גביע העולם ע”ש ג’יימס נייסמית’ מגיע לישראל

נוב 21, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Dov Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל 

ביום שלישי ינחת בארץ גביע העולם ע”ש ג’יימס נייסמית’, מי שנחשב ממציא הכדורסל. ביום חמישי יפתחו ברחבי העולם משחקי מוקדמות גביע העולם 2023 וישראל היא המדינה הראשונה מבין 80 המדינות מהשתתפות במשחקי המוקדמות, על פני 4 יבשות, בה יבקר הגביע היוקרתי. המשחק בין ישראל לפולין ביום חמישי, יהיה הראשון בו יוצב הגביע, מבין עשרות משחקים שיתקיימו בחלון נובמבר והקהל שיגיע להיכל קבוצת שלמה, יוכל להצטלם עם הגביע שיוצב לפני המשחק ובהפסקה, בעמדת צילום מיוחדת קרוב לכניסת הקהל הראשית.

הגביע ע”ש נייסמית’, הונף לראשונה בגביע העולם 2019 בסין, אז זכתה בו ספרד. גובהו 60 ס”מ ומשקלו 7.5 ק”ג. הגביע עשוי כמעט כולו מזהב ויש עליו סימנים גאומטריים מצריים. את הגביע ילווה נציג של פיב”א, שבשנתיים הקרובות יעבור איתו בין מרבית המדינות השתתפות המשחקי המוקדמות ובהמשך בין 32 המדינות שיעפילו למשחקים עצמם.

מישראל יצא הגביע המוזהב לקליפדה בליטא, שם יוצג במשחק בין הנבחרת המקומית לבולגריה, משם לאיסטנבול למשחק של טורקיה נגד בריטניה ואת חלון נובמבר יסיים בספרד שתארח את גאורגיה.

מאיגוד הכדורסל נמסר: אנו רואים כבוד גדול בכך שהגביע מגיע לישראל ראשון מבין כל המדינות המשתתפות במשחקי המוקדמות. ההחלטה הזו של פיב”א מעידה על מעמדו של הכדורסל הישראלי בעולם ועל מעמדו של איגוד הכדורסל הישראלי שהפך למארח מכובד של משחקים בינלאומיים רבים ובקיץ 2023 נארח בארץ את אליפות אירופה לנשים. כמובן שאנחנו לא מסתפקים בביקור הגביע והמטרה הגדולה של נבחרת ישראל היא להעפיל למשחקי גביע העולם שיתקיימו בקיץ 2023 באינדונזיה, פיליפינים ויפן.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!