גינזבורג: “זה הולך להיות המשחק הרשמי הראשון שלי נגד ישראל, ברור שאני מתרגש”

אוג 25, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

ננו גינזבורג הוא אחד המאמנים הישראלים הכי טובים שיש. גינזבורג מאמן בהצלחה את נבחרת צ’כיה בשנים האחרונות וגם את פרומיטיי האוקראינית, וזה עוד לפני שהזכרנו את התארים הרבים שלו בנימבורג הצ’כית. כעת, זמן קצר לפני שנבחרתו תפגוש את ישראל במסגרת היורובאסקט, גינזבורג התראיין לדניאל זילברשטיין מערוץ הספורט במסגרת תוכנית “מגרש פתוח”.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על המפגש עם ישראל, אמר גינזבורג: “אני מאמן צ’כיה כבר 9 שנים וזה הולך להיות המשחק הרשמי הראשון שלי נגד ישראל, ברור שזה מרגש. יש לנו זמן להתרגש כי זה רק המשחק האחרון. ברגע שאשמע את ההמנון של ישראל – אתרגש, וברגע שהמשחק יתחיל אשכח מהכל”.

על הסיכויים לעלות לשלב הבא: “מקווה שהמשחק נגד ישראל יקבע. אם נצליח לנצח משחק או שניים לפני (המשחק יוכל להכריע), כרגע אני לא יודע, אלו סתם דיבורים באוויר”.

על הכוכב תומאש סטורנסקי, שסובל מנקע חמור בקרסול: “כרגע הסיכויים שהוא ישחק מאוד נמוכים, אומרים שבדרך כלל תקופת ההחלמה לפציעה כזו היא בין ארבעה לשישה שבועות. הגיע מישהו במיוחד מאמריקה כדי להכשיר אותו, עושים תכנונים, הוא רוצה את זה מאוד ויעשה את המקסימום אבל לא נראה שזה יקרה כרגע. תומאש הוא השחקן הכי חשוב בנבחרת הזו על המגרש ומחוצה לו, הוא נותן לנו המון. הבעיה אצלנו היא יותר כשמגיעים למחליפים. בעמדת הרכז ההבדל גדול מאוד, אין יותר מדי אפשרויות בחירה, זו מכה קשה בשבילנו ובשבילו, הוא השתוקק לכך מאוד. אנחנו עושים תכנונים ואלוהים בסוף מחליט הכל”.

על העתיד של צ’כיה: “כולם מודעים להישגים שלנו בנבחרת צ’כיה, לא רק אני. זה אמור היה להיות הריקוד האחרון. חלק גדול מהשחקנים יעזבו, אולי יאן וסלי יעזוב והם לא הופכים לצעירים יותר. יש דור שיכול להמשיך אבל זה לא כמו נבחרת ישראל. ייקח זמן, אבל עשינו פה דברים גדולים ותמיד יזכרו את מה שעשינו. רשמנו היסטוריה לצ’כים”.

על נבחרת ישראל: “לא יצא לי לראות יותר מדי את ישראל במשחקי אימון, אבל אין ספק שיש פה דור שלא היה הרבה שילוב – שילוב של צעירים ו-ותיקים. לישראל יש באמת נבחרת ברמה גבוהה, אני חושב ומעריך שאת הבית הם יעברו ואז זה עניין של הגרלות ומאצ’אפ. אני מאמין שיש להם סיכוי גבוה להגיע לרבע הגמר ומשם זו אופרה אחרת”.

על הפייבוריטית לזכייה ביורובאסקט: “מי הפייבוריטית שלי לאליפות? לא ראיתי את כל הנבחרת, אבל היה לנו טורניר עם סרביה שמרשימים, היוונים כמובן, סלובניה אין ספק. לא התעמקתי בזה”.

על פרומיטיי: “פרומיטיי קמה לתחייה ומשחקת ביורוקאפ, לא נשחק באוקראינה אלא בריגה. הנשיא של המועדון רוצה שנמשיך להראות שאוקראינה ממשיכה לתפקד. דרך אגב, יש להם שלושה שחקני NBA ויהיו סוס שחור, מקווה שיום אחד יוכלו לחזור לאוקראינה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!