גודס: “זוסמן ובלאט? כל שחקן איכותי חשוב לנו”, מקל: “הייתי בקבוצות עם 4-5 גארדים”

יונ 26, 2022 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת ישראל ערכה מסיבת עיתונאים באולם הדרייב אין לקראת המשחקים הקרובים מול פולין ואסטוניה במסגרת מוקדמות אליפות העולם. ביום רביעי, לפני משחק החוץ מול פולין שייערך ביום חמישי, הנבחרת תבקר במחנה מיידנק.

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunesSpotify או Google Podcasts.

המאמן גיא גודס אמר: “נגד פולין זה משחק שונה לגמרי כי הצטרפו שלושה שחקנים שלא היו במשחק הראשון, סלוטר, סוקולובסקי ופוניטקה, זו נבחרת שבבית היא מאוד חזקה ודומיננטית, היא רוצה להתחרות כמו כולן כדי לעלות לשלב הפלייאוף. לכל חלון יש חיים בפני עצמו, ראינו את זה בנובמבר ובפברואר כשפספסנו ניצחון בחוץ ואם היינו חדים יותר היינו יכולים לנצח בבית, קרה מה שקרה ואנחנו צריכים להתמקד בחלון הזה, היו לנו קצת יותר אימונים מהחלונות הקודמים ומצד שני כל שחקן הגיע מהמקום שלו, היה לנו קצת יותר זמן לנסות ליישר קו מבחינת כושר משחק ודברים שאנחנו רוצים לעשות, ואני מקווה שעד יום חמישי נבוא יותר מוכנים למשחק חשוב”.

על ההבדל בין חלון קיץ לבין חלון במהלך עונה: “זה שונה מאוד כי כשאתה מקבל שחקנים במהלך עונה אז כל השחקנים בכושר ומשחקים ואתה מצליח לעשות כמה אימונים ולשחק. החלון הזה הוא יותר חלון מנטאלי מאשר חלון פיזי ואמרתי את זה לשחקנים. חשוב ליישר קו מבחינת כושר המשחק ולחזור לשחק ביחד, אלה ההבדלים הגדולים ולכל חלון יש את המומנטום שלו, לכן קשה לצפות מה יהיה. הפולנים עשו משחק אימון אחד והאסטונים שניים אז יש להם עלינו יתרון קטן. יש לנו שחקנים שצריכים להיכנס לכושר אבל הם די מכירים אחד את השני”.

על ההצטרפות של שחקני אלבה ברלין, יובל זוסמן ותמיר בלאט: “כל שחקן איכותי חשוב לנו בטח כשהם סיימו את העונה שלהם עם דאבל, הם בכושר טוב, לטעמי זה חלון שהוא רק מנטאלי, זה רק עניין של מי שיבוא מאוד-מאוד נחוש ויבוא חד בראש”.

על כך שיש שחקנים שעדיין אין להם קבוצה לקראת העונה הקרובה: “אתה לא יכול לנתק את הסיטואציה ממה שקורה, שחקנים סגרו ויהיו עוד שיסגרו, זה חלק מקיץ ואי אפשר להתעלם מזה, אפשר לדבר על זה מחוץ לאימון אבל כשמתחיל האימון אתה צריך להתרכז במשימה. אם עדיין לא חתמת ואם תחתום בעתיד אתה צריך לשים את זה בצד במשך שבוע, זה לא הרבה זמן, אחרי זה יש קיץ ארוך”.

על עומס הגארדים: “כשיש שחקנים איכותיים זה דבר יותר טוב וכאב הראש שלי יהיה גדול יותר, התפקיד שלי הוא לבחור את השחקנים בכושר הכי טוב שיכולים להוביל לניצחון. יש תחרות וזה דבר סופר חשוב”.

על השוני בין המשחק הקרוב מול פולין לבין המשחק שפתח את הקמפיין: “המשחק נגד פולין היה הראשון וזה היה התחלה של משהו חדש מבחינתנו וגם לפולנים היה מאמן שונה ושיטה שונה ממה שהם שיחקו כל הזמן, לקח לנו זמן. זה שהצטרפו שחקנים נותן להם עוד כוח מהספסל, הם לא ישנו את האגרסיביות ואת הטראפים זה הדי אן איי שלהם, עשינו התקדמות למשחק באסטוניה ולאט-לאט אתה נכנס לקצב מסוים. אני שמח על החלון הראשון ופחות על השני, עכשיו זה המאני טיים”.

Guy Goodes – Photo Credit: Yehuda Halickman

הקפטן גל מקל פתח את דבריו: “כל חלון הוא חלון בפני עצמו, באמת מעדנו בחלון הקודם, מה שלא היינו רגילים אליו בשנים האחרונות, ואנחנו רוצים לחזור למסלול הניצחונות, זה חלון סופר חשוב ואנחנו צריכים ניצחון אחד כדי לעלות לשלב הבא, יש סגל רחב עם הרבה שחקנים, חלק באים אחרי עונות וחלק אחרי חופשים, צריך לעשות את העבודה”.

על פולין: “במשחק הראשון הם באו ופוצצו אותנו בדקות הראשונות ולקח לנו זמן להסתגל, הם קבוצה אינטנסיבית ואגרסיבית, אנחנו מתכוננים לזה ואם נתאים את עצמנו מבחינת האגרסיביות והאינטנסיביות אז נהיה במצב טוב כי מבחינת איכות כדורסל אנחנו לא נופלים מהם בוודאות”.

על כך שהמשחק האחרון שלו היה בעצם בפברואר בבית מול נבחרת גרמניה: “אני מרגיש טוב, אני חושב שדווקא בקטע הזה זה שנפצעתי בפברואר ועשיתי ניתוח באצבע משחק לטובתי כי אני עובד חודשיים באופן רציף עם הצוות של הנבחרת ואני מרגיש שהבאתי את עצמי בכושר טוב. מבחינתי הייתי במצבים האלה הרבה פעמים, בטח בגיל שלי, התחלתי כמה פעמים את העונה בלי קבוצה וחיכיתי בסבלנות, אני בטוח שיש שחקנים שזה יושב להם בראש אבל אצלי זה ההפך, אני רק רוצה להתרכז בנבחרת”.

לשאלת אתר “ספורטס רבי” על עומס הגארדים ובכלל על העומק שיש בנבחרת עם ההצטרפות של בלאט וזוסמן, ענה מקל: “אני חושב שנבחרת ישראל לאורך השנים תמיד שיחקה עם שני גארדים על המגרש ובהקשר של תמיר בשנים האחרונות אני משחק איתו ביחד בהצלחה ויש לנו כימיה טובה מאוד, כמו שגיא אמר יש הרבה גארדים וזה טוב, הרבה חבר’ה צעירים שלאט-לאט תופסים מקום ומשחקים ברמות גבוהות, לנבחרת זה טוב, כל אחד צריך להיות הכי טוב כשהוא על המגרש, רואים את זה בליגה הספרדית, ביורוליג וביורוקאפ, אני אישית הייתי בקבוצות עם ארבעה-חמישה גארדים”.

Gal Mekel – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!