“גבריאל ארטמנקו הוא משהו שאין היום בכדורסל הישראלי”: עדי עמוס על הנציגים של מכבי בנבחרת הקדטים

אוג 4, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: איגוד הכדורסל

נבחרת הקדטים של ישראל תפתח בשבת (17:00) את המסע שלה באליפות אירופה במשחק מול ספרד בסקופיה שבצפון מקדוניה. רגע לפני, עדי עמוס, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער של מכבי תל אביב ומאמן קבוצת הנוער שלה, סיפר בפודקאסט “התשיעית באירופה” של כותב שורות אלו על הנציגים של הצהובים בנבחרת.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי


ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

על גבריאל ארטמנקו ותמיר גולד (שאותו הוא אימן בקבוצת הנוער), אמר עמוס: “יש לנו שם שני שחקנים די שונים בנוף הישראלי. גבריאל ארטמנקו הוא משהו שאין היום בכדורסל הישראלי, שחקן בן 16, 2.02 מטר, עמדה 5, משהו מאוד-מאוד שונה בכדורסל שלנו ושלא היה בנבחרת הקדטים המון-המון שנים. הוא בתהליך שלו, מתפתח ועובד בשנתיים האחרונות עם דרור כהן בכל מה שנקרא פיתוח היכולות האישיות שלו בתוך עמדה 5, הוא סוג של סטרץ’ 5 כזה עם גודל, קליעה, חוכמה ומסירה טובים מאוד. אני לא יודע איך האליפות תהיה לו, אותי מעניין איך הוא יהיה באליפות, זה עדיין גיל שהוא לא בסוף הבשלות שלו, יש לו עוד דרך לעשות.

Adi Amos – Photo Credit: Maccabi Tel Aviv

“השחקן השני הגבוה זה תמיר גולד. חכם בצורה בלתי רגילה, מוכשר מאוד, שמאלי, הוא לא 5, אומנם הוא 2 מטר פלוס אבל הוא יותר 4 שהגיע אלינו בשנה שעברה ועשה שינוי ועבודה מדהימים לאיך שהוא נראה היום. יהיה מסקרן לראות אותו, איך הוא מצליח להתמודד עם האתלטיות והפיזיות לבוא לידי ביטוי”.

על אביאל מאמו ושון דליד, אמר עמוס: “שני השחקנים הנוספים מאוד-מאוד מוכשרים. אחד זה אביאל מאמו והשני זה שון, שהם די שונים. שון זה יותר עצימות, אינטנסיביות, יכולות ובעמדת הגארד הקטן יותר, ואביאל זה עמדה 3 או 2 וחצי של גודל, יכולות, קליעה טובה, אחד על אחד, מייצר. ארבעה שחקנים שונים מאוד, מאוד מוכשרים, עובדים קשה מאוד. אביאל כבר לפני שנה עשה קדטים, זו השנה השנייה שלו, הוא עם טיפה יותר ניסיון מכולם, אני חושב שהוא השחקן היחיד בסגל שעשה לפני שנה קדטים. יש לו המון ניסיון, הוא עשה שנתיים בנערים לאומית והוא יצטרך לקחת הרבה עליו באחריות. ראיתי את המספרים שלו בהכנה, הוא עשה הכנה יפה מאוד, שימשיך ככה. אני באמת מאחל לכל הנבחרת ולצוות קמפיין טוב מאוד, שיצליחו לא פחות מהנבחרות האחרות. אני חושב שיהיה להם קצת קשה יותר, אבל הרוח הישראלית מצליחה בקמפיינים האלה להתעלות, ואני מאמין שהצוות, שיש לי שם גם עוזר מאמן, שחף (תור) שהוא המאמן בנערים לאומית, יצליח וימצא את הדרך הנכונה שהנבחרת תעשה את ההישגים שלה”.

Photo Credit: IBBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!