גלבוע גליל מפתיעה את הפועל ירושלים: הריסון, הריסון, הריסון!

אפר 29, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

ירושלים מגיעה למשחק במומנטום חיובי אחרי 3 ניצחונות ברציפות ועם חותמת שהשאיר המאמן עודד קטש. גליל בהדרכת אריאל בית הלחמי עולה לירושלים במטרה לעורר הפתעה גדולה ולנצח את ירושלים.
ירושלים רצה ליתרון 7-2 בפתיחה כטרנס קינסי מוליך אותה ברבע מצויין שלו עם 9 נקודות. גלבוע התעשתה מהר מאוד הרבה בזכות זאק לידיי שסיים את הרבע עם 11 נקודות ודיאנג׳לו הריסון עם 6 נקודות. הרבע הסתיים בשוויון 23.

ברבע השני רונאלד רוברטס תפס פיקוד והוביל את ירושלים אל 46-38 מבטיח כשגלבוע בקושי בעניינים בזכות דיאנג׳לו הריסון. ירושלים המשיכה לרוץ עד סוף הרבע, והמחצית נגמרה ב50-43 לירושלים כשבשורותיה מככבים קינסי עם 12 נקודות ורוברטס עם 10 נקודות. בגליל הריסון סיים את המחצית עם 16 נקודות וליידי נשאר על 11 נקודות מהרבע הראשון.

ברבע השלישי ג׳רום דייסון התעורר עם 5 נקודות רצופות שהעלו את ירושלים ליתרון 10, 58-48. גלבוע המשיכה להתבסס על 2 שחקנים, הריסון ולידיי, וצימצמה ל2 בלבד, 60-58. משם ירושלים כבר חזרה חזקה הרבה יותר, ובזכות קיילין לוקאס שלהט סיימה את הרבע השלישי ביתרון מבטיח, 71-61. אחרי שירושלים כבר פתחה פער של 15 נקודות ברבע האחרון, גלבוע גליל הורידה את ההפרש ל6 בלבד, 78-72. דיאנג׳לו הריסון הנהדר הוריד בשלשה אדירה להפרש נקודה בלבד, 78-77 כשיש פחות מ3 דקות לסיום המשחק. הריסון המשיך לקחת על עצמו את המשחק, ובשלשה אדירה קבע יתרון 83-82 לגליל פחות מדקה לסיום המשחק, וקטש הזעיק פסק זמן. חצי דקה לסיום, בר טימור ששמר על יציבות לאורך המשחק, קלע שלשה משוגעת שהשוותה את התוצאה, 85-85. כשנותרו למשחק 10 שניות, חואקין שוכמן שידוע כאחד שמקריב הכל למען הקבוצה קלע שלשה אדירה, 88-85 לגליל. גליל עשתה עבירה על דייסון, שקלע רק 1 מ2 הזריקות. ירושלים עשתה עבירה על ג׳ייקובן בראון שקלע את 2 הזריקות וקבע את תוצאת המשחק, 90-86. מצטיין המשחק היה כמובן הריסון עם 34 נקודות, כשבלטו גם בשורות גליל לידיי עם 28 נקודות ודוגמן עם 10 נקודות. בירושלים סיימו 5 שחקנים עם ספרות כפולות, כשקינסי סייםכ מוביל את רשימת הקלעים של ירושלים עם 16 נקודות.

3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים לגלבוע גליל:

1) דיאנג׳לו הריסון היה בלתי ניתן לעצירה בארנה בירושלים כשהוא קלע 34 נקודות עם 11 מ18 מהשדה ו8 מ9 מקו העונשין כשהוא גם לקח 6 ריבאונדים וסחט 7 עבירות, וזה בהחלט משחק של מצטיין. השחקן תוצרת סיינט ג׳ונס קולע 16.9 נקודות למשחק בעונתו הראשונה בישראל וקלע בספרות כפולות ב18 מ23 משחקים בהם שיחק. הוא קולע ב50 אחוז ל2 וב36 אחוז לשלוש, ומוסיף 83 אחוז מקו העונשין, לא רע. לא רע בכלל. אבל רגע המפתח שדחף אותו לערב המדהים הזה היה שלשה שקלע ולא נחשבה לו ומהרגע הזה הוא קלע 13 נקודות בנוסף ל21 שכבר קלע כדי לעזור לקבוצה לנצח את המשחק. כשנשאל על הרגע הוא אמר, ״אתם לא יכולים להוריד אותנו. אם אתם נותנים לנו ולא מורידים אותנו אז יש לנו בקבוצה שחקנים שיכולים לקלוע 10-12 נקודות לבדם. זה היה משחק קבוצתי״. ובכן, הריסון היה השחקן שקלע לא רק 10-12 נקודות, אלא 13 נקודות בדקות המאני טיים כדי לנצח את המשחק ולהשאיר את הידיים של הפועל ירושלים ריקות.

