דוקטור גליל ומיסטר עליון: על פתיחת העונה של הקבוצה מכפר בלום

נוב 6, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

טור הבכורה של אוהד הפועל גליל עליון צוד בדיחי

במוצאי שבת, בדרך למשחק מול הרצליה, הזהרתי את יורש העצר שאנחנו עומדים להפסיד. אחרי הכל, עם כל הכבוד, לקבוצות חלשות בהרבה מהרצליה כבר הפסדנו, ואין מה לעשות, מדובר בקבוצה חזקה, מחזיקת גביע המדינה שגם אם כבר אין לה את אונואקו (דבר מבאס בפני עצמו ליורש העצר, שנהג לראות משחקים של הרצליה רק בשביל העונשין של החבוב), עדיין יש לה את כריס באב, ובכלל – קבוצה חזקה. היית בא בשנה שעברה והיה על מה לדבר, השנה, וואלה מה אפשר לעשות, אנחנו יותר חלשים.
בסוף המשחק יורש העצר נזף בי על חוסר האמון, ואני נותרתי לתהות איך זה שלא רק שניצחנו אלא אפילו יצאנו עם תחושת החמצה, של וואלה, היה אפשר לעשות את זה אפילו יותר משכנע.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

לטעמי, הדיסוננס הזה הוא ההגדרה הכי טובה לפתיחת העונה של גליל. דוקטור גליל ומיסטר עליון, אם תרצו. כי מצד אחד, יש לקבוצה הרבה כישרון, בטח בקו האחורי עם בוקר והדסון, ושני ישראלים נהדרים, הובר ומושקוביץ, וגם הקו הקדמי לא כזה נורא, עם נמרוד לוי, ברייס וושינגטון ואבו שאולי קצת רך בצבע אבל לא לגמרי קוטל קנים. הצוות המסייע גם הוא, על הנייר, לא רע בכלל, אם זה רינסקי, יהל מלמד ואחרים, ובאירופה למשל – הכל נראה נפלא. רק הפסד אחד עד עכשיו, ותכלס גם אותו יכולנו לקחת.

אז מה בעצם קורה לגליל בליגה? איך זה שמשחקים בטוחים, שכבר היו בידיים שלנו, הולכים ליריבה בסוף, ובכלל שהקבוצה שהייתה המרענן הרשמי של ליגת העל, עושה קולות של מאבקי תחתית (בסדר, רק תחילת עונה, אני יודע. אני מדבר על מה שקורה עד עכשיו).

Jalen Hudson – Photo Credit: Basket.co.il

בואו נתחיל מהישראלי הבכיר, נמרוד לוי. דעתי היא שהמשוואה פשוטה: נמרוד בצבע, טוב, נמרוד מבחוץ, לא טוב. והנה העניין, דווקא בגלל שיש ללוי יכולות לא רעות בכלל מבחוץ, בטח ובטח ביחס לגבוה, אם זו הקליעה לשלוש, או היכולת להוריד כדור לרצפה ולחדור – דווקא זה עקב האכילס שלנו, כי זה גורם לו לשחק מבחוץ כמו גארד, או בעמדה 3, במקום להביא את היכולות שלו בצבע שלנו, שהוא לא מאוד צפוף. בנוסף, צריך להגיד ביושר שהשנה קשה לו יותר. קבוצות למדו אותו וממקדות בו את השמירה שלהן, גבי צ’אצ’אשווילי, שהיה כוח משמעותי לצידו של נמרוד, הלך לשחק באירופה הרחוקה, והסגל הקצר בשל פציעות מטיל הרבה יותר עומס על אלו שכשירים לשחק. בטח ובטח כשהקבוצה מתמודדת בשני מפעלים אינטנסיביים במקביל.

הלאה, בוקר. רכז גדול, ללא ספק, אבל קצת מאוהב מדי לטעמי בכדור. גם פה, יכול להיות שיותר מרווח נשימה בין המשחקים היה מאפשר לצוות האימון ללטש עוד תרגילים שיפנו קלעים כמו רינסקי לקבל כדור מבוקר, אבל כרגע רצים קדימה עם מה שיש. עוד רגע פגרת נבחרות, ננשום טיפה.

אחרונה חביבה, מי שאמורה להיות בעצם ראשונה – ההגנה. אם זה בגלל הסגל הקצר והלו”ז האינטנסיבי, ואם מסיבות אחרות – גליל סופגת המון נקודות העונה. למעשה, אנחנו מנצחים רק במשחקים שבהם ההתקפה מתעלה על עצמה ומספקת מספר גבוה מאוד של נקודות לעומת המספר הגבוה של היריבה. גם פה, אני מאמין שככל שנתקדם אל תוך העונה, נראה שיפור באספקט הזה. אני סומך על אבישי וברק, שני מאמנים שיודעים דבר או שניים על הגנה. יהיה בסדר, תקשיבו ליורש העצר.

Hapoel Galil Elyon – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!