גודס, לוי, סורקין, זוסמן, בלאט ומנקו: כל הציטוטים בפנים

אוג 19, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת ישראל סיימה את תקופת ההכנה שלה לקראת המשחקים הרשמיים במוקדמות אליפות העולם וביורובאסקט עם עוד ניצחון חד צדדי על רומניה באולם הדרייב אין, הפעם 61:105. אחרי פתיחה טובה מצידה של רומניה, ישראל חזרה ואף רשמה ריצה של לא פחות מ-0:33 במהלך דקות הסיום של המחצית הראשונה ובפתיחת המחצית השנייה. ישראל כיכבה בקטגוריות הסטטיסטיות: היא קלעה באחוזים גבוהים לשתיים (26 מ-35, 74.3%) ולשלוש (39.4%, 13 מ-30), שלטה בריבאונד (31:42) וחילקה הרבה אסיסטים (29) לעומת 9 איבודים בלבד, כאשר היא כפתה על רומניה יותר איבודים מאסיסטים (14:20) ואחוזים נמוכים לשתיים (38.7). ים מדר הוביל את ישראל עם 18 נקודות (5 מ-7 לשתיים, 2 מ-3 לשלוש) ו-2 חטיפות, בזמן שגל מקל, תומר גינת ועידן זלמנסון לא היו בסגל.

המאמן גיא גודס סיכם: “קודם כל אני מרוצה שהרבה שחקנים בכושר טוב, התחלנו בתחילת אוגוסט, חלק הצטרפו אחר כך בהצטרפות טלאים, ואני חושב שאני מאוד מרוצה שמשחקים ביחד, זה מאוד חשוב לי, הכדור זז מיד ליד ויש המון פרגון הדדי. בכל ההכנה הזאת יש לנו הרבה דברים טובים מאוד ויש גם הרבה דברים שאנחנו צריכים לשפר כמו ירידה להגנה, ריכוז וקשיחות, כי כרגע המשחק הקרוב בפינלנד הוא מול קבוצה סופר מוכשרת עם יכולת קליעה לשלוש ברמה הכי גבוהה שיש, הם סיימו את הבית שלהם במקום הראשון, יש להם שחקן שקולע כמעט 15-16 נקודות בממוצע באן.בי.איי (לאורי מרקאנן), אז זה עושה לנו כאב ראש אחד לעצור אותו ולא רק אותו כי יש שם עוד הרבה שחקנים באיכות של היורוליג. יש לנו עוד שבוע של הכנה לקראת פינלנד ושבדיה (במוקדמות אליפות העולם), ואחר כך כבר מתחיל הדבר האמיתי עם פינלנד (ביורובאסקט)”.

על האווירה החיובית בנבחרת: “זה משהו מאוד מיוחד כי זה הרבה חבר’ה שגדלו ביחד בנבחרות וצמחו ביחד אז הרצון והפרגון ההדדי בין אחד לאחד זה פשוט כיף לראות לא רק למאמן אלא גם לצופים בבית, ואני חושב שגם הם נהנים. הדבר השני זה להמשיך לעבוד כנבחרת, להשתפר, להיות קשובים ולהיות קשוחים, ולא בזהירות אני יכול להגיד שכל ה-12 הם שחקנים איכותיים, אין הבדל בין החמישייה לאלה שבאים מהספסל, שזה יתרון עצום, אנחנו יכולים לחלק את הדקות טוב, יש נבחרות שהשחקן המרכזי משחק 35-37 דקות בשביל שהם ינצחו, אבל אצלנו זה לא ככה, אין לנו כוכב על. דני (אבדיה) מהאן.בי.איי אבל זה לא דונצ’יץ’ שמגיע כסופרסטאר. הכוח שלנו הוא הקבוצתיות וזה מה שצריך לעזור לנו לנצח משחקים”.

