גל מקל: “ברור שגיא גודס ראוי להיות מאמן הנבחרת”

נוב 9, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

גל מקל הוא אולי השחקן שהכי מזוהה עם נבחרת ישראל בשנים האחרונות, כיאה למי שמחזיק בתפקיד הקפטן שלה. רכז אנדורה הספרדית שסובל מפציעה בשריר הירך האחורי שוהה כעת בישראל ומקווה להיות כשיר למשחקים של הנבחרת מול פולין ואסטוניה בעוד כמה שבועות במסגרת מוקדמות אליפות העולם. מקל, שחגג במזל טוב לאחרונה את הולדת בנו הקטן, שוחח עם אתר “ספורטס רבי” באירוע ההשקה של איגוד הכדורסל הישראלי ודיבר על מספר נושאים חשובים.

“תמיד זה מרגש, תמיד אני מאוד-מאוד רוצה להיות בכל סיטואציה, גם לפעמים כשאני פצוע ומנסה לעשות את המקסימום לחזור למשחקים וגם הפעם אני אעשה את זה”, פתח מקל בנוגע לתחילת הקמפיין והתייחס לחילופי המאמנים כשגיא גודס מונה למאמן הנבחרת במקומו של עודד קטש: “מתרגשים, כמו תמיד יש ציפיות, יש נבחרת טובה, הראינו את זה בשנים האחרונות, ומקווים להמשיך עם גיא באותו קו שסיימנו עם עודד”.

מה גודס מביא לנבחרת? “אני עוד לא יודע, עוד לא היו לנו אימונים, לי לא יצא להתאמן תחת גיא אף פעם אבל בתור בנאדם יצא לי לדבר איתו בכמה פעמים, אני יודע שהוא קודם כל בנאדם, בחור ישר ומאמן טוב שהיה בכל הרמות וברור שהוא ראוי להיות המאמן של הנבחרת. כולנו מקבלים אותו בחיבוק והולכים אחריו”.

נדמה שאולי יותר מתמיד יש מאבק גדול מאוד על הכניסה לסגל הנבחרת. “זה הרבה יותר טוב מאשר שלא יהיו שחקנים, באמת בשנים האחרונות יש המון שחקנים שהגיעו מנבחרות העתודה וזה כמובן מצוין לנבחרת ולעתיד של הנבחרת. כמו שאמרתי בנינו משהו בשנים האחרונות שאני חושב שעכשיו זה הזמן להתחיל לקצור את הפירות גם בחלונות של אליפות העולם ובטח באליפות אירופה בקיץ”.

איך הנבחרת אכן תתחיל לקצור את הפירות? “זה לא פשוט, אנחנו משחקים נגד נבחרות ברמה מאוד גבוהה, אבל אנחנו מאמינים ואנחנו צריכים להמשיך בחיבור ובגיבוש שיצרנו בשנים האחרונות ואפשר לחלום על דברים מאוד יפים”.

לסיום, אי אפשר שלא לדבר על שיתוף הפעולה הפורה של מקל עם גיא פניני בנבחרת במשך שנים רבות. “אני מכיר את גיא מגיל 5, אח שלו אחד החברים הכי טובים שלי. עברנו המון-המון דברים ביחד, באמת זה כיף להיות איתו עכשיו באיזשהו מקום שאנחנו המבוגרים האחראים ומנסים להתוות איזשהו סטנדרט לחבר’ה הצעירים שנכנסים, וזה ללא ספק תפקיד משמעותי וחשוב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!