דני אבדיה: “אני רוצה לקחת יותר מנהיגות”

על ידי Moshe Halickman

נבחרת ישראל ערכה את האימון המסכם שלה לקראת משחק ההכנה הראשון שלה הקיץ, מחר (שני, 20:30) מול מכללת אובורן בהיכל מנורה מבטחים. מי שאמור להשתתף במשחק הוא שחקן וושינגטון וויזארדס מהאן.בי.איי, דני אבדיה, ששוחח עם התקשורת.

אבדיה דיבר על הפעם האחרונה שבה הוא ייצג את הנבחרת הלאומית: “ב-2019/20, אני לא חושב ששיחקתי בהיכל הזה אפילו, זה היה בהיכל שלמה, אבל אני מתרגש, חיכיתי לרגע הזה, נבחרת בוגרת זה תמיד משהו שאני אוהב לעשות, לבוא ולייצג את המדינה, להיות עם החברים שגדלתי איתם, חלק ראיתי וחלק שיחקתי מולם בליגה כשהייתי פה, ועכשיו לבוא ולהתאחד כולם ביחד לקראת האליפות זה משהו שאני מאוד מצפה לו”.

על הקשר שלו עם ים מדר: “אני וים תמיד בקשר מיוחד, יש לנו כימיה לא רגילה לדעתי, עברנו המון-המון ביחד, תמיד כיף לשתף איתו פעולה, ועכשיו לבוא ולשתף איתו פעולה ברמה כזאת של אליפות אירופה בנבחרת בוגרת זה משהו שאנחנו יכולים לעשות, בעצם זה כל הנבחרת ולא רק אני וים. אני מתרגש”.

על המטרות שלו הקיץ: “קודם כל להיות שחקן יותר טוב, להשתפר גם כשחקן וגם כבנאדם, לקחת יותר מנהיגות, לקלוע באחוזים יותר טובים וכמובן לשפר כל אספקט במשחק שלי, זה משהו שאני אבוא ואעשה בכל קיץ, בין אם אני בן 21 או אפילו 30, זה פשוט אני, רוצה להשתפר כל הזמן”.

על המצב הביטחוני: “מציאות לא קלה, עצוב לי להגיד שאנחנו רגילים לזה כבר, ליבי עם תושבי הדרום ועם חבר’ה שנמצאים בגבול הרצועה, גם עם החיילים שנלחמים עבורנו ועושים מאמץ אדיר, בלעדיהם לא היינו פה. אין מה לעשות, זאת המציאות כרגע, מקווה שיהיה יותר טוב עבורנו”.

על כך שאובורן נשארה בארץ למרות המצב: “אני חושב שזה חשוב כי זה מראה שאין בהם פחד וזה מראה שהם סומכים על הצבא שלנו וסומכים על המערכת שלנו, וזה מבחינתי מראה הרבה על הצבא שלנו ועל הביטחון במדינה”.

האם הוא מעדיף את המשחק האירופי או את המשחק בארצות הברית: “לשניהם יש את היתרונות והחסרונות, אבל זה שני דברים שונים”.

גם המאמן גיא גודס דיבר: “קודם כל זה המשחק הרשמי הראשון לפני המונדובאסקט, מה אני רוצה? קודם כל דברים שעבדנו השבוע, להכניס שחקנים לכושר מסוים, יש שני שחקנים שיצטרפו, אם זה זוסמן ותמיר (בלאט) שהצטרפו רק היום אז מחר אני לא צופה לדקות. יש לנו סגל יחסית מאוד-מאוד רחב עכשיו וחשוב מאוד לשמור על זה כי זה הציוות של האימונים ויש לנו עוד הרבה זמן להתאמן, לעבוד, להשתפר ולראות הרכבים. זה ניסוי כלים ראשון מבחינתנו, אנחנו צריכים לנסות כמה דברים ולראות דברים, לראות אם אנשים בכושר ולראות ציוותים, ומפה להתחיל להתקדם צעד אחרי צעד”.

על אבדיה: “המשחק הרשמי האחרון שהוא שיחק היה באפריל, גם בשבילו להיכנס לכושר משחק עם עוד שחקנים ולא רק לעבוד אישית, מה שהוא עשה הרבה זמן, אז זה יהיה תהליך, למספר שחקנים זה יהיה יותר ארוך ולמספר שחקנים יותר קצר, כל אחד והאינדיבידואל שלו, אז נצטרך כל הזמן להתקדם ולנסות ליישר קו כנבחרת שכולם יהיו בערך על אותו קו. מחר זה מבחינתנו ניסוי הכלים הראשון שלנו ונראה את הדברים הטובים והפחות טובים שאחנו צריכים לעבוד עליהם. מפה אנחנו צריכים להתחיל”.

על כך שלא כל השחקנים ישחקו מול אובורן: “זאת הסיטואציה, אין מה לעשות, ברור שהייתי רוצה שכולם יתחילו באותו זמן וזה היה חוסך ממני כל הזמן לחזור על דברים, אבל בסך הכל השחקנים פה בוגרים, מתאקלמים מהר ומכירים אחד את השני. כרגע אנחנו בסגל של 18 שחקנים, ג’ון דיברתולומיאו יצטרף אלינו בעוד יומיים, משם נתחיל להתקדם ואחרי נצמצם שחקנים לאט-לאט, אבל חשוב לנו שכרגע נהיה בעצימות מסוימת באימונים כדי לאט-לאט להיכנס לכושר, לתרגל דברים ולראות איפה אנחנו עומדים גם ביחס לנבחרות אחרות, אחרי זה יוצאים לשני משחקים נגד גאורגיה שהיא נבחרת מצוינת ואחר כך רומניה, ולאט-לאט נתקדם ונראה איפה אנחנו עומדים”.

על העבודה עם אבדיה: “אני חושב שדני הוא כל מה שהוא רמת אן.בי.איי מבחינתנו, רואים את זה גם לפעמים באימונים, אם זה רמת האינטנסיביות, רמת האתלטיות ורמת המהירות שתמיד בולטות יותר מדברים אחרים. ההתאמה שדני צריך להשיג חזרה לכדורסל האירופי, לסגנון מסוים ולמשחקים אחרים זה משהו אחר לגמרי – אן.בי.איי והמשחק של אירופה, אבל הוא מאוד נחוש, מאוד רוצה, וגם במשחקים פה הוא לא רוצה לצאת החוצה, הוא רוצה כל הזמן להיות על המגרש וזה משהו באמת מדהים, ולאט-לאט אנחנו נתחבר כקבוצה ולא כבודדים”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!