דניאל גואטה: “כשעודד קטש היה מגיע לאולם הייתי רואה אותו ומפסיק לדבר פתאום”

מאי 14, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

דניאל גואטה הוא ללא ספק אחד מתגליות העונה בליגת העל. הרכז בן ה-19 של הפועל גלבוע/גליל הצליח לקנות דקות בליגת העל, בעיקר בתחילת העונה ובסופה, כשהוא היה מנקודות האור הבודדות של גלבוע, שכידוע ירדה לליגה הלאומית. לאחרונה גואטה התארח בפודקאסט “התשיעית באירופה” של כותב שורות אלו כדי לסכם את העונה, בזמן שהוא דיבר על לא מעט נושאים בוערים שאת חלקם הבאנו כאן בכתב (הפרק המלא מצורף להאזנה).

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על כך שאחיו שי גואטה חווה עונת פריצה בליגה הלאומית במדי מכבי רחובות: “לגדול עם שי זו חוויה, לא יכולתי לבקש מישהו אחר יותר טוב. קודם כל, אני חייב לציין שהוא עשה בכל שנה התקדמות מטורפת. לכל מי שלא יודע, הוא בכלל התגייס לקרבי והיה בסיירת צנחנים בפלס”ר אחרי שלוש שנים מאוד קשות שרובם לא חוזרים לשחק, והוא התחיל גם מלמטה, הוא שיחק בליגה א’ ובליגה ב’ ואז הוא עבר לארצית, ומהארצית הוא עלה איתם ליגה. באמת היה לו חשש מאוד גדול האם לעלות איתם לליגה הלאומית, היו לו מלא ספקות, והוא פשוט הלך על זה. הוא גם לומד עכשיו אז זה היה מאוד קשה לשלב את זה ביחד, אבל הוא אחד שברגע שהוא מחליט משהו הוא הולך על זה בכל הכוח, ואני מאוד-מאוד שמח שהייתה לו עונה כזאת. בוא נראה מה יהיה בהמשך, אי אפשר לדעת”. על מי ינצח באחד על אחד, ענה גואטה: “אני אגיד שהוא, אני אכבד אותו”.

על הכוונה לשחק בנבחרת העתודה: “זאת המטרה הכי גדולה שלי לקיץ הזה, זו באמת המטרה שאני שם לעצמי כרגע מול העיניים, ואני חושב שעם הרבה עבודה קשה אני אוכל לעשות את הסגל. צריך להיות עכשיו צנוע, לא לעוף יותר מדי ולהישאר עם הרגליים על הקרקע”.

על העבודה עם עודד קטש בעונה שעברה, כשכזכור מאמן מכבי תל אביב היה המנהל המקצועי של גלבוע: “במילה אחת: וואו. זה בנאדם שיודע כדורסל ברמה מאוד גבוהה, שמעתי עליו גם מלא סיפורים לפני שהוא הגיע, איך שהוא מדגים את התרגילים, ומאוד התרגשתי שהוא יבוא. כשהוא היה מגיע לאולם הייתי רואה אותו והייתי מפסיק לדבר פתאום, הייתי מסתכל עליו, באמת אדם מדהים מאוד. באימונים של גלבוע, מתי שהוא היה מגיע לפעמים גם לא הייתי מתאמן שם בשנה הראשונה, הייתי יושב הרבה בחוץ, ואחרי שכולם היו הולכים אני הייתי נשאר לזרוק. הוא תמיד היה מסתובב שם, כשהוא היה בגלבוע הוא היה הרבה זמן בסביבה. יום אחד הוא לקח אותי, אמר לי: ‘תעשה את התרגיל הזה’ ולימד אותי הרבה דברים שאני יכול להוסיף למשחק שלי. כשהיה את החודש האחרון זה הפך להיות משהו שהוא כל יום, אם זה לא היה אני אז אני ועוד שחקן או שלושה שחקנים יחד. בכל אימון איתו למדתי משהו חדש, שזה היה מדהים, באמת, והלוואי שזה יקרה עוד”.

Oded Katash – Photo Credit: Yehuda Halickman

על אור קורנליוס, שחווה עונה מדהימה בהפועל ירושלים ובעונה שעברה שיתף איתו פעולה בגלבוע: “קודם כל, אור קורנליוס הוא איש (צוחק). ציפיתי שזה יקרה, לא אמרתי שהוא יילך להפועל ירושלים וישב על הספסל, יש לו אופי מאוד מיוחד, למי שמכיר אותו ויודע. אולי לא חשבו שזה יהיה ברמה כזאת, אבל אני מאוד האמנתי בו. אני חייב להגיד גם שבתקופה ששיחקתי איתו למדתי ממנו הרבה מאוד דברים, הוא היה יושב לידי בחדר ההלבשה ותמיד היינו מדברים, תמיד הוא היה מלמד אותי דברים. אני גם חושב שיש לנו קצת סימנים זהים. אני מאחל לו שיהיה לו הרבה הצלחה בהמשך גם, שימשיך ככה, באמת כיף לראות אותו משחק”.

על המפגש שלו עם מכללת אובורן, כששיחק במדי נבחרת המכבייה של ישראל: “זו הייתה חוויה כיפית ולא כיפית. הובסנו שם, אבל מצד שני היה כיף לראות אותם משחקים וכיף לראות את הקשיחות שלהם במשחק, היה מאוד כיף גם לראות את המאמן שלהם שלא משנה גם אם פירקו אותנו הוא עדיין מתעקש על כל הדברים הקטנים. לגבי לונדון, זה היה מטורף שהוא שולח לי פתאום הודעה שהוא בסופה שלו בבית בארצות הברית מהטלוויזיה שלו שאני ב-ESPN, זה היה באמת מטורף. אמרתי לו: ‘מה, איך ראית את זה?’, ואז הוא אמר לי: ‘מה יש, שידרו את זה אצלנו’. זה היה משחק כיף ולא כיף, כמו שאמרתי”.

על העונה המוצלחת שלו מבחינה אישית: “מבחינה אישית אני חושב שהייתה לי עונה עם הרבה עליות וירידות, גם לקבוצה וגם לי, אבל אני חושב שהשנה עשיתי כל מה שאני יכול כדי לקחת את המשחק שלי צעד אחד קדימה מבחינת הבנת המשחק וקבלת ההחלטות שלי, לחזק קצת את הגוף שלי גם. אני רוצה גם להגיד תודה לגוני (יזרעאלי, עוזר המאמן) שעזר לי הרבה מאוד עם הבנת המשחק, הוא עבד איתנו יום-יום ובאמת עשה לנו מלא אימונים אישיים והסביר לנו הרבה מאוד על המשחק. ראיתי את הקבוצה בהתחלה, היו על זה גם הרבה דיבורים בהתחלה, אם אני אשחק או לא אשחק, ואני מאוד שמח שהצלחתי להיכנס לרוטציה ושכן עשיתי עוד משהו קטן העונה. אני מקווה שזה יגדל ויגדל בעונות הבאות”.

Or Cornelius – Photo Credit: Yehuda Halickman

על רמי הדר, שפתח את העונה כמאמן גלבוע ונתן לו הזדמנויות אמיתיות: “אני חושב שמכל מאמן השנה לקחתי משהו. רמי? באמת שהוא נתן לי השנה הרבה הזדמנויות ואני רוצה גם להגיד לו על זה תודה. ממנו לקחתי בעיקר את הקשיחות למשחק, להיות תמיד ‘על זה’ ולא לוותר אף פעם. בקשר לדקות של המשחק, אני חושב ששזה פשוט הסתדר לו, מתי שהוא הרגיש שהוא מוכן להכניס אותי אז הוא הכניס אותי, זה לא קרה בן רגע, זה משהו שהתבשל. לא תמיד שיחקתי אצלו מההתחלה, ועם האימונים, השיחות והדברים הקטנים אני חושב שברגע שהוא חשב שאני מוכן הוא נתן לי את ההזדמנות. אני מודה לו על זה”.

האם הוא ימשיך בגלבוע גם בליגה השנייה: “אני עדיין לא יודע, יש לי כרגע את העתודה שזו המטרה ששמתי לעצמי, ואחרי העתודה אנחנו נדבר על זה. כרגע אני באמת לא יודע”.

לסיום, לטובת “פינת סיפור” גואטה הביא סיפור מיוחד על קטש: “הסיפור הכי מיוחד זה שהתאמנתי פעם אחת עם עודד, שמרתי אותו ושיחקנו סוג של אחד על אחד. זה היה משהו מאוד מרגש”.

Rami Hadar – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!