2) גלבוע גליל תחת הדרכתו של אריאל בית הלחמי תמיד הייתה קבוצה שכיף לצפות בה. מהירות ויריות והרבה במה לצפות. הוא תמיד יודע למצוא זרים איכותיים שמתאימים לשיטת המשחק שלו. בעונה שעברה הקבוצה שלו בדיוק פיספסה מקום בפלייאוף, אבל השנה, הם במקום החמישי עם מאזן של 15 ניצחונות לעומת 12 הפסדים, מה שמקרב רותם מאוד לפלייאוף. סגנון המשחק של גלבוע נתנה לה 32 נקודות במתפרצות שעודד קטש סימן כבעיה הכי גדולה של קבוצתו שהייתה בהגנה, שלא עשו את מה שהם היו אמורים לעשות. בית הלחמי יודע שהוא צריך את השחקנים שלו מפורסים לעבר המטרה ושכלום לא מובטח כרגע, ״השחקנים צריכים להבין שלא הבטחנו את המקום בפלייאוף וצריך להתכונן לכל משחק ומשחק״.

3) ירושלים לא מבינים איך הם הפסידו את המשחק, כאילו שלא יודעים מה פגע בהם. עם הובלה של 78-63 הם לא חשבו שגם במיליון שנה האם יאבדו יתרון 15 נקודות, אבל הם כן איבדו. מסיבת העיתונאים לאחר המשחק הייתה שקטה ומהירה בלי הרבה תירוצים או הסברים. שוק טוטאלי תהיה הדרך הכי טובה כדי להסביר מה קרה. אם שמים בצד את איבוד היתרון ומסתכלים על הסטטיסטיקה במשחק תמצאו את הדברים הבאים: 11 מ21 מקו העונשין, ג׳רום דייסון 5 מ16 מהשדה, סטראטוס פרפרוגלו 2 מ9 מהשדה, ליאור אליהו 0 נקודות, יותם הלפרין 2 נקודות, ריצ׳ארד האוול 3 נקודות וזה מסביר את הכל. אפילו עם 5 שחקנים שקלעו בספרות כפולות, ירושלים פשוט לא יכלה לעבור את הסטטיסטיקה לפני כדי למצוא דרך לנצח.

הארכה: קבוצת המכביה של ארצות הברית זכתה במדליית הזהב ויש כמה שחקנים משם שכרגע משחקים בישראל ואחד מהם הוא שחקן גלבוע גליל ספנסר וייז, שחקן השנה של האייבי ליג בעונת 2016-17. הגארד מפרינסטון אולי לא נותן מספרים מפלצתיים התקפית, אבל בעונה הראשונה שלו בכדורסל מקצועני הוא מקבל הרגשה למשחק ודקות משמעותיות במהלכים חשובים. הוא לא יכל להיות שמח יותר מלהיות בקבוצה שמשחקת כדורסל טוב וגם דיבר בראיון בלעדי עם ה״Sports Rabbi” אחרי ניצחון קבוצתו, ״החשיבה שלנו היא ששום משחק לא גמור נגדנו. בשבועות האחרונים היינו בריצה טובה והיינו מסוגלים לנצח בכל מיני סיטואציות והערב היה עוד דוגמא מצויינת לכך. היינו מאחורה אבל נשארנו ביחד ולא חשבנו שהמשחק גמור, נלחמנו בחזרה והיינו מסוגלים לנצח. אנחנו משפחה ואנחנו סומכים אחד על השני גם בהגנה וגם בהתקפה. כשאנחנו ממוקדים במטרה אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה בליגה אבל אנחנו יודעים שאם לא נישאר מאוחדים אז יכולים לנצח אותנו״.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!