גולדן בוי: אחרי הדיווח על הרושם החיובי שהותיר דני אבדיה בפגישה עם ראשי גולדן סטייט ווריורס, שחקנים ששיתפו פעולה עם היהלום הישראלי מספרים על סוד הקסם באישיות המיוחדת של הכישרון הגדול

נוב 12, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

“הווריורס ממש ‘עפו עליו’ אחרי המפגש איתו פנים-אל-פנים”, “אבדיה לא רק תפקד היטב באימונים, התחושה הכללית הייתה שהוא ילד נהדר עם מוסר עבודה יוצא דופן. אנשי גולדן סטייט נפעמו ממנו”. תתרגמו את המשפטים האלה מאנגלית איך שאתם רוצים, אבל דבר אחד היה ניתן להסיק מהדיווח של העיתונאי אית’ן שטראוס ב-“האתלטיק” לפני כמה שבועות: דני אבדיה הרשים מכל הבחינות את סטיב קר וראשי גולדן סטייט ווריורס בפגישה שנערכה איתם באטלנטה. גולדן סטייט, כידוע, מחזיקה בבחירה השנייה בדראפט האן.בי.איי הקרוב, וההערכות אמנם מצביעות על כך שהמועדון המפואר יבחר בג’יימס וייסמן, אך בסיטואציה מסוימת, אולי דרך טרייד, הקבוצה עשויה בהחלט לצרף לשורותיה את היהלום הישראלי.

כשהדראפט בתאריך ה-18 בנובמבר כבר מחכה לכולנו ממש מעבר לפינה, רוב התחזיות מצביעות על כך שאבדיה ייבחר באחד מ-5 המקומות הראשונים בלוטרי. לקראת הרגע המיוחד, החלטנו לשוחח עם כמה שחקנים ששיתפו פעולה עם דני אבדיה, כדי לנסות לגלות את סוד הקסם באישיות של הישראלי בן ה-19, שהצליח להותיר את המועדון של סטף קרי וקליי תומפסון המום. אז מה הופך את דני אבדיה לכה מיוחד?

כוכב הפועל גלבוע/גליל, יפתח זיו, ששיתף פעולה עם אבדיה בנבחרת ישראל הבוגרת, אומר, “דני בחור מיוחד מכל הבחינות, כשאתה מדבר איתו ורואה את סגנון החיים שלו סביב הכדורסל אתה מבין שהוא משהו מיוחד, פעם ראשונה שראיתי אותו היה באימון נבחרת שהוא הגיע וישר רואים את הנוכחות שלו, אני בטוח שכל קבוצה שתיקח אותו רק תרוויח מזה”.

זיו חווה את האישיות המיוחדת של אבדיה גם מחוץ לפרקט. הרכז מספר, “אני ודני חברים טובים, יצא לנו לבלות גם הרבה ביחד מחוץ למגרשי הכדורסל… ילד טוב עם לב זהב ומבחינתי שדברים באים מהלב הסוף יהיה תמיד טוב וזה מה שאני מקווה שיהיה עם דני”.

גארד הפועל אילת, רזיאל חיון, שיתף פעולה עם אבדיה בין השאר בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב. “אני חושב שמה שמיוחד בדני זה שהוא עובד קשה כל הזמן ומחפש איפה להשתפר ולהתקדם, ממי ללמוד, הוא צמא לידע ולהצלחה וככה הוא נראה על המגרש”, פותח חיון בדבריו על אבדיה. “הוא בא להשתפר, ללמוד ולהתקדם ומעבר לזה הוא אדם נחמד ומצחיק, חייכן, שקל מאוד להתחבר אליו”. חיון מוסיף על חברו, “הוא האדם הכי חברותי שיש, מצחיק, תמיד מחייך ויודע ליהנות מהרגע”.

פורוורד עירוני רעננה, תומר לוינסון, שזכה עם אבדיה באליפות אירופה לנבחרות עתודה (עד גיל 20) ב-2019, מספר על הזכות שהייתה לו לשתף פעולה עם השחקן, “נראה לי שכולם כבר יודעים כמה דני שחקן מיוחד, אבל לא הרבה יודעים כמה הוא מצחיק ואחד שכיף להיות איתו בחדר הלבשה, הוא מסוג האנשים שישתלבו לא משנה איפה הם יהיו וזה יתרון גדול”.

כמו לוינסון, פורוורד עירוני נהריה, תומר פורת, שיחק עם אבדיה בזכייה באליפות אירופה עם נבחרת העתודה של ישראל ב-2019. “קודם כל הוא בנאדם מאוד חברותי ומאוד חביב, מאוד מצחיק, מאוד קל להתחבר אליו”, אומר פורת על אבדיה. “אני בטוח שהוא הרשים אותם באימונים, הוא שחקן מצוין שיכול להשלים להם את הכל, הוא גם קולע טוב, הוא יודע לזוז מצוין בלי כדור, לא מכריח את הכדור המון. שחקן שיכול להשתלב בקבוצה מצוין”.

פורת גם סיכם את העניין בצורה הכי טובה שאפשר, “את האמת כל מה שאני יכול להגיד לך על דני זה שלא משנה מה, כסף, לא כסף, הוא מאוד צנוע והוא ילד טוב תמיד, הוא אף פעם לא משתחצן על אנשים. מי שמכיר אותו, קשה להסביר, יודע שהוא פשוט ילד מתוק, הוא פשוט ילד טוב ואני מאחל באמת המון-המון בהצלחה ואני בטוח שהוא יצליח”.

כמו שאמר פורת, לא המספר בחשבון הבנק הוא הדבר שמעניין את דני אבדיה. עם עבודה קשה, צניעות ואישיות כובשת, קשה שלא לאהוב את הכדורסלן המוכשר ביותר בתולדות מדינת ישראל, שמי יודע, אולי גם יהפוך לשחקן בכיר בגולדן סטייט בזכות הדרך המיוחדת שהוא עשה במהלך השנים.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!