גביע המדינה לנשים: ראשל”צ וחולון העפילו לגמר

מרץ 21, 2022 | כדורסל, נשים

על ידי Moshe Halickman

באדיבות איגוד הכדורסל

הפועל ראשל”צ היא העולה הראשונה לגמר גביע המדינה מגדל אחרי ניצחון 68:81 על מכבי הפניקס חיפה בחצי הגמר. ג’ני סימס הצעידה את הקבוצה של זיו ארז למחצית שניה נהדרת עם 27 נקודות, 12 ריבאונדים ו-7 אסיסטים.

המחצית הראשונה היתה צמודה אבל בשליטה של חיפה, קריסטל ווב ובעיקר טיירון מוסבי הובילו את הירוקות לבנות ליתרון בסיום הרבע אבל דקות נהדרות של ג’ני סימס ועדן ציפל בצד השני ידעו להפוך את התוצאה ולהוריד את הפועל ראשל”צ ביתרון 39-41 בסיום המחצית הראשונה.

בלוק וסימס פתחו את המחצית השניה מצוין והגדילו את היתרון של ראשל”צ במהלך הרבע השלישי. מהלך גדול של ג’ני סימס עם סל ועבירה סגר את הרבע השלישי ביתרון דו ספרתי לאדומות, לראשונה במשחק, 53:64. שתי דקות לסיום אטינגר עם סל הבכורה שלה במשחק העלתה את ראשל”צ ליתרון 13 ולמעשה גמרה את המשחק. הפועל ראשל”צ בגמר גביע המדינה מגדל אחרי ניצחון

קלעו לראשל”צ: ג’ני סימס 27 (12 ריב’, 7 אס’), קריסטי בלוק 20, דקיה כהן 11, עדן ציפל 9, הילה קארש 8, מאי רווח 4, נגה אטינגר 2.

קלעו לחיפה: טיירון מוסבי 25 (12 ריב’), קריסטל וון 19 (11 ריב’), צ’לסי הופקינס 18, אופיר קסטן 3, תמר זינגר 2, שהד עבוד 1.

משחק צמוד ודרמטי התפתח בין אליצור חולון למכבי אשדוד בחצי גמר גביע המדינה מגדל אבל בסופו היו אלו החולוניות של רועי אייזנברג שניצחו 71:74 והבטיחו את המקום בגמר ביום חמישי, שם ממתינה הפועל ראשל”צ. ריינה דייויס שקלעה 24 נקודות ניצחה את המשחק עם ריבאונד התקפה חשוב וקליעות מהקו.

אליצור חולון עלתה חדה כבר מהפתיחה ואלכסיס ג’ונס סחפה אותם ליתרון 4:7 אחרי 5 דקות. אלכסיס ג’ונס בשלשה גדולה סגרה את הרבע הראשון ביתרון 14:21 לחולון. אשדוד פתחה נהדר את הרבע השני, בון ופרסלי עם שלשות הורידו עד 24:26 בלבד אחרי 3 דקות. אשדוד כבר הצליחה להשוות ואפילו להעלות ליתרון אבל זמברוטה עם שלשה החזירה את היתרון לחולון תוך כדי ריצת 0-9 והצהובים מחולון ירדו ביתרון 33:39.

אשדוד נצמדה לחולון כבר בפתיחת הרבע השלישי והמשחק הפך שקול וצמוד אף יותר. קלסי בון היתה בכושר התקפי נהדר ברבע הזה אבל בדקה האחרונה דווקא חולון שוב רצה ליתרון בעיקר בזכות סידני זמברוטה שקבעה 50:56 לחולון לקראת הרבע האחרון. ויויאנס פתחה נהדר את הרבע האחרון ושוב קבעה שיוויון אבל אליסון הייטאואר ספגה עבירה רביעית והיתה צריכה לשמור על עצמה להמשך המשחק.

הדקה האחרונה היתה קריטית, ביתרון 2 לחולון זמברוטה החטיאה שלשה אבל ריבאונד התקפה גדול של ריינה דייויס ושתי קליעות מוצלחות מהקו נתנו את הכרטיס לגמר לחולון שניצחה 71:74.

מכבי אשדוד: קלסי בון 20, אליסון הייטאואר 16, ויקטוריה ויויאנס 14, טיה פרסלי 8, מאי דיין 8, טל סהר 5.

אליצור חולון: ריינה דייויס 24 (22 ריב’), סידני זמברוטה 15, ירדן דנן 14, אלכסיס ג’ונס 14, דניאל אדאמס 8.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!