בשיניים: גלבוע גליל ניצחה בסראגוסה

נוב 10, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Dov Halickman

באדיבות מנהלת הליגה

הפועל גלבוע/גליל אמנם כבר איבדה סיכוי להעפיל לשלב הבא ביורופקאפ, אבל הערב (רביעי) היא רשמה ניצחון בכורה שהעלה אותה למקום השלישי בבית: 78:80 בספרד על סראגוסה. סגנית האלופה פתחה את המשחק ברגל שמאל, אבל רבע שני גדול של מייקל בריסקר החזיר אותה לעניינים ובדקות הסיום יותם חנוכי צלף שלשה אחרי שלשה והשלים מהפך. במחזור האחרון, בשבוע הבא, ייפרדו האדומים מגן נר מהמפעל במשחק בית נגד אבטודור סראטוב מרוסיה.

גלבוע/גליל פתחה בחמישייה עם לונדון פראנטס, אור קורנליוס, רוני הארל, נועם אביבי ודרק קוק, סראגוסה עם רודריגו סן מיגל, סטן אוקויה, מאט מובלי, דינו ראדונצ’יץ’ וטריגבי הליאנסון. אביבי קלע את 3 הנקודות הראשונות של האורחים, אבל הספרדים הגיעו בקלות לצבע וסן מיגל הוותיק קבע יתרון 3:12. סשה קיליה-ג’ונס עלה על הלוח, הארל קלע מבחוץ ומייקל בריסקר הביא את גלבוע למרחק סל אבל ראדונצ’יץ’ החם הוביל ריצה נוספת וסיים לבדו עם יותר נקודות (13) מכל היריבה, 12:21.

יותם חנוכי ובריסקר הובילו ריצת 0:6 מהירה ששלחה את המארחים לפסק זמן, אדם ואצ’ינסקי דאג להרחיק אותם בחזרה, 22:28. בריסקר נכנס לזון עם שלוש שלשות רצופות תוך פחות מדקה וחצי, ראדונצ’יץ’ מנע מהפך אבל בריסקר אסף 3 הפעם עם סל ועבירה והוריד ל-39:38. ראדונצ’יץ’ שבר שוויון בדו-קרב עם בריסקר בשלשה שהביאה אותו ל-19 ודיון תומפסון – אקס ירושלים – שלח את סראגוסה להפסקה ביתרון 40:46.

חנוכי פתח טוב גם את הרבע השלישי עם 5 רצופות ושלשה של הארל צימקה ל-50:48. ראדונצ’יץ’ המשיך לשמור על היתרון, הליאנסון שלט בשני צידי המגרש ודאנק גדול שלו קבע 50:57. קיליה-ג’ונס שכמעט לא הורגש עד אז התעורר עם מהלכים יפים גם בהתקפה וגם בהגנה, אלייקס פונט אמנם צלף מבחוץ אבל קוק צימק ל-63:58 אחרי 30 דקות.

בריסקר חזר לצלוף מבחוץ וביחד עם קוק השווה את התוצאה, תומפסון החזיר את היתרון לספרדים בטרם שלשה של הארל השלימה מהפך, 67:68. צליפה נוספת של חנוכי שלחה את המקומיים לפסק זמן, אבל סגנית האלופה המשיכה לשמור מצוין וחנוכי קבר עוד שלשה, 67:74. אקס ברק נתניה אוקויה שמר את סראגוסה במשחק, חנוכי הלוהט המשיך להפגיז מבחוץ אבל שלשה של סן מיגל צימקה ל-78:74, 25 שניות לסיום. הארל החטיא פעמיים מהקו, ואצ’ינסקי קלע מהפינה אחרי תרגיל מצוין וקיליה-ג’ונס הגדיל מהקו ל-77:80, 12 שניות לבאזר. קיליה-ג’ונס ביצע עבירה בלתי ספורטיבית על ראדונצ’יץ’, שקלע 1 מ-2 מהקו ואוקויה קיבל הזדמנות לנצח, אבל החטיא מבחוץ, קוק הוריד את הריבאונד, סחט עבירה והחטיא פעמיים מהקו, אבל הגיע ראשון לריבאונד ההתקפה וגלבוע חגגה, 78:80.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!