גינזבורג: “החלום של כל מאמן הוא לאמן את הנבחרת הלאומית של המדינה שלו”

על ידי Moshe Halickman

ננו גינזבורג הוא ללא ספק המאמן הישראלי הלוהט ביותר כיום. גינזבורג, שמאמן את נבחרת צ’כיה, הוביל את הנבחרת לשמינית גמר אליפות אירופה, שם היא נכנעה רק ליוון החזקה. כעת, גינזבורג, שמאמן גם את פרומיטיי האוקראינית, ערך ראיון עם דניאל זילברשטיין מערוץ הספורט במסגרת תוכנית “מגרש פתוח”.

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

אל תשכחו לדרג אותנו באפליקציות הפודקאסטים

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על המבק מול יוון, אמר גינזבורג: “לא היינו רחוקים מהפתעה עולמית נגד יוון והרגשות מעורבים. מצד אחד זה כבוד שעמדנו בתכנית המשחק שלנו והכל יצא לפועל, אבל מצד שני זה מרגיז שהפסדנו. אני חושב שהשיפוט היה בעייתי בנקודות מסוימות, אבל מעכלים את ההפסד וממשיכים הלאה. אני לא שותף לקונספירציה שהייתה הוראה מלמעלה ‘לשלוח’ את יוון לשלב הבא, כדי שהאליפות לא תאבד את יאניס וניקולה יוקיץ’ (שהודח עם סרביה לאיטליה) בתוך כמה שעות, אבל אני חושב שהשופטים הם לא השופטים הטובים באירופה והם נותנים הרבה כבוד לכוכבים. ליוקיץ’ היו משחקים שהוא זרק שחקנים ולא נשרקו לחובתו עבירות. זה מתחיל להזכיר את ה-NBA, הכוכבים מקבלים קצת עזרה מהשופטים. זה המצב וכנראה שזה מוכר”.

על כך שנבחרתו ניצחה את ישראל בפראג במשחק המכריע בשלב הבתים על העלייה לשמינית הגמר: “לשחק מול נבחרת ישראל במשחק מכריע היה לא פשוט. אתה משחק נגד המדינה שלך, נגד החברים שלך ונגד כולם. אני שמח שידעתי לנתק את הרגש ואחרי ההמנונים להתרכז במשחק. סיימנו את זה טוב אבל זה לא היה פשוט, היה לחץ, אבל לא כמו הלחץ שיש בישראל”.

על הכישלון של נבחרת ישראל ביורובאסקט: “אני לא נכנס ליחסים בין שחקני נבחרת ישראל, אני לא יודע ולא רוצה להיכנס לזה. אין ספק בכלל שישראל זו נבחרת מוכשרת, אני לא יודע אם הנפילה קרתה בגלל הבעיות הפנימיות ביניהם, אם היו כאלה בכלל, או משהו אחר. אנחנו חיים קצת בבועה בישראל וחושבים שאנחנו מצוינים. המקום של ישראל, כמו אפילו צ’כיה, שייכת למקומות 12-16, לא יותר. אנחנו חיים בסרט בכדורסל כמו בכדורגל. זה לא שהשחקנים הישראלים לא טובים, הם טובים לעמדות שלהם, אבל בסופו של דבר הם קטנים פיזית. ברמות הגבוהות אתה מקבל בעמדות 3-4 שחקנים אגרסיביים בגובה 2.05. בטכניקה וחוכמה אנחנו מצוינים, אני חושב שאנחנו טובים מרוב הנבחרות בהיבט הזה, אבל יש לנו בעיה של פיזיות ואתלטיות ואי אפשר להתכחש לזה. אני לא שותף לכל העליהום שישראל נכשלה בטורניר הזה וביורובאסקט 2017. כנראה שיש בעיה, ועזבו את היחסים בין השחקנים. אני חושב שהנבחרת חייב זר, לכל נבחרות הכדורסל ביבשת יש מתאזרח. אצלנו אין כי במדינה לא מרשים לצרף זר, זו בעיה אחרת”.

על עתידו כמאמן צ’כיה: “יש לי חוזה לעוד שנה, אבל אני רוצה לשבת עם האיגוד הצ’כי. אני בטוח שהם יעדיפו שאשאר, ועד שלא אשב איתם לא אצא בהצהרות. אני מחויב להם והם היו איתנו נהדרים לאורך השנים. אחרי הפגישה נראה, אבל אין ספק שאני יותר קרוב לסיום מאשר להתחלה”.

גינזבורג אמר לסיום: “החלום של כל מאמן הוא לאמן את הנבחרת הלאומית של המדינה שלו, אבל זה תלוי בסיטואציה והאם היא תהיה טובה ונוחה. כרגע לנבחרת יש מאמן ואני תחת חוזה בצ’כיה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!