בעקבות השיפוט בגמר: הפועל ת”א דורשת לפסול את מאירסון

על ידי Moshe Halickman

בעקבות אירועי ההפסד לבני הרצליה בגמר גביע המדינה, הפועל תל אביב שלחה מכתב ליושב ראש הוועדה המקצועית באיגוד השופטים, משה ביטון, ליושב ראש איגוד השופטים, גוני צחר, למנכ”ל איגוד הכדורסל, יענקלה בן שושן, וליושב ראש איגוד הכדורסל, עמירם הלוי. במכתב, הפועל הציגה את הטעויות המרכזיות של השופטים ודרשה לפסול את השופט ניר מאירסון משיפוט, לכל הפחות ממשחקי הקבוצה.

להלן המכתב המלא: 

“קראנו את המתקפה של יושב ראש הועדה המקצועית של איגוד השופטים ולאור הדברים אנחנו נאלצים להגיב.

1. לגמר לא שובצו 3 השופטים הטובים ביותר בישראל:

לדאבוננו, וזאת על פי הציטוט בכתבה שפורסמה באתר ערוץ הספורט, איגוד השופטים בחר להתייחס למעמד גמר גביע המדינה כאל אירוע שמטרתו “גידול שופטים”, במקום להציב בו את הטובים ביותר.

2. שיבוץ שגוי של השופט ניר מאירסון:

מאירסון בעל היסטוריה בעייתית ביותר במשחקים אותם שפט את הפועל תל אביב, ונושא זה הדאיג אותנו כבר כשקיבלנו את השיבוץ. בימים האחרונים הצטברו אצלנו עוד מקרים רבים בהם מעורב השופט מאירסון בהחלטות שגויות ופוגעניות כלפי הפועל תל אביב.

למעשה – הפועל תל אביב לא ניצחה משחק בו שפט ניר מאירסון מאז מאי אשתקד, כולל מאזן של ארבעה הפסדים ובתוכם מקרים רבים של טעויות שיפוט בוטות “, בנוסף למאזן של שמונה שריקות נגד הפועל תל אביב במשחק הגמר לעומת שתי שריקות בלבד לזכות הפועל תל אביב.

אירועים מרכזיים (מיני רבים) במשחק הגמר במעורבות ישירה של השופט מאירסון:

  • מקרה ראשון – 2:07 דקות לסיום הרבע השלישי, ביציאה למתפרצת עצירה בעבירה גסה נגד שחקן הרצליה על בר טימור, עבירה המחייבת בדיקה לעבירה בלתי ספורטיבית. השופטים התייעצו וניר מאירסון סירב אפילו לגשת למוניטור על מנת לבדוק את האירוע.

בחלוף דקה 1:04 שניות לסיום הרבע נשרקת עבירה לחובת לוטן אמסלם על שחקן הרצליה. במקרה הזה הולכים השופטים בלק ומאירסון למוניטור, ומחליטים לשרוק לעבירה בלתי ספורטיבית.

  • מקרה שני – 4:44 דקות לסיום המשחק בר טימור חודר לסל וקולע תוך מגע עם שחקני ההגנה, השופט הקרוב לאירוע מאירסון לא שורק לעבירה. בהתקפת הנגד מיד לאחר מכן 4:34 דקות לסיום המשחק קולע שחקן הרצליה סל בחדירה הפעם במגע זהה – וזוכה לשריקה של השופט בלק.
  • מקרה שלישי – 1:43 דקות לסיום המשחק בהפרש של ארבע נקודות – ג’יימס יאנג זורק לשלוש  כשכריס באב מבני הרצליה פוגע בשתי ידיו בצורה גסה, פגיעה המחייבת שריקה לשלוש זריקות עונשין. השופט הקרוב לאירוע מאירסון מסמן שבאב “נגע בכדור בלבד”.
  1. מינוי בודק וביקורת חיצונית ושקופה:

מועדון הכדורסל הפועל תל אביב דורש שקיפות מלאה וביקורת על רמת השיפוט, בדומה לענפי ספורט אחרים בארץ ובעולם, הכולל דו”ח מפורט אחרי כל משחק ובייחוד במשחקים גדולים. אומרים שהשמש

מטהרת הכל – גם השופטים חייבים להיות חשופים לביקורת ולשקיפות על החלטותיהם – ומוטב שנתחיל במשחק הגמר.

  1. פסילה מיידית של השופט מאירסון משיפוט, לכל הפחות במשחקיה של הפועל תל אביב.

בהזדמנות זו, אנו מברכים את קבוצת בני הרצליה על הזכייה בגביע לאחר משחק נהדר. כמו כן, אנו מודים לכל מי שתרם להצלחתו של אירוע גמר גביע המדינה”.

תגובת אחת.

  1. Mosh

    בדיקת מעמיקה לשחיתות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!