Yam Madar – Photo Credit: Yehuda Halickman

על דני אבדיה, שחזר לשחק עם תצוגה של 12 נקודות (6 מ-7 לשתיים, 0 מ-6 לשלוש), 4 ריבאונדים ו-4 אסיסטים אחרי שחלה: “חבל שהוא לא טס איתנו לגאורגיה אבל אין מה לעשות, זו הסיטואציה עם הקורונה. היינו יכולים להשתפשף איתו עוד יותר תוך כדי התנועה של הקבוצה, אבל זה מה שזה, אין מה לעשות, היום הוא שיחק את הדקות שלו, הוא צריך גם להיכנס לכושר האישי שלו ולהתחבר לקבוצה, הקבוצה צריכה להתחבר אליו, אז היום זו הייתה הסנונית. אני חושב שבסופו של דבר המפתח הוא כמו שאמרתי כל הזמן אם נצליח לחבר בין היכולות שלו והכישרון שלו לבין הקבוצתיות שלנו אז סביר להניח שנוכל לעשות הרבה דברים טובים”.

על כך שאבדיה וזוסמן לא שיתפו פעולה במשך מספיק זמן במשחק: “זה לא יצא כי גם זוסמן שיחק הרבה דקות ולא רציתי לשחוק אותו, אבל הם כבר שיחקו בעתודה אז אני בונה על הקשר של העתודה, גם עם ים (מדר)”.

האם הוא גיבש סגל ליורובאסקט: “פחות או יותר יש לי. יש לי את ה-90 אחוז, ה-10 אחוז זה סימן השאלה שלנו שאנחנו עדיין חושבים, מתלבטים ומנסים לראות. זה קשה להגיד, אבל ה-90 אחוז שלנו די קיים, רואים מי השחקנים המובילים של הנבחרת וכמו שאמרתי, זה לא חמישה שחקנים וזהו שכל היתר נושאי כלים, זה 10-12 שחקנים שכל אחד מהם יכול לשחק, אם זה 15 דקות, 20 דקות או 25 זה יום נתון, וזה מה שמייחד את הנבחרת הזאת”.

Guy Goodes – Photo Credit: Yehuda Halickman

נמרוד לוי, שרשם דאבל-דאבל של 12 נקודות ו-13 ריבאונדים (7 בהתקפה!), אמר: “מרגיש טוב, אני חושב שאנחנו מתחברים עם הזמן ועם המשחקים, בכל משחק ובכל אימון אנחנו מנסים כמה שיותר להתכונן ולהמשיך, יש לנו עכשיו עוד כמה אימונים, ואנחנו רוצים להגיע למשחק מול פינלנד מוכנים”.

על הרמה של רומניה כיריבה במשחק הכנה: “זה מה שזה וזה מה שהיה לנו, ועכשיו אנחנו נתמקד באימונים על מה שצריך להתכונן לפינלנד. מרגישים טוב”.

על אבדיה: “כיף שהוא חזר אלינו, האינטראקציה בינינו חשובה וזה חשוב שכולנו נשחק ביחד אחד עם השני”.

על המשחק הקרוב בפינלנד במוקדמות אליפות העולם: “אנחנו מתכוננים למשחק קשה, נתכונן ונעשה הכל, יש להם שחקנים מאוד טובים, זו נבחרת חזקה, אנחנו באים לנצח כמובן אבל יודעים שיהיה קשה”.

Nimrod Levi – Photo Credit: Yehuda Halickman

רומן סורקין, שהיה נפלא עם 10 נקודות ללא החטאה (5 מ-5 לשתיים) בנוסף ל-3 אסיסטים, סיפר: “שיחקנו ביחד חמישה משחקים, כל משחק חשוב, עוד כמה דקות ביחד כקבוצה וכ-5 על 5 נגד יריבה אחרת שזה לא אימון כי אימונים יש לנו מספיק. זו הדמיה של המשחק כי זה משחק הכנה, זה מכין אותנו עוד יותר לעשות תיאומים בהגנה, להוסיף עוד דברים בהתקפה ובהגנה נגד מיס-מאצ’ים, בסך הכל לעשות את הדברים שלנו כשאנחנו מתאמנים נגד קבוצה כלשהי, ואני חושב שתמיד מבורך לשחק נגד קבוצות אחרות”.

על אבדיה: “זה כוח אדיר, לא צריך להסביר כמה דני שחקן מעולה וכל קבוצה בעולם הייתה שמחה לקבל אותו כי הוא בליגה הטובה בעולם. הוא יכול לשחק בעמדות 1-5, הוא פשוט כוח אדיר, אנחנו גבוהים איתו בצורה יוצאת דופן ואני לא חושב שהיה לנו שחקן כזה. הוא מוביל את הכדור, רכז בגובה 2.06 מטרים, זה הופך אותך למשהו קטלני”.

