ג׳וני אובראיינט, סיכונים, אלכס טיוס – 3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לארמני מילאנו

דצמ 28, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מאת משה הליקמן

3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לארמני מילאנו:
1) ג׳וני אובראיינט. בערב שכולו משחק יורוליג ענק בקנה המידה של המפעל היה חייב להיות גיבור אחד להופעה המחשמלת שהייתה על הפרקט. אותו גיבור היה הפורוורד של מכבי תל אביב. אובראיינט הפציץ מספר אסטרונומי של נקודות עם 32 שלמעשה נתנו את האות לחגיגות של מכבי תל אביב. כבר הרבה זמן שלא היה הופעת יחיד כזאת של שחקן מכבי תל אביב ביורוליג אבל הנה אובראיינט הצליח לצלוף מכל מקום אפשרי. אם זה בעזרת מימדיו הפיזיים, או אם זה פשוט עוד שלשה ענקית, אובראיינט הצליח לנצח עבור הקבוצה שלו את המשחק. כזכור, הפתיחה של אובראיינט ביורוליג לא הייתה קלה במיוחד מפני שהוא רגיל לאן בי איי. אובראיינט התקשה והיה מהאכזבות הבולטות של מכבי תל אביב, אבל במשחקים האחרונים חל שיפור ענק ביכולת והיא הגיעה לשיאה עם ההופעה האדירה שלו מול האיטלקים. ביכולת הזאת, גם לא קבוצות ההגנה של סימאונה פיאניג׳אני יעצרו את אובראיינט.

2) סיכונים. יאניס ספרופולוס, מאמנה של מכבי תל אביב, מסתמן כאחד האנשים שהתחביב שלו בעולם הכדורסל הוא בעיקר לקחת סיכונים כמאמן. מהרגע הראשון שלו בקבוצה היה אפשר לזהות שהוא מסוג האנשים שלא מפחדים לקחת החלטות גורליות ומסוכנות. הרי למה שמאמן כזה מעוטר ירצה להגיע בכלל לקבוצה במשבר ועם מאזן של 1-6? התשובה טמונה למעשה בגוף השאלה. ספרופולוס הפך למאמן המכובד והמעוטר שהוא היום הרבה בזכות לקיחת סיכונים ולפעמים בחירות שנראות הזויות אך לבסוף משתלמות. אם תרצו, הרי שספרופולוס הוא סוג של מבצע הרכבים מעניינים ו״מסוכנים״ כמו מקבילו בקבוצת הכדורגל של המועדון ולאדן איביץ׳. כי איך תסבירו למשל הרכב כזה: 7 דקות לסיום במשחק חשוב מאין כמוהו ובחמישייה נמצאים אלכס טיוס ודיאנדרה קיין. עד כאן הכל בסדר. אבל מי עוד איתם בחמישייה? יובל זוסמן הצעיר, ג׳ון דיברתולומיאו שלא מקבל הרבה דקות וג׳ייק כהן שסוף כל סוף קיבל הזדמנות רצינית להוכיח את עצמו והחזיר בענק. חלק מהשינוי המהותי שעברה מכבי תל אביב היא חוסר הפחד לקבל החלטות מעט מפתיעות ופחות מקובלות ולמאמן היווני בהחלט יש את זה.

3) על אלכס טיוס נפלה משימה לא פשוטה בכלל נגד מילאנו. הוא בוודאי התבאס מכך שחבירו לעמדה במכבי תל אביב טאריק בלאק לא יכל לשחק ולכן נפלו עליו הרבה יותר דקות משחק מהממוצע האישי שלו וגם נדרש ממנו לקחת יותר אחריות. אבל טיוס לקח אחריות ובענק. הוא החל להתעורר ברבע השני, ומשם הדרך להצלחה הייתה פשוטה וקלה יותר. טיוס קלע 16 נקודות והצליח להשכיח את כל המבקרים. הוא הצליח גם לדייק בזריקות עונשין חשובות וגם לחסום. טיוס נדרש לשחק מספר דקות אסטרונומי יחסית לגילו (מעל 30) בגלל היעדרותו של בלאק אבל אין ספק שהוא עמד במבחן הלא פשוט בכלל בהצלחה רבה. מתחת לסלים היה למכבי תל אביב שחקן עם כוח רצון גדול ביותר ואין ספק שכשטיוס בכושר למכבי תל אביב יש המון מה להרוויח במיוחד כשחסרים שחקנים אחרים.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!