גיא גודס: “דני אבדיה צפוי לשחק”

על ידי Moshe Halickman

נבחרת ישראל ערכה הערב (שני) את האימון המסכם שלה לקראת צמד משחקי ההכנה מול רומניה באולם הדרייב אין, כאשר הראשון מביניהם ייערך מחר (שלישי, 20:00).

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunesSpotify או Google Podcasts.

המאמן גיא גודס אמר: “אני רוצה לראות התקדמות בדברים שאנחנו עובדים עליהם, אין לנו הרבה אימונים עד פינלנד בחוץ. אני חושב שלפני שני משחקי האימון בגאורגיה עבדנו בקצב טוב וקשה והתוצאות של האימונים שעשינו פה באו לידי ביטוי בכושר שלנו שם – בדרך ששיחקנו, חלוקת הכדור אחד לשני והקצב ששיחקנו. אנחנו צריכים להמשיך לשחק בקצב גבוה, ועדיין לחדד ולשפר המון אלמנטים כשאנחנו רוצים להכין את עצמנו גם נגד פינלנד ושבדיה וגם אחרי זה ליורובאסקט, יש כמה דברים שעדיין לא הספקנו לעבוד עליהם כי אי אפשר הכל, אבל עכשיו זה הזמן להתחיל להכניס כל מיני דברים ספציפיים וגם לא להראות יותר מדי לקבוצות שאנחנו הולכים לשחק נגדן במשחקי האמת. עכשיו זה עדיין משחקי הכנה, הרבה חלוקת דקות, אנחנו רוצים לראות את כולם, זה מה שעשינו בשני המשחקים בגיאורגיה וזה גם מה שנעשה בשני המשחקים נגד רומניה”.

על דני אבדיה שחש ברע ונעדר מהמשחקים בגאורגיה: “דני אבדיה צפוי לשחק, בוא נראה מחר כמה כי הוא היה חולה, וכשאתה יושב 4-5 ימים בבית ולא עושה שום דבר הגוף עדיין לא שם. הדבר האחרון שאנחנו רוצים חלילה זה פציעה כזאת או אחרת, אז הכל יהיה במינון, גם היום באימון. אני מקווה שכבר ביום חמישי הוא ישחק יותר דקות כי המטרה שלנו היא לשלב אותו כמה שיותר לסגל שנמצא כאן, כשעד עכשיו היו שלושה משחקים, משחק אחד נגד האמריקאים שהוא היה דומיננטי כי הרבה שחקנים משמעותיים לא היו, ושני המשחקים בגאורגיה שהוא לא היה וכל הסגל שלנו היה. המבחן שלנו יהיה איך אנחנו מחברים בין הכישרון של דני לבין הקבוצתיות של הנבחרת, זה יהיה המפתח של כל הדברים בהמשך”.

מה המשחקים נגד רומניה נותנים לו: “קודם כל זה יכול לתת לנו משחק אימון יותר מאשר 5 על 5 באימונים שלנו כשאנחנו משחקים נגד עצמנו. כן ניסינו לפני הרבה זמן להיכנס לטורניר האיכותי ביוון שלמשל הגאורגים נסעו אליו עכשיו אבל בסופו של דבר זה לא צלח מהצד של היוונים כמובן ולא מהצד שלנו כי אנחנו יש אמרנו כן. ברור שהייתי מעדיף להיות בטורניר עם נבחרות איכותיות, אבל זה מה שיש כרגע בסיטואציה ומבחינתנו אני חושב שבשני המשחקים נגד הגאורגים לפחות מהצד שלנו ראינו סגנון אחר, גודל אחר, שחקני פנים ברמה הכי גבוהה שיש באירופה ואיך אנחנו צריכים להתמודד עם הדבר הזה. את הרומנים אני לא מכיר יותר מדי ואנחנו פשוט צריכים לעבוד על הדברים שלנו ופחות להתייחס לאיכות של היריבה. בסך הכל אני חושב שהרבה חבר’ה פה כבר די בכושר טוב ולנו חשוב לחלק את הדקות בהתאם ואז להחליט מי ה-14 שיהיו נגד פינלנד ושבדיה, ואחר כך ההחלטה תהיה הרבה יותר קשה מי יהיו ה-12 שנוסעים לאליפות אירופה”.

תומר גינת הוסיף: “אנחנו כבר הרבה זמן ביחד, מרגישים טוב, לאט-לאט אנחנו מרגישים גם יותר טוב עם הכימיה והחיבור בין השחקנים. כיף לנו מאוד להיות ביחד, המסע בגאורגיה היה נהדר בשבילנו, היו שני משחקים ברמה גבוהה, אני חושב שעשינו שם באמת קפיצה. אנחנו מחכים לשבוע הקרוב עם עוד שני משחקים בבית וממשיכים להתכונן”.

על השינויים בסגל בכל משחק: “בכל קמפיין יש אתגרים, פציעות או מחלה כמו שהיה לדני, אנחנו צריכים להתמודד עם זה, כמובן שזה לא אידיאלי, אבל זה המצב שנוצר, אנחנו לא יכולים לשלוט בהכל. עושים הכי טוב שאנחנו יכולים מבחינת מה שיש לנו, מי שמשחק תמיד נותן 100 כמו תמיד בנבחרת ישראל, וזה הדבר שהכי חשוב לנו”.

על הניצחונות בגאורגיה: “במשחקים בגאורגיה באמת הראינו כדורסל התקפי מאוד-מאוד טוב, שיתוף פעולה טוב בין השחקנים והמון פרגון, ואני חושב שזה באמת מפתח מאוד חשוב לקראת האליפות”.

על המלחמה על מקום בסגל ליורובאסקט: “זה טבעי, כמו תמיד בסוף יש מקום ל-12 שחקנים בסגל וזה אף פעם לא קל, בטח לא עכשיו כשכולם פה שחקנים מאוד-מאוד מוכשרים שלכולם מגיע להיות. זה תפקיד של המאמן בסופו של דבר, אנחנו באים ועושים את ההכי טוב שאנחנו יכולים באימונים ופחות מתרכזים בהחלטות המקצועיות, ונמשיך לעשות את בצורה הכי טובה שאנחנו יכולים בתקווה שנגיע בסגל הכי טובה ובצורה הכי טובה למשימות שלנו”.

על כך שרומניה היא יריבה ברמה פחות גבוהה על הנייר: “אני לא חושב שזה בכלל עניין שלנו, כמו שאמרתי בצד המקצועי אנחנו ממש לא מתעסקים חוץ מהכדורסל, אנחנו באים לעבוד ולעשות את העבודה שלנו על המגרש, השבוע יש לנו שני משחקים נגד רומניה שיעזרו לנו מאוד בהכנה שלנו, נשחק אותם ואחרי זה נצא למשימה שלנו במוקדמות אליפות העולם ונעשה את העבודה שלנו על הצד הכי טוב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!