”ג’קסון הוא אחד שמוביל- הוא הופך את כל מי שמסביבו לטוב יותר”- בריאן גורז’יאן, מאמן ז’ג’יאנג ליונס על ארון ג’קסון, השחקן החדש של מכבי תל אביב

דצמ 23, 2019 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מכבי תל אביב הוסיפה לשורותיה את הגארד הוותיק ארון ג’קסון בשבוע שעבר בעקבות הפציעות שספגה בקו האחורי, של ג’ון דיברתולומיאו ונייט וולטרס. השחקן בן ה33 יצטרף לצהובים-כחולים מז’ג’יאנג ליונס הסינית, כאשר המאמן יאניס ספרופולוס יוסיף עוד תחמושת לסגל שלו, מה שיגדיל את העומק בקבוצה כשעונת היורוליג מתקדמת.

Youtube.com

רגע לפני שאלוף אירופה ב2016 נוחת בישראל, ל’Sportsrabbi’ הייתה הזדמנות לשוחח עם בריאן גורז’יאן, עוזר המאמן של ז’ג’יאנג ליונס ואולי המאמן הגדול בתולדות הכדורסל האוסטרלי, כדי לנתח מה ג’קסון יביא לשולחן בתל אביב.

”ג’קסון הוא אחד שמוביל- הוא הופך את כל מי שמסביבו לטוב יותר”, התחיל גורז’יאן בתיאור של איי-ג’קס שרשם ממוצעים של 16 נקודות ו10 אסיסטים בסין. ”הוא יכל ליצור ולתת לשחקנים הסינים זריקות”. לרוב הזרים בליגה הסינית יש מנטליות של לזרוק לפני השאר, אבל, במובן הזה, ג’קסון היה ייחודי ובגלל זה הסינים אהבו לשחק לצידו. אבל הוא יכול גם לזרוק וליצור לעצמו במידת הצורך”.

Euroleague.net

כאשר בסין ג’קסון דאג לא להכריח על הקבוצה את סגנון המשחק שלו, הוא יכל להשתמש בניסיון שלו כעזרה לחבריו לקבוצה, ”הוא מאוד חכם בשיטות משחק ובריווחים ובאמת ניסה ללמד את הסינים להיות שחקנים טובים יותר. הוא היה עובד קשה באימונים ותמיד נתן את ה100 אחוז שלו”.

בנוסף לכך, גורז’יאן הסביר למה תוצר מכללת דוקיין היה יותר מ’רק’ שחקן, ”הוא מנהיג טבעי על הפרקט שמראה נוכחות”.

Euroleague.net

מחוץ לפרקט הוא שימש דוגמא, ”בחדר ההלבשה לג’קסון הייתה שפת גוף חזקה ועל אף שלא דיבר את השפה, זה היה קל לדעת מה הוא חושב. הוא הרים את מצב הרוח של השחקנים, לא כיוון עליהן את האצבע אלא רק עודד אותם”.

”ג’קסון הוא אדם איכותי עם ערכים מעולים ואני מאחל לו רק דברים טובים. זאת הייתה זכות בשבילי לאמן אותו ואני אדם טוב יותר אחרי שביליתי איתו במשך זמן”, סיפר גורז’יאן.

Euroleague.net

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!