“גל פרץ בבכי ורק הראה לי כמה החברות בינינו חשובה לו”: סיפורים מיוחדים על מקל

נוב 22, 2022 | כדורסל

על ידי Moshe Halickman

גל מקל פרש מכדורסל לפני קצת פחות מחודש. אחרי שהצגנו באתר “ספורטס רבי” פרק מיוחד שהקלטנו בפודקאסט “התשיעית באירופה” על כוכב העבר בהשתתפות אבי סגל, אריק שיבק ודרור כהן (הפרק מצורף כאן להאזנה), פינינו כעת את הבמה לציטוטים של אנשים נוספים רבים שעבדו עם מקל לאורך השנים. תיהנו מהקריאה.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

אור רון, ששיחק עם מקל בתחילת הדרך בנבחרות הצעירות: “קודם כל ההיכרות שלי עם גל הולכת הרבה מאוד שנים אחורה, בכלל לנבחרת טרום נוער בזמנו ואחרי זה נבחרת הקדטים בגיל 15, הייתי אז רכז בהפועל ירושלים וגל רכז ברמת השרון. כבר אז בסוף האימון הראשון, היינו צריכים להצתוות כל החבר’ה שלא גרים באזור המרכז לישון אצל שחקנים מאזור המרכז וגל הרים את היד ואמר ‘אור איתי’, וככה יצא שאני והוא בילינו ביחד כל סוף שבוע בווינגייט וכל אימון כי בעצם המחנות של הנבחרת בנויים על אימונים בשישי ושבת אז הייתי ישן אצלו ומתארח אצלו בתל אביב, וככה בעצם התפתחה בינינו מערכת היחסים על המגרש ומחוץ למגרש. הייתה בינינו תחרות בתור שני רכזים, הוא היה השחקן המוביל בנבחרת ואני הייתי יותר משלים אבל זה מעולם לא פגע בחברות העמוקה והאמיתית שלנו.

“מה שאני יכול לספר לך על גל זה שקודם כל הוא תמיד היה שחקן מאוד-מאוד מוכשר, אני יודע שהיום נותנים לו הרבה קרדיט על עבודה קשה, רצינות, משמעת ומוסר העבודה שלו, אבל הוא כן התחיל מזה שהיו לו יכולות אישיות מאוד גבוהות ואחר כך הוא כמובן פיתח וסיגל לעצמו הרגלי עבודה ברמה מאוד-מאוד גבוהה, אופי מאוד חזק, רגישות ומנהיגות, והוא היווה השראה בעצם לכולם, כל השחקנים בשנתון שלנו. החברות הזאת בעצם הולכת איתנו עד היום הזה, מן הסתם עם השנים שהוא הלך ושיחק בכל התחנות שלו בחו”ל אז הקשר היה הרבה פעמים יותר בשלט רחוק, בטלפונים ובהודעות וכשהוא היה מגיע בקיץ לכל מיני חופשות כאלה ואחרות אז היינו נפגשים.

Gal Mekel – Photo Credit: FIBA

“האמת שיש המון-המון סיפורים, היו לנו המון חוויות בגיל הצעיר על המגרש ואחרי זה כל אחד עשה את הקריירה שלו, והיה לי כבוד גדול לבוא ולראות אותו מקרוב מגיע ונוגע בכל החלומות והמטרות של כולנו. אני יכול להגיד שאחד הדברים שהכי זכורים לי מגל זה שבנבחרת הנוער בזמנו ארז ביטמן היה המאמן בשנת 2006 ואני נפצעתי בקרסול. חודש לפני האליפות הייתה לי פציעה די קשה ואני הייתי רכז מחליף בנבחרת, הייתי אמור להיות בסגל הסופי. התאוששתי מהפציעה ויחד עם ארז וכל הצוות המקצועי עשינו המון מאמצים כדי שאני אהיה כשיר ואחזור ליכולת שלי, ולצערי לא הצלחתי לחזור לכשירות מלאה ולא הייתי בכושר משחק מספיק טוב כדי לצאת לאליפות, ויום לפני האליפות ארז והצוות זימנו אותי לשיחה בבית הנבחרות בווינגייט והודיעו לי שאני מנופה. גל ושון דניאל, ששלושתנו היינו חברים מאוד-מאוד טובים באותם ימים וגם היום, חיכו לי. ידענו פחות או יותר מה הולך לקרות כי הכרנו כבר את אופי ההתנהלות במקרים האלה. באתי וסיפרתי להם את זה, וגל פרץ בבכי ורק הראה לי קודם כל כמה החברות בינינו חשובה לו וכמה רגישות יש לו בכלל בחיים כבנאדם אבל בטח ובטח כשחקן כדורסל על המגרש היה לו כלפיי, ואני חושב שראינו את זה אחרי זה גם בתחנות אחרות שלו בקריירה, בנבחרת ובכל מקום האופי שלו, הדומיננטיות שלו והתשוקה שהייתה לו למשחק, הוא שם באמת את כל כולו, את כל הלב, הגוף והנשמה בתוך המשחק, ואני חושב שהיה נורא-נורא להתחבר, להזדהות איתו וליהנות ממנו על המגרש.

“מהיכרות באמת טובה עם גל יש בי איזשהו חלק שעצוב מהפרישה הזאת כי באמת נהניתי מאוד לראות אותו כובש כל פסגה ונוגע בכל חלום ובכל מטרה שהוא הציב. מצד שני, כחבר אני באמת יכול להגיד לו שאפו ענק על קריירה מדהימה, הישגים באמת חסרי תקדים שאנחנו כילדים חלמנו, הוא הגשים באמת כל חלום שכל ילד שמשחק כדורסל בגיל צעיר חולם, ואני בטוח שהפרישה תביא איתה גם אתגרים חדשים, מטרות חדשות והרבה דברים טובים שהוא עדיין לא יודע. יש חיים טובים אחרי הכדורסל ובנאדם כמוהו עם כל כך הרבה כישורים ויכולות – אני בטוח שהוא יגלה את זה וימצא את עצמו במקומות חדשים, ואני מאחל לו המון-המון בהצלחה”.

עודד ברנדוויין, ששיחק עם מקל בנבחרות הנוער והעתודה: “גדלתי עם גל ביחד בנבחרות הנוער והעתודה, גל היה תמיד מקצוען ומישהו שמתייחס לכדורסל בכבוד וברצינות ועל הבסיס הזה הצליח להגיע לקריירה ארוכה ומכובדת מאוד. היו שחקנים מוכשרים ממנו אבל כוח הרצון וההתמדה שלו תמיד היו אלה שדחפו אותו להגיע להישגים. אני מאחל לו המון בהצלחה בדרך החדשה שלו”.

Gal Mekel – Photo Credit: Yehuda Halickman

רביב פיטשון, ששיחק עם מקל בנבחרת העתודה: “אני חושב שגל זה שחקן הכדורסל הישראלי הכי מקצוען שפגשתי. זה ניכר בכל היבט: מקצועי, פיזי, מנטאלי. יש לי המון כבוד והערכה אליו. וזה מתקשר לסיפור מצחיק שחווינו ביחד באליפות אירופה לעתידה בריגה. לגל יש חוק שהוא לא אוכל שוקולד, רק פעם אחת בחודש. יצא שהפעם הזאת יצאה באמצע אליפות אירופה, אחרי משחק מול נבחרת גיאורגיה שניצחנו בזכות סל ניצחון של גל. סיימנו את במשחק והלכו לזלול שקית ענקית של שוקולדים, אוכלים בלי סוף כולם נהנים וכולם צוחקים. אחרי 5 דק’ גל קופץ ואומר ‘אני לא מאמין שאכלתי את הח*א הזה, אני הולך לעשות 1000 חזרות לבטן'” (צוחק).

רמון קלמנטה, ששיחק עם עם מקל בוויצ’יטה סטייט: “גל מקל הוא בחור מיוחד ללא ספק. בקולג’ הוא היה מקצוען מסביב לשעון בצורה שבה הוא אכל, התאמן ודאג לגופו. הוא היה במשימה מהיום הראשון וכפי שניתן לראות הייתה לו קריירה מדהימה. גל מקל הוא הסיבה לתחילת הקריירה המקצוענית שלי בישראל. מכבי אשדוד שאלה אותו עליי והוא אמר מילה טובה שאני עובד קשה, ומפה לשם אני נכנס לשנה ה-15 שלי במשחק כמקצוען ולא הייתי כאן בלעדיו. אני אסיר תודה לגל שיש לו לב ענק”.

טיילר ווילקרסון, ששיחק עם מקל בגלבוע/גליל: “גל תמיד היה מנהיג גדול שעובד קשה מהיום הראשון, הוא לקח אותי כאח מההתחלה והזמין אותי לארוחת ערב עם המשפחה שלו, פשוט באופן כללי בחור טוב!! המשחק יתגעגע אליך אחי”.

Gal Mekel – Photo Credit: Yehuda Halickman

מאסימו בולרי, ששיחק עם מקל בבנטון טרוויזו: “הוא היה טירון, בחור נחמד, מנומס וצעיר מאוד. אין לי סיפור עליו אבל אני באמת זוכר שהוא החזיק את הכדור ביד כאילו זה היה תפוח!!!! היו לו ידיים ענקיות!!! (צוחק) זו הייתה העונה האחרונה של עידן בנטון: הייתה שנה מאוד מוזרה. מאחל חיים טובים למר גל מקל!!!!!”

ליאור שגב, ששיחק עם מקל בגלבוע/גליל ובחיפה: “גל מקל הוא סיפור הצלחה, הייתה לו קריירה מרשימה ומלאת הישגים, בזמן שהיו הרבה שחקנים מוכשרים בדור שלו, למעט מאוד שחקנים היה את מוסר העבודה הפסיכי של גל, הוא הראשון לבוא והאחרון לעזוב את המגרש, לאורך הקריירה הוא הציג באופן עקבי ווינריות, קשיחות, מנהיגות, הבנת משחק ובגרות מהיום הראשון שלו בבוגרים. אני אישית מאוד נהניתי לשחק איתו ונגדו ואני חושב שהוא דוגמא למופת לאיך ספורטאי צריך להתנהל ולנהל את הקריירה שלו”.

פט קלאת’ס, ששיחק עם מקל בחיפה: “קראתי את הפוסט שלו באינסטגרם מוקדם יותר היום. היה תענוג לשחק איתו בחיפה. הוא היה אחד מהחבר’ה הכי קשוחים ששיחקתי איתם. כל מה שקשור אליו, מהאופן שבו הוא נשא את עצמו מחוץ למגרש ולאימון ועד לשחק במשחקים, הוא היה תמיד מקצועי והוא תמיד נתן לו את כל מה שהיה לו. אני מאחל לו ולמשפחתו היפה פרישה שמחה ובמה שהוא יבחר לעשות הלאה בחיים אני בטוח שהוא יצליח מאוד”.

Gal Mekel – Photo Credit: Yehuda Halickman

בראד גרינברג, שאימן את מקל בחיפה, אמר לנו לפני כמה חודשים: “המהות של גל היא המחויבות שלו לתת תמיד את הכל. הוא ייחודי בכך שהוא תמיד מנסה להיות הכי טוב שהוא יכול כפרט, אבל זה אף פעם לא על חשבון מה שטוב לקבוצה. הוא אחד הטובים שעבדתי איתם בכל מה שקשור לגישה המנטאלית שלו לניצחון בכדורסל”.

אחרי הפרישה המאמן הוסיף: “גל ניסה להתקשר אליי ערב לפני מסיבת העיתונאים שלו. הוא השאיר הודעה יפה שבה הודה לי על הזמן שלנו יחד ועל הידידות שלנו. זה סוג הבחור שהוא. מאוד מתחשב באופן לא ייאמן”.

טרנס קינסי, ששיחק עם מקל בניז’ני נובגורוד: “אחי היה אחד מהחבר’ה הכי מקצוענים שפגשתי אי פעם. אהבתי את הגישה שלו למשחק – הוא הקדיש תשומת לב רבה לגופו. מופיע להתאמן מוקדם כדי להוציא את השגרה שלו לפני האימון והיה עושה את אותו הדבר אחרי. אני מאוד גאה בו שהקריירה שלו הייתה משמעותית ומשפיעה. היה כבוד אמיתי לשחק איתו”.

Gal Mekel – Photo Credit: FIBA

טריי תומפקינס, ששיחק עם מקל בניז’ני: “אחד החברים לקבוצה הכי טובים שאי פעם שיחקתי איתם. עדיין חבר שלי עד היום”.

ג’ו אלכסנדר, ששיחק עם מקל במכבי ת”א: “אני יכול לחלוק כמה מחשבות על גל מקל הגדול. גל הגיע מוקדם לכל אימון ועשה עבודה מיוחדת משלו שהיה צריך לעשות כל יום לפני האימון. הוא כבר היה שחקן מוכשר אבל עדיין היה לו דחף עצום ומוסר עבודה ברמה גבוהה, וזה מה שאני הכי זוכר ממנו, שהוא היה שחקן כדורסל כאילו הוא עדיין נער שחולם להיות מקצוען ואני באמת מעריץ את זה, כך שאלו הזיכרונות הכי טובים שלי מגל. ברור שנהניתי לשחק איתו על הפרקט, אבל הזיכרונות הכי טובים שלי היו לראות אותו מקדיש את עצמו לפני ואחרי האימון להשתפר ולהישאר חד, ככה ידעתי שהוא משתתף במשחק בצורה אותנטית”.

טים פנינג, שעבד עם מקל כששימש כעוזר מאמן במכבי תל אביב: “אם אתה זוכר את העונה ההיא זו הייתה עונה קשה, זו הייתה השנה הראשונה שלי עם רמי (הדר) והיו לנו כמה מאמנים שונים. אני זוכר שנהגתי להתאמן בעצמי בסוף האימון אחרי הזריקות, וזכור לי שממש כל יום 45 דקות או שעה אחרי שהאימון הסתיים גל היה שם למטה עושה את העבודה שלו, מה שזה לא יהיה, רגב (פנאן, מאמן הכושר) לקח אותו לעשות משקולות ודברים שונים כדי להכין את הגוף שלו, ואני רק זוכר שהתרשמתי מכמה עקבי הוא היה בעבודתו”.

Gal Mekel – Photo Credit: FIBA

שון ארמנד, ששיחק עם מקל בזניט: “הוא מקצוען, עושה את כל הדברים הקטנים כשהוא מגיע מוקדם, נשאר מאוחר, דואג לגוף. הייתה לנו קבוצה נחמדה בזניט שהייתה מלאה בפציעות אבל יכולנו לעשות ריצה מיוחדת אם היינו בריאים. לחלוטין הרכז ששולט במשחק וגורם לכולם להיות מעורבים, מקל על כולם. מאחל לו בהצלחה בחיים אחרי הכדורסל ובטוח שהוא יצליח באותה מידה”.

פפה פואטה, ששיחק עם מקל ברג’יו אמיליה: “רק בילינו 5-6 חודשים ביחד אבל אפשר היה לזהות מייד כמה הוא נחמד כאדם. נפגשנו באיטליה, התיידדנו, והוא בחור ממש-ממש נחמד, חבר לקבוצה שתמיד היית רוצה איתך ושחקן מקצוען לא יאומן. אתה מבין מייד כמה הוא אוהב כדורסל, כמה אכפת לו מזה וכמה הוא מבין בזה. אני יכול להגיד רק דברים טובים עליו ועל הקריירה הבלתי ייאמנת שלו, הספורטאי המטורף שהוא והגוף הרגיל שלו, ההישגים וההצלחה הבלתי ייאמנת, כך שהרזומה שלו בקריירה מדבר בעד עצמו. אני מקווה בשבילו שיהיה לו הכי טוב בפרק הבא בחייו, בידיעה שהוא יהיה מוצלח גם כן”.

אדם ווצ’ינסקי, ששיחק עם מקל במלאגה: “ללא ספק מקצוען גדול, עשה הכל כדי שהקריירה שלו תהיה ארוכה ככל האפשר, תמיד מוכן לאימון, תמיד עושה עבודה נוספת, היו הרבה תרגילים מעניינים שהוא הראה. מאז שהיינו ביחד באוניקאחה תמיד אנחנו אומרים ‘אחים פולנים’ בגלל הדרכון שלו והשורשים הפולנים שלו. קריירה נהדרת, סופר שמח שזכיתי להיות חלק ממנה”.

גל מקל

Gal Mekel – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!