גיא פניני בראיון: “אם הייתי יכול הייתי לוקח את כריס ג’ונסון לנבחרת ישראל”

נוב 23, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

גיא פניני מלווה את נבחרת ישראל במשך לא מעט זמן, וגם בגיל 38 הוא כמובן פותח את קמפיין מוקדמות אליפות העולם נגד פולין באולם הדרייב אין ביום חמישי הקרוב (19:00). לקראת קמפיין נוסף בנבחרת, הפורוורד הוותיק של הפועל חולון ערך ראיון מרתק עם אתר “ספורטס רבי” באירוע ההשקה של איגוד הכדורסל הישראלי.

“לפני כבוד ולפני הכל זה כיף”, פתח פניני. “בגלל זה אני פה, וכמובן שזה חלום גדול להיות חלק מנבחרת ישראל, בתור ילד אתה חולם לשחק בכל הנבחרות ובטח בנבחרת הבוגרים, יש משהו מאוד מיוחד באווירה הזאת של נבחרת, גם בדינמיקה של המשחקים, חדר ההלבשה והנסיעות, באמת זה כיף גדול ואני מקנא בכל אלה שמתחילים רק את הדרך שלהם”.

איך פניני מסתכל על הנבחרת הבוגרת מפרספקטיבה של שחקן וותיק? “זה לא שונה כל כך, כן כשאתה בתחילת הדרך הלחץ יותר גדול כי לא תמיד המקום מובטח ואתה צריך להילחם על המקום שלך, וגם היום בגיל 38 המקום שלי לא מובטח ואני צריך לבוא, להילחם ולהוכיח. אבל היום אני במקום אחר שאני רואה באמת את הדברים אחרת, וגם אם יש משחק ואני לא משחק כל כך הרבה העיקר האווירה ובאמת זה מה שהכי חשוב בנבחרת, לשמור על אווירה טובה”.

פניני עבד בעבר עם המאמן הלאומי החדש, גיא גודס. מה הוא מביא לשולחן? “קודם כל הרבה מנהיגות, גיא הוא מנהיג עוד מהיותו שחקן, יצא לי לעבוד איתו במכבי (תל אביב) ובאמת יש לו את האופי הזה להוביל אותנו למקומות טובים. אני שמח שהוא המאמן, אני חושב שהוא ראוי, כמובן שכולנו אהבנו את עודד (קטש) וחבל לנו שהוא לא איתנו עכשיו, אבל יש לו חלק מאוד גדול בכל התהליך הזה שהנבחרת עברה. מאחל לכולנו הצלחה, אני מקווה שנצליח הכי טוב שאפשר”.

איזה שחקן מחולון פניני היה לוקח לנבחרת הבוגרת אם הוא היה יכול? “אני חושב שזו תשובה ברורה לכולם, לא? כריס ג’ונסון. אני חושב שהוא באמת שחקן לכל הרמות, הדברים שהוא נותן על המגרש זה לא עניין של נקודות, יכולות או לייצר, הוא פשוט עוגן בחדר ההלבשה ועל המגרש. הוא עושה את כל הדברים ששחקנים אחרים לא יכולים לעשות, אם זה לשמור על כל עמדה, לחתוך וכשהקבוצה תקועה פתאום לעשות סל מכלום ומריבאונד התקפה, באמת אני לוקח אותו לכל מקום”.

חבר לקבוצה בחולון שהיה אמור לשחק עם פניני בנבחרת הוא ניב משגב שעשה התקדמות אדירה בשנים האחרונות, אך הרכז נפצע ולא יוכל להשתתף בחלון הקרוב. משגב הוא דוגמא לישראלי שפתח את העונה בצורה טובה, בניגוד לשחקנים אחרים בנבחרת. “ניב עושה תהליך ממש יפה, הוא הגיע אלינו בשנה שעברה וקודם כל הוא לומד, הוא מקשיב ורוצה להשתפר וזה הדבר הכי חשוב. מבחינת הליגה, אנחנו בתחילת העונה, עברנו חמישה משחקים, זו ממש תחילת העונה, כמובן שצריכים עכשיו להתחיל להיכנס לקצב, אבל לא כולם מתחילים תמיד את העונה טוב, מתניעים עם הזמן, יש מאמנים חדשים, קבוצות חדשות וסיטואציות חדשות. אני מאמין שכולם ימצאו את המקום שלהם. יש לנו אחלה שחקנים ישראלים”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!