גל מקל: “הרבה שנים לא היה לנו כזה סגל עם כזה עומק”

על ידי Moshe Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל

בעוד חודש תשחק נבחרת ישראל נגד פולין בלובלין, עם פתיחת החלון השלישי של מוקדמות אליפות אירופה ושלושה ימים לאחר מכן תארח את אסטוניה בהיכל קבוצת שלמה. זה יהיה תחילתו של קיץ עמוס ומשמעותי עבור הנבחרת, שיימשך בחלון נוסף בסוף אוגוסט, אז תפגוש שתיים מבין סלובניה, קרואטיה, פילנד או שבדיה ותמשיך ליורבאסקט 2023 בפראג, במטרה להמשיך לשלב השני שיתקיים בברלין.

נבחרת ישראל לא שיחקה בקיץ מאז יורובאסקט 2017 וזו תהיה הופעה ראשונה בבמה המרכזית של אירופה עבור מרבית משחקני הסגל. מי שכבר היה ביורבאסקט ויותר מאחד, הוא גל מקל.

עונה לא פשוטה עברה על מקל, פציעה במדי הנבחרת הביאה לשחרורו מאנדורה, הוא המשיך לניתוח באצבע, אבל לרגע לא הוריד את הרגל מהגז ובימים אלו הוא מתאמן בהיכל שלמה עם מאמן הכושר רימון יבזורי ועוזר המאמן דרור כהן, כדי להגיע מוכן לאימונים לקראת החלון. בתקופה הקרובה יחלו שחקני הסגל להצטרף למקל, ככל שקבוצותיהם יסיימו את העונה. מי שכבר מתאמן הוא עידן זלמנסון וגם בר טימור עובד במישור הגופני ובקרוב יצטרף לאימונים עם הכדור.

מקל סיפר על מה שעבר עליו והתחושה שוב ללבוש את מדי הנבחרת: “זה כיף. מתחילים בינתיים במתכונת מצומצמת עם קצת שחקנים, אבל זו התחלה של קיץ ארוך ומרגש. אני מרגיש בסדר גמור, עובד עם רימון יבזורי בחודש האחרון, היד בסדר ובעזרת השם גם כל הגוף יהיה בסדר. מתרגשים. זו התחלה וזה קיץ שחיכינו לו הרבה שנים”.

איך עושים את הסוויץ’ מלא לשחק בקבוצה להופעות בנבחרת?

“זה מה שיצא. סיימתי את העונה בספרד לפני חודשיים וחצי, עשיתי ניתוח באצבע, היתה לי תקופת החלמה ומיד התחלתי להתאמן. זה מרגיש כמו הכנות לקדם עונה, אבל הפעם לנבחרת ולא לקבוצה. מחכים מאוד לקיץ הזה”.

יש לנו סגל מרתק לקיץ הזה.

“אין ספק. הרבה שנים לא היה לנו כזה סגל עם כזה עומק. יש הרבה מאוד שחקנים על כל עמדה, אבל עדיף ככה מאשר להיות דלילים”.

מאז 2017 לא שיחקתם קיץ. איך זה משפיע?

“השיטה החדשה מאז 2017 גרמה לנו לעשות דברים קצת אחרת. לפני כן הייתי רגיל בכל קיץ להיות בנבחרת. החבר’ה הצעירים פחות מכירים את זה, אבל היו בנבחרות הצעירות. זה בלאנס טוב שמדי כמה שנים יש קיץ כזה עם מטרה גדולה שכולם מכירים אותה ואיזה דברים מיוחדים אפשר לעשות יחד. בטח בשבילי אחרי כמה חודשים בחוץ, אני מחכה לזה מאוד”.

תגובת אחת.

  1. חגי

    חסר סנטר אתלטי כדוגמת טיוס.גבי וזלמנסון לא מספיקים בינתיים

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!