גיא פניני: “אליפות עם חולון? נדרג אחרי שזה יקרה”. וגם: כל התארים האישיים

יונ 3, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

מנהלת הליגה ערכה היום (שישי) את טקס מצטייני העונה באולם “רוקח” בתל אביב. באירוע נערכה גם מסיבת עיתונאים לקראת גמר הפלייאוף בליגת העל בהשתתפות המאמנים והקפטנים של בני הרצליה והפועל חולון בנוסף ליו”ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל.

מאמן בני הרצליה, אורן אהרוני: “אנחנו פעם ראשונה במעמד המדהים והמרגש הזה. עברנו סדרה קשה ללא יתרון ביתיות, אנחנו מאוד גאים בדרך שעשינו. אנחנו עומדים לפגוש מועדון הרבה יותר מנוסה במעמדים האלו מאיתנו. אנחנו גאים בדרך שלנו עד כה ונעשה הכל כדי לעשות עוד צעד”. על המצ’ אפ עם חולון: “היו בינינו העונה שני משחקים חד-צדדיים אליהם ושניים חד-צדדיים אלינו. זה מאבק בין שני סגנונות שונים לגמרי: הם אוהבים מגרש פתוח וקליעה מבחוץ, אנחנו מעדיפים משחק מסודר ויותר צבע. זה בא לידי ביטוי בארבעת המשחקים בינינו”.

על יתרון הביתיות: “כל ארבע הקבוצות האחרונות פחות או יותר שוות, כל אחת בסגנון שלה. לא הייתה משמעות גדולה לביתיות, למרות שאני חייב להגיד שלשחק בחולון זה הרבה יותר קשה עבורנו מבחינת הקהל והאווירה שיש שם. אין כל כך משמעות לזה כרגע, בסדרה אתה צריך להוכיח שבכדורסל אתה טוב יותר. ראינו בחצאי הגמר שאין הרבה חשיבות לביתיות”.

על צ’ינאנו אונואקו: “אני לא חושב שלחולון אין שחקנים שיכולים להתמודד איתו. זה קשור לסגנון, בשני המשחקים שהפסדנו לחולון הם עשו עבודה יפה בלסגור אותו. אני לא חושב שהסדרה תוכרע על הגבוהים שלנו או הגארדים של חולון, היא תוכרע במאבק על להכתיב את הקצב ולשחק על היתרונות”.

מאמן הפועל חולון, גיא גודס: “אנחנו מאושרים שהגענו לגמר, עברנו סדרה לא קלה מול קבוצה סופר איכותית כמו הפועל ירושלים. לכל משחק היה את האופי והדרך שלו, לשמחתי באנו אתמול מאוד מרוכזים ונחושים, עם הרבה קהל מאחורינו, ועשינו ניצחון גדול. החבר’ה עובדים מאוד קשה כל העונה, זה התבטא בתוצאות שעשינו – ועם זה אנחנו הולכים לגמר”.

על הניסיון שלו בגמרים והרצון להשיג אליפות ראשונה כמאמן ראשי אמר מאמן חולון: “זה צריך להיות קוף גדול כי יש לי גב רחב… בסדרות הסיפור הוא שונה לגמרי, הסגנונות, הסגלים והניסיון משחקים לפעמים יותר תפקיד. גם הרצליה וגם אנחנו עברנו סדרות, לא משחק אחד, שבו לפעמים יותר קל כי ביום נתון הכל יכול לקרות. בסדרה אתה צריך להיות יותר טוב לאורך זמן וזה מה שיפה במה שקרה עכשיו. אני מסכים עם אורן שמדובר בסגנונות שונים, אנחנו לא יכולים לשחק כמוהם ולהיפך. אנחנו צריכים להיות מרוכזים בדברים הקטנים ובסדרות הקבוצה יותר טובה בסוף תנצח. הביתיות היא יתרון קטן, רואים את זה בכל העולם – כל אחת יכולה לנצח את השנייה בחוץ”.

“אנחנו מאוד מתרגשים להיות פה, במיוחד אחרי שעברנו את מכבי ת”א ללא יתרון ביתיות”, אמר יאיר קרביץ, קפטן מחזיקת הגביע, “נעבוד קשה, נתאמן ואנחנו רוצים לחלום בגדול. נעשה את המיטב”. על המשימה הקשה בהגנה שמחכה לו ולקבוצתו מול ג’ו רגלנד וטיירוס מגי: “הם שחקנים מצוינים, נראה את הווידאו ונעשה את ההתאמות. אני מקווה שנעשה את המיטב”.

