל דלאל הוא נציג אתר “ספורטס רבי” בוושינגטון (קרדיט לתמונה הראשית: הוויזארדס)

דני אבדיה נמצא בכותרות כל הזמן, אבל אין ספק שבימים האחרונים הוא נמצא יותר מהרגיל בכותרות, בעקבות חוזה העתק שעליו חתם לארבע השנים הקרובות עם הוושינגטון וויזארדס. כעת, רגע לפני פתיחת העונה הרביעית שלו באן.בי.איי, ובזמן שבארצו מתחוללת מלחמת “חרבות ברזל”, הפורוורד הישראלי שוחח עם העיתונאים בוושינגטון.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על הארכת החוזה שלו, אמר אבדיה: “קודם כל אני מרגיש שהייתי מאוד שמח. כשקיבלתי את זה, יותר מהכסף זה היה שהארגון אוהב אותך ושהם רוצים שתישאר, הם מכבדים אותך ומאמינים בך, אז בשבילי זה היה הכי חשוב. אני מרגיש את האהבה ושאני שייך לכאן ושזה הבית שלי, וזו גם הסיבה לחתימה”.

אבדיה המשיך: “כפי שאמרתי, בשבילי זה היה ביג טיים כי כמובן שהם מכירים אותי הרבה זמן ואני מרגיש שמהזמן שהכרתי אותם הם אוהבים אותי כשחקן וכאדם, אני מרגיש שהם מנסים לבנות תרבות ממש טובה כאן, ועבורי להיות אחת ההחתמות הראשונות זה ביג טיים ואומר הרבה עליך כאדם וכשחקן, אז אני שמח”.

עוד אמר אבדיה על הארכת החוזה: “זו לא הייתה החלטה כל כך קשה כי רציתי להישאר בדי סי, אני מרגיש שזה הבית שלי, אני אוהב את האוהדים ואת העיר, ואני יודע שאנחנו יכולים לעשות כאן דברים ממש טובים בעתיד, אני באמת מאמין בזה”.

על הבעת האמון: “זה בהחלט נותן לך מוטיבציה, אבל בכנות אני לא מפסיק ללחוץ על הגז, אני מרגיש שאני יכול להיות הרבה יותר טוב כשחקן ושיש לי כל כך הרבה פוטנציאל בלעזור לקבוצה הזאת להגיע לאן שהיא שייכת. אעבוד קשה יותר ואהיה טוב יותר בכל יום”.

על ההנהלה החדשה: “אני מרגיש שהם מנסים לראות אותי כחתיכה באמת חשובה בקבוצה הזאת ושכמובן יהיו לי משימות הגנתיות ושאשפר את משחק ההתקפה שלי, שתהיה לי השפעה גדולה בשני צידי הפרקט, אני מרגיש שלא רואים הרבה כאלה באן.בי.איי היום, ואני מנסה להפוך לכזה. זה תהליך ואני מנסה להיות טוב יותר בכל שנה, אבל זו התחלה טובה”.

על המשא ומתן: “הייתה לי תחושה שאני רוצה להישאר וכמובן שהאמנתי בעצמי כשחקן ואני חושב שהם גם, אז ניסינו לעשות את הטוב ביותר שלנו כדי להיפגש באמצע וזה פשוט קרה”.

האם הוא מרגיש הקלה: “אם מדברים על הכסף אז כן, אבל אתה רוצה להצדיק את זה כשחקן וזה מאוד חשוב, זה אני וזה האופי שלי. אני בא לכאן כדי לשחק, להתחרות, לנצח ולעזור לקבוצה לנצח, כל השאר זה רק בונוס”.

האם הוא מתרגש לקראת משחק הפתיחה מול האינדיאנה פייסרס: “בהחלט, אנחנו קבוצה צעירה, יש בסיס חדש ופרונט אופיס חדש, אני מרגיש שיש וייבים מאוד חיוביים כאן וזה הכי חשוב, אני מרגיש שאנחנו אוהבים להיות אחד סביב השני וזה מרגש לשחק עם הרבה בחורים צעירים. בוא נראה איך זה הולך”.

על המפתחות: “אני מרגיש שלשחק הגנה, התקשינו קצת במשחק האחרון לשים דגש על זה, ואנחנו יכולים לקלוע וללהוט, אנחנו ממש מוכשרים כך שהאתגר שלנו יהיה בצד ההגנתי בכל לילה. כשכולם ייתנו מאה אחוז נהיה על אותו דף ונהיה בסדר”.

על כך שהבטיח את עתידו הכלכלי: “זה היה מדהים, ועבדתי כל כך קשה בשביל זה, אני הבן היחיד של אמא שלי ואבא שלי אז הם השקיעו את כל החיים שלהם בי והם עזרו לי להפוך לאדם ושחקן יותר טוב, כך שבשבילי לספק ביטחון למשפחה שלי ולצאצאים שלי זה חלום שמתגשם”.

על המצב בישראל: “זה היה ממש קשה, בזמן ששמחתי על הארכת החוזה אנחנו מתעסקים עם הרבה סיטואציות רעות בבית. אני בחדשות בכל יום ומתפלל עבור האנשים שלי, בודק מה מצבם של חבריי, וזו סיטואציה שהיא בידיים של האל. זה מאוד קשה בשבילי והמחשבה שלי לפעמים נמצאת שם, אבל אני חייב להישאר מקצוען ולעשות את העבודה שלי, וכשיש לי הזדמנות לעמוד בשביל ישראל והמדינה שלי אז אעשה זאת”.

על ההתייחסות של הוויזארדס למצב: “החברים לקבוצה שלי והארגון מאוד תמכו, אני מרגיש שהם מבינים את הסיטואציה ומה קורה, ואני מרגיש שזה ממש חשוב שיש לי את הגב שלהם. אני חושב שאני אסיר תודה על זה”.

אבדיה הוסיף: “פיתחתי עור ממש עבה במשך השנים וזו לא הפעם הראשונה שאנחנו מתמודדים עם סיטואציות כאלה, אבל כמובן שהחברים שלי נמצאים בצבא ונלחמים כרגע, אז התפילות שלי נמצאות איתם. בכנות, זה קשה, באמת יש דברים חשובים יותר מכדורסל בחיים. ואני מרגיש שפה אתה לא באמת מקבל את ההזדמנות לשים לב לזה, אבל אני אסיר תודה על המקום שאני נמצא בו וקודם כל אעשה הכל בשביל המדינה שלי. כפי שאמרתי, יש דברים גדולים יותר, וכשאתה צריך לעשות את העבודה שלך אז אתה פשוט מתמקד בזה”.

האם חבריו לקבוצה שאלו אותו על המצב: “חלקם, אני בהחלט מנסה להסביר מה קורה ולמה, הם היו ממש סקרנים ואני מרגיש שעשיתי עבודה טובה בלהסביר, אבל חוץ מזה אני לא באמת רוצה להיכנס לפרטים”.

האם הוא שיפר את הזריקה שלו לשלוש: “בהחלט יש לי יותר ביטחון בזריקה שלי, עבדתי הרבה בקיץ הזה על הזריקה שלי, אני מרגיש טוב וזורק היטב באימונים. כמובן שזה רק משחק אחד ואני לא רוצה להיות כל כך ב’היי’, אני רק רוצה להמשיך קדימה ולעשות את מה שאני עושה, וזה יהיה בסדר”.

האם הוא הוסיף יותר קשת לזריקה שלו: “הייתי אומר שכן, אני מנסה לשמור על כל הטכניקה באמת עקבית ואני מרגיש שזה עובד”.

תגובת אחת.

  1. בני רוטנברג

    היה כדאי לתת לו קצת לשחק יותר מ-5 דקות על הפרקט רצוף כדאי שייכנס למשחק ויהיה חם כמו שהוא יודע

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!