על המפתח לניצחון: “אני חושב שההגנה, הידקנו את ההגנה, בהתחלה לא שיחקנו הגנה טובה ברבע הראשון, קצת היינו רדומים באנרגיות בהגנה”.

Roman Sorkin – Photo Credit: Yehuda Halickman

סורקין המשיך: “דני היום חזר אלינו, שיחקנו רק שני משחקים איתו אז זה גם להכניס אותו לעניינים, תמיד אנחנו שואפים להשתפר עוד ועוד וכל יום שעובר אנחנו נראים יותר טוב, הולכים להיות יותר מתואמים ולשחק הגנה יותר טובה שזה בעיקר חשוב לנו, בהתקפה אני חושב שכל שחקן פה יכול לעשות נזק לכל קבוצה ורק צריך להמשיך להשתפר”.

על הנבחרת: “אנחנו חברים טובים, שילוב של חבר’ה צעירים ומבוגרים, גיא (פניני, שקלע 5 נקודות) ומקל הם הוותיקים שלנו וכולנו חבר’ה צעירים, וגם הם – גיא צעיר בנפש וגם מקל, נראה לי שהם ישחקו עד גיל 50 בסוף. כיף גדול, זו נבחרת ישראל, זה תמיד כיף לבוא ולחזור. אתה בקבוצה שלך, אבל פתאום יש לך את הנבחרת שזה בשביל המדינה שלנו, זה משהו מיוחד וזה משהו שאנחנו נהנים לשחק אחד עם השני ועושים את זה נטו בשביל האהבה והרצון לנצח כמובן”.

יובל זוסמן, שהסתפק בנקודה אחת, אמר: “מה שלקחתי מהמשחק הקודם שזה להתרכז בעצמנו, ועשינו את העבודה שעשינו בחצי השני. כל משחק לגופו, אבל אני חושב שצריך להיות יותר אגרסיביים בהגנה”.

Yovel Zoosman – Photo Credit: Yehuda Halickman

תמיר בלאט, שיחד עם מדר הצטיין כשרשם 11 נקודות (3 מ-6 לשלוש) ו-8 אסיסטים, סיכם: “אני שמח שידענו לצאת מפיגור וחזרנו לכדורסל שלנו, שיחקנו טוב, הזזנו את הכדור ושמרנו טוב בהגנה”.

על היכולת שלו: “אני מרגיש טוב, כל משחק אני בא לעשות את הכי טוב שלי. לפעמים הולך יותר, לפעמים פחות, אבל אני נשאר בדרך שלי ואני שמח שהיום היה ככה”.

על שיתוף הפעולה עם אבדיה: “מרגיש טוב, אני ודני שיחקנו לפני שלוש שנים ביחד, הוא ילד מדהים ובחור טוב קודם כל, וכיף לי איתו”.

על הריצה החריגה: “זה באמת חריג, הלוואי שיהיו לנו עוד כאלה”.

על היורובאסקט: “אנחנו מאמינים בעצמנו ורוצים לעשות אליפות טובה, שנשאיר הכל על המגרש, נעשה את הכי טוב שלנו ואני מקווה שנגיע כמה שיותר רחוק”.

Tamir Blatt – Photo Credit: Yehuda Halickman

רפי מנקו, שתרם 10 נקודות (2 מ-3 לשלוש) ו-5 ריבאונדים, הוסיף: “אני חושב ששיחקנו טוב בשלושת הרבעים האחרונים, זה עוד משחק בשבילנו להתגבש ולחבר את כולם, והפנים קדימה למשחק הבא”.

על המשחק שלו: “אני מרגיש טוב, אני בא בשביל לעשות את מה שאני יודע ולעזור לנבחרת, אני חושב שכולנו ככה בגישה הזאת, ואני מקווה שהתוצאות יהיו בהתאם לכולם”.

על אבדיה: “שיתוף פעולה טוב, עובדים חזק באימונים בשביל לחבר אותו אלינו לנבחרת כי הוא לא היה בחלונות האחרונים, וברגע שזה יקרה אנחנו נהיה טובים”.

על רומניה: “זו לא אותה רמה שנפגוש בפינלנד, במשחקים האלה התרכזנו בעצמנו ואיך לעבוד על הדברים שלנו על מנת להגיע למשחק שם ולעשות תוצאה טובה”.

Rafi Menco- Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!