דירוג: התחנה הבאה של יובל זוסמן

על ידי Moshe Halickman

יובל זוסמן הפך במהירות לאחד השחקנים המדוברים ביותר של הקיץ בכדורסל הישראלי. הפורוורד בן ה-23 נחשב הקיץ לשחקן חופשי לאחר שסיים עונה נוספת במדי מכבי תל אביב, ויהיה מעניין מאוד לראות מי תהיה קבוצתו הבאה, כשיכול מאוד להיות שהוא אכן יעזוב את המועדון שאיתו הוא כה מזוהה. כדי לעסוק בשיח הזה לעומק, הסתכלנו על הקבוצות שאליהן נקשר שמו לאחרונה לפי הדיווחים, ובחרנו לדרג את האפשרויות העומדות לפניו לפי היכולת שלהן להתקיים בפועל.

  1. הפועל ירושלים

במבט ראשון, מעבר אפשרי של יובל זוסמן להפועל ירושלים נראה כמו להיט: הרי ירושלים בראשות המאמן אורן עמיאל מבצעת בנייה מחדש, זוסמן יהיה הישראלי הבכיר ואחד השחקנים הבולטים כשהגעתו תמכור אלפי מנויים, הוא יהיה פוינט פורוורד שסוף-סוף יוזם ויוצר ברמה גבוהה בקבוצת בוגרים, והקבוצה תוכל לאיים על זכייה בליגת האלופות וגם באליפות ישראל. אלא שבמבט שני, העסק נראה הרבה פחות מפתה: רק בזכות הצד ההגנתי זוסמן הוא שחקן יורוליג לגיטימי, ומקומו, עם כל הכבוד, הוא לא בליגת האלופות. יתרה מזאת, לא בטוח כמה זוסמן עצמו ירגיש שלם במעבר לירושלים, אחת היריבות הגדולות של מכבי ת”א. מעבר כזה יכול להסב לו נזק רק מעצם העובדה שהוא כבר לא יהיה חביב הקהל ביד אליהו, ואם ירצה לחזור בעתיד לקבוצה שבה גדל לא בטוח שהוא יתקבל בברכה. כך, הוא עלול לסכן את קריירת היורוליג שלו. אלא אם כן אורי אלון יחזור לירושלים ויפתח את הכיס עבור זוסמן, מעבר לירושלים הוא הימור גדול מדי.

Hapoel Jerusalem fans – Photo Credit: Dov Halickman

  1. מכבי תל אביב

כן, זה לא סוף פסוק. בהחלט ייתכן שלמרות הרצון לעזוב, זוסמן יהיה גם בעונה הבאה שחקן מכבי ת”א. קודם כל, צריך להתייחס לעניין הזה מהבחינה ההגיונית: למכבי יש זכות להשוות כל הצעה שיקבל זוסמן. מעבר לכך, יש גם את העניין הרגשי: זוסמן הוא בכל זאת ה”פרנצ’ייז פלייר” הישראלי של המועדון, והקהל תמיד יחבק אותו. בנוסף, זוסמן יוכל להמשיך לשחק ביורוליג, דבר לא מובן מאליו. אלא שבאופן כללי התחושה היא שזוסמן לא יוכל להציג את הגרסה הטובה ביותר של עצמו במכבי ת”א הנוכחית. המאמן יאניס ספרופולוס אמנם מחזיק ממנו, פותח איתו בחמישייה ונותן לו לא מעט דקות, אך לא מייעד לו תפקיד מנהיגותי ומכריע במשחק ההתקפה. מזכיר לכם פורוורד ישראלי אחר שעומד בפינה במהלך התקפות? זוסמן וסביבתו, כך נדמה, בטוחים שמדובר בכישרון עצום בקנה מידה אירופי. ואכן, יש להם במה להיאחז: זה לא מקרי שזוסמן הוביל את נבחרת העתודה לזכייה הראשונה בתולדותיה באליפות אירופה שנערכה ב-2018, כשהוא נבחר למצטיין הטורניר.

Yovel Zoosman – Photo Credit: Maccabi Tel Aviv

  1. אלבה ברלין

במבט אובייקטיבי לגמרי, אלבה ברלין נראית כמו הקבוצה המושלמת עבור יובל זוסמן. הוא יוכל לשחק באופן קבוע לראשונה מחוץ לגבולות ישראל בליגה מוערכת בדמות הליגה הגרמנית, כשהוא גם עדיין ישחק ביורוליג. חברו הקרוב תמיר בלאט, שמזכיר במידה מסוימת את אופיו השקט, יהיה איתו שם, והראש יהיה כמובן עסוק רק בכדורסל, רחוק מאוד מאזור הנוחות בישראל. נכון, אלבה היא קבוצה שמבחינת תוצאות ביורוליג לרוב לא מגיעה רחוק במיוחד, אך גם מכבי ת”א של השנים האחרונות היא לא בדיוק אימפריה במפעל השני בטיבו בעולם. מעבר לכך, הישארות במכבי לא רק שתתרום לו פחות מבחינה מקצועית, אלא שהוא כבר לא יהיה הישראלי הנוצץ ביותר בקבוצה אחרי שיפתח זיו הגיע למועדון. השמועות נמצאות בסדר היום הציבורי, המעבר לקבוצה של אאיטו גרסיה רנסס נראה אפשרי, ואולי סופסוף נזכה לראות מה זוסמן שווה. עונה לא טובה תפגע בזוסמן מבחינת דיונים עתידיים על שכר במכבי ת”א לצורך העניין, אבל מי שמאמין לא מפחד. מעבר לאלבה נראה חיוני.

Jayson Granger – Photo Credit: Euroleague.net

תגובת אחת.

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!