“במשחק הראשון שלו בלאומית הסתכלתי עליו וראיתי ילד מפוחד. אמרתי לו שהכל בסדר, והוא נפתח”: נייברגר מתאחד עם פריצקי בנתניה

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: יעל אמסילי 

רועי פריצקי חתם היום (שישי) באליצור נתניה, ובכך חזר לקדנציה שנייה בקבוצה. כזכור, פריצקי הוביל את נתניה לעליית ליגה שלא מומשה בעונת 2020/21, ובעונת 2021/22 הוא נבחר לחמישיית העונה בליגה הלאומית. כעת, בעקבות החזרה של פריצקי לעולה החדשה והאיחוד שלו עם רובן נייברגר אחרי שנתיים בהפועל באר שבע, בחרנו באתר “ספורטס רבי” לחזור לציטוטים שהמאמן סיפק עליו בכתבה שפורסמה באתר “ספורטס רבי” בשלב מוקדם של עונת 2022/23, שבסיומה נבחר פריצקי לתגלית העונה בליגת העל.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

ראשית, איך זה היה לאמן את פריצקי? “קודם כל תענוג גדול, ילד ובחור צעיר שעבר אצלנו שנתיים ועבר התפתחות גם בפן האישי ובפן האישיותי”, פתח נייברגר. “בשנה השנייה הוא היה הרבה יותר מנהיג, הרבה יותר ווקאלי ועם הרבה יותר ביטחון. הוא הגיע אלינו מהנוער, בשנה הראשונה לקח לו קצת את הזמן שהיה צריך כדי להסתגל והוא עשה את זה בצורה מאוד-מאוד יפה. בעונה הראשונה שלנו עלינו ליגה והוא היה חלק משמעותי מההישג הזה, בשנה השנייה הוא היה הרבה יותר דומיננטי. איפשהו, אולי למזלו ולרוע מזלנו, סבלנו מהרבה-הרבה פציעות, עמית אהרוני כמעט חצי עונה לא שיחק, וזה נתן לרועי המון-המון במה להתפתח גם בעמדות אחרות, גם בעמדת הרכז יותר, גם בלשחק יותר עם הכדור ולקבל יותר החלטות, וזה תרם לו המון להתפתחות האישית שלו ולהכנה שלו לקראת השלב הבא שהוא הגיע אליו השנה”.

Ruben Najberger – Photo Credit: Yehuda Halickman

לא היה שמח מנייברגר לראות את טביעת הרגל המהירה של פריצקי בליגה של הגדולים. “אני מאוד-מאוד שמח בהשתלבות שלו ובדרך שבה הוא נכנס לתחילת העונה בליגה הראשונה. ביום שני בצהריים דיברנו לפני המשחק, ואחד הדברים היפים שהוא אמר לי זה שהוא מאוד מוקיר תודה למערכת בבר שבע וגם לצוות, לליאור (ליובין ז”ל, שהיה המאמן), גיא (קפלן, העוזר) וכל מי שמלווה אותו שם על האמון שהם נותנים לו ועל הביטחון שהם זורקים אותו למים בשלב כזה מוקדם ושזה לא משהו שמובן מאליו מצידו. הוא ממשיך לעבוד קשה בכל פעם כדי להוכיח שהוא מתאים להיות במקומות האלה. אני מאוד-מאוד שמח בשבילו ואני מאוד-מאוד אוהב אותו כאדם וגם כשחקן אבל קודם כל כאדם, אז זה מאוד-מאוד משמח אותי”.

בזמנו, פריצקי שיפר את הקלעה מחוץ לקשת, ונייברגר התייחס לכך. “קליעה היא בסופו של דבר תוצר של כמה דברים: טכניקה, אימון, מספר חזרות על הקליעה וגם של ביטחון וסיטואציה מסוימת”, ניתח נייברגר. “בכל מה שקשור לנושא של הביטחון וללמוד עשינו בשנתיים האחרונות המון-המון עבודה עם זה, גם עם מה שקשור לטכניקה – כשרועי חזר מנבחרת העתודה, עם הצוות שמלווה אותו הייתה עבודה מאוד-מאוד סיזיפית כבר בקיץ האחרון אחרי נבחרת העתודה לקראת העונה, גם ליאור היה חלק גדול מהדבר הזה והוביל את השינוי הקטן הזה בטכניקה של הקליעה. כרגע רואים תוצאות וזה ממש-ממש כיף וממש-ממש משמח”.

האם יש שחקן שנייברגר היה משווה את פריצקי אליו? “לא”, הוא קבע, והוסיף דגשים מעניינים: “יש בו משהו מיוחד, זה כאילו נורא מובן מאליו השאלות שהוא הצליח ונכנס יפה – אני חושב שיש לרועי משהו שלטעמי הוא כרטיס כניסה לליגה הזאת לכל שחקן צעיר, שזה הנושא ההