ג’ון דיברתולומיאו: “אני מרגיש הרבה יותר טוב”

אפר 29, 2024 | אירופה, כדורסל

על ידי Nate Dror

נייט דרור הוא שליח אתר “ספורטס רבי” לבלגרד

יממה לפני המשחק השלישי בסדרה מול פנאתינייקוס, עודד קטש, ג’יימס ווב וג’ון דיברתולומיאו הגיעו לדבר ולענות לשאלות שלנו באימון הפתוח של מכבי תל אביב לתקשורת.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

קטש התייחס לפציעה של ווייד בולדווין: “אנחנו צריכים לחכות למחר בצהריים, שם הוא יעשה MRI נוסף ואז נדע טוב יותר. הוא עשה היום טיפול נוסף, נצטרך לראות איך הוא מרגיש כעת על המגרש, ומחר בצהריים הוא יעבור בדיקה נוספת ואז נקבל חוות דעת מדויקת יותר מהרופאים”.

Oded Katash – Credit: Maccabi Tel Aviv

קטש המשיך: “אני חושב שאנחנו מוכנים, במשחק השני פנאתינייקוס שיחקה עם יותר אנרגיה ויותר אגרסיביות, הם הגיבו מהמשחק הראשון ועכשיו תורנו להגיב. הם ניצחו בכדורים החוזרים וריבאונדים, זה לא אנחנו, ואנחנו יכולים להיות טובים יותר. כמובן שחסרונו של ווייד הוא משמעותי, והייתי מרגיש יותר בנוח אם היינו עם סגל מלא והיינו יכולים לחלק את הדקות ולשמור על אינטנסיביות. זה שאומר ששחקנים אחרים יצטרכו לעשות את העבודה הזאת. היינו שם, אנחנו צריכים לבוא יותר מרוכזים ואגרסיביים, אנחנו מגיעים למשחק מול שחקנים מנוסים שעשו לנו נזק במשחק שתיים”.

על ההפסד במשחק השני אמר קטש: “זה נכון שמבחינה מנטלית לא נשברנו, נשארנו שם, מצאנו את הדרך לחזור כמעט לאותה סיטואציה מהמשחק הראשון. הייתה מן תחושה שהם היו יותר אגרסיביים וכמו שאמרתי כל ה-50-50 היו בצד שלהם, והם שיחקו עם יותר תחושת דחיפות שזה מה שנצטרך להביא מחר”.

על הרעש של פאו מחוץ לפרקט: “לא מפתיע וגם לא משפיע. זה לא משנה את העובדה שאנחנו צריכים להתרכז בכדורסל ולעשות את העבודה על המגרש. אני באופן אישי לא מתייחס לזה וזה גם לא מפתיע אותי, מקווה שהשחקנים מתייחסים לזה באותה צורה”.

בסיום דבריו אמר קטש: “מן הסתם אנחנו צריכים את כולם, יש סיבה שפנאתינייקוס סיימה במקום השני, סימן שהם עושים משהו טוב. בטח בלי בולדווין אנחנו צריכים את כולם שם מעורבים. קשה לדעת לפני משחק למי ייכנסו יותר זריקות או פחות אבל כקבוצה אנחנו צריכים להיות יותר אגרסיביים ולבצע יותר, גם לא הלכנו מספיק לקו וזה משהו שגם מבטא קצת רכות מסוימת שהייתה לנו במשחק שתיים”.

גם ווב דיבר: “אנחנו צריכים לבוא חדים. אנחנו יודעים איך הם יבואו, ואנחנו צריכים להביא יותר אנרגיה מהם. אנחנו במגרש הביתי שלנו ואנחנו צריכים לעשות את העבודה. אנחנו משתדלים לא לחשוב יותר מדי קדימה ולהתרכז בהווה. יש לנו משחק חשוב לנצח ואנחנו מתרכזים קודם בלנצח אותו. כשננצח אותו נתרכז במשחק שאחריו”.

James Webb – Photo Credit: Nate Dror

ווב המשיך: “השנה הזו הייתה קשה עבורנו, התמודדנו עם לא מעט דברים. עניין הקהל והביתיות, המלחמה, פציעות של שחקנים. אנחנו ממוקדים בלהישאר ביחד כצוות ולהביא את האנרגיה הנכונה. אני מקווה שנציג משחק הגנה טוב ומשחק התקפה פורה. אני רוצה לקלוע הרבה ולהוביל את הקבוצה. המשחק מחר יהיה לא קל וזה סיפור אחר מכל מה שהכרנו השנה”.

על האוהדים: “אני מחכה לעידוד הקהל ולפגוש את האוהדים. לא הרגשנו השנה את יתרון הביתיות והם היו חסרים לנו מאוד. לראות אותם פה יהיה נהדר, זה ייתן לנו אנרגיות נוספות”.

הקפטן דיברתולומיאו סיפר: “אני מרגיש הרבה יותר טוב, לא הצלחתי לשחק כל כך טוב בשני המשחקים הראשונים בסדרה ואני מחפש לעשות שינוי ולעזור לקבוצה. זו מטרה גדולה עבורי והפציעה היא לא עניין”.

דיברתולומיאו המשיך: “יש לנו הרבה בחורים שהיו בתפקיד הזה בשנה שעברה. חלק גדול הוא לקחת את זה משחק אחד בכל פעם ולשלוט ברגשות שלנו. כפי שאתה יכול לראות בפלייאוף המתח יכול להיות גבוה מאוד ואנחנו צריכים להתמקד בעצמנו, להתמקד בכדורסל ובדברים שאנחנו יכולים לשלוט בהם ולשחק את המשחק שלנו. אם נשחק במיטבנו נוכל לנצח את הסדרה”.

עוד אמר דיברתולומיאו: “אנחנו משחקים על מקום בפיינל פור ותמיד יש לחץ. זה נחמד שאנחנו משחקים ב’בית’ וזה יתרון בנקודה הזאת. בסופו של יום כל אחד יכול לנצח בכל מקום ואנחנו צריכים להתמקד במשחק השלישי”.

על הבלאגן שמייצרת פאו: “אני חושב שזו רק הסחת דעת וכל האנרגיה ותשומת הלב שלנו הן בהכנות למשחק השלישי והתמקדות במה שאנחנו יכולים לשלוט. הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות הוא להגיב במגרש הכדורסל ולנצח במשחק השלישי”.

על כוכב היריבה, קוסטאס סלוקאס: “בשני המשחקים הראשונים הוא גרם לנו הרבה בעיות והתמקדנו ביומיים האחרונים איך לטפל בו טוב יותר. זה ייקח מאמץ קבוצתי שלם”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!