“דאסטי הנאס יהודי. הוא חתום מאוקטובר, ולאורך העונה עבדנו על האזרחות”: החשיפה של רוזנברג

אוג 20, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: סוכנות MN2S

דאסטי הנאס הוא ללא ספק אחת ההחתמות הכי מסקרנות לקראת העונה הקרובה בליגת העל. הגארד בן ה-29 (1.93 מטרים) הצטרף לעירוני נס ציונה כמתאזרח בחוזה לשנתיים, מה שהופך את הסגל הישראלי של הקבוצה לחזק במיוחד. כעת, איתמר רוזנברג, המנהל הספורטיבי של הכתומים, חשף בראיון לפודקאסט “התשיעית באירופה” של כותב שורות אלו איך התגלגל הרעיון, כשהפרק המלא כמובן מצורף להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי


ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“לגבי הסיפור של דאסטי הנאס, זה סיפור מאוד-מאוד מעניין שעוד לא יצא לספר אותו ופה אתם שומעים על זה בפעם הראשונה”, פתח רוזנברג. “ביום שליאור (קררה) נפצע, אני ואלעד התחלנו לעשות סקירה וסקאוטינג ברמה הכי סיזיפית שיש. עברנו ליגה-ליגה וקבוצה-קבוצה מהליגות הבכירות, וחיפשנו האם אולי יש שחקן עם שם יהודי שפספסנו. עברנו על הג’י ליג ואוסטרליה, והגענו לכל מיני שחקנים שחשבנו שאולי הם יהודים. עברתי על הליגה באוסטרליה, ופתאום זיהיתי את השם של דאסטי. אמרתי שהנאס נשמע קצת יהודי כמו ‘חנאס’. עשיתי גוגל, ראיתי מה משמעות השם, ופניתי לסוכן. שאלתי אותו: ‘תגיד, יש סיכוי שהשחקן הזה עם שורשים יהודיים?’. הוא אומר לי: ‘כן. תשמע, התחלנו את התהליך לפני כמה שנים. זה נתקע ולא התקדם משם’. סיפרתי את זה לאלעד ואלעד פשוט נכנס למוד מטורף של עבודה על הקטע הזה. הוא מאוד בקיא בכללים, במסמכים ובדברים שצריך כדי לקבל אזרחות.

“אני יכול להגיד שדאסטי הוא באמת יהודי. אבא שלו הוא יהודי וסבתא שלו גרה פה בשנות ה-50 כמה שנים עד שהם עזבו לארצות הברית. הוא קיבל את האזרחות הזאת בזכות ואנחנו שמחים שיצא לנו להחתים שחקן ברמה הזאת כישראלי. כמובן שכמו בכל דבר חובת ההוכחה עליו להראות את היכולות שלו במגרש, אבל אני מאמין שהוא יהיה ישראלי מאוד-מאוד משמעותי בליגה, ובאמת שכל הקרדיט בנושא של העבודה על כל המסמכים וההתנהלות מול הארגונים היהודיים ומול עורכי דין זה של אלעד, הוא עשה בזה עבודה מטורפת. דאסטי חתום אצלנו מה-28 באוקטובר 2022 בשנה שעברה. לאורך כל העונה עבדנו על הנושא של האזרחות, ואני שמח שבסוף זה הצליח”.

Photo Credit: Itamar Rosenberg’s Facebook

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!