“אנחנו מאוד שמח להיות פה, זה מאוד מרגש וכיף, בשביל זה עובדים כל העונה”, אמר קפטן הסגולים, גיא פניני: “אנחנו הולכים לפגוש קבוצה אולי בכושר הכי טוב בליגה. שיחקנו נגדם כמה פעמים העונה, בחלק ניצחנו ובחלק הפסדנו. סדרת פלייאוף של הטוב מ-3 זו חיה אחרת ונעשה הכל כדי להביא את הצלחת למועדון הזה”.

לשאלת אתר “ספורטס רבי” איפה הוא ידרג אליפות עם חולון ברשימת התארים שלו אחרי גביע אירופה עם מכבי תל אביב, אמר פניני: “לא יודע איפה, בוא נדרג את זה אחרי שזה יקרה. אני פה חמש שנים במועדון, לקחנו גביע, עשינו פיינל פור היסטורי בליגת האלופות ואליפות זה משהו שאני מאוד רוצה להשיג עם המועדון הזה. זה יהיה רגע מאוד מרגש אם זה יקרה”.

“צהריים טובים וחג שמח, גמרנו עונה מאוד לחוצה”, אמר יו”ר המנהלת שמואל פרנקל, “אני מאושר היום, כי לפני תשע שנים, כשנכנסתי למנהלת, גיליתי שאנחנו הליגה היחידה שאין בה סדרות. זה התאפשר היום כי שילשנו את התקציבים של הקבוצות, אחרי 29 שנה אנחנו לראשונה עם גמר בלי מכבי ת”א או הפועל ירושלים. תמיד טענתי שיהיו עוד קבוצות חזקות שיגיעו לגמר ובשבילי זה יום מאושר. אנחנו צריכים להמשיך לסדרות של הטוב מ-5 משחקים ואנחנו מכינים תוכנית לאישור הדירקטוריון. אני מתפלל שנצליח. יהיה יותר מתח, יותר קהל ויותר כדורסל”.

על המגעים עם איגוד הכדורסל אמר פרנקל: “צר לי מאוד על הסכסוך הזה. המנהלת קמה לפני 20 שנה, אני לא צריך להגיד לתקשורת איפה עומדת היום הליגה לעומת לפני 20 שנה. יו”ר האיגוד חתם איתי על הסכם לשלוש שנים בנוגע לעולות והיורדות, כאשר אם אחת הקבוצות לא תוכל לעלות, ההסכם משתנה. נתניה לא הייתה יכולה לעלות וחזרנו לעולה אחת ויורדת אחת. האיגוד החליט להפר את ההסכם, אמרנו להם שאנחנו בודקים את העניין, עשינו עבודה והתברר שבכל המדינות באירופה שהן בסדר גודל של ישראל, יש עולה אחת ויורדת אחת. בליגות גדולות יותר עם 18-19 קבוצות, יש שתי עולות ושתי יורדות, כאשר לפעמים זה אפילו פחות בגלל בעיות של מגרשים וכסף. מה שקרה הוא שהם לקחו אותנו לבית הדין של האיגוד, אתמול הגשנו את כתב ההגנה והטיעון הראשי שלנו הוא שבית הדין של האיגוד לא יכול לשפוט את המקרה הזה כי הסכסוך הוא בינינו לבין האיגוד, שמעסיק את הדיינים. יש שיחות בין הצדדים, יש דבר אחד שלא נוותר עליו והוא הניהול המקצועי של הליגה. אנחנו מכירים בהיותו של האיגוד הרגולטור, אבל הוא לא מנהל את הליגה וצריך להשאיר את זה למנהלת. אני מקווה שהצד השני יתרכך, יוותר על דרישות לא הגיוניות ואני חושב שבנושאים מסוימים נוכל להגיע לעמק השווה”.

בנוסף, חולקו גם לא מעט פרסים. שחקני העשור הם גיא פניני וליאור אליהו, שלכבודם הוקרנו סרטונים מרגשים והם גם נשאו דברים כמו אחרים שזכו בפרסי מצטייני העונה. כל הזוכים כאן. השחקן המשתפר: מייקל בריסקר (הפועל גלבוע/גליל). השחקן השישי: ג’יילן אדאמס (הפועל ירושלים). שחקן ההגנה: כריס ג’ונסון (הפועל חולון). תגלית העונה: גבי צ’אצ’אשווילי (הפועל גליל עליון). חמישיית העונה: רטין אובאסוהן (הפועל ירושלים), כריס באב (בני הרצליה), כריס ג’ונסון, נמרוד לוי (הפועל גליל עליון), צ’ינאנו אונואקו (בני הרצליה). שחקן העונה: צ’ינאנו אונואקו. השחקן הישראלי: נמרוד לוי. החמישייה השנייה: ג’ו רגלנד (הפועל חולון), ג’יילן אדאמס, סקוטי ווילבקין (מכבי תל אביב), ג’יי פי טוקוטו (הפועל תל אביב), רומן סורקין (מכבי תל אביב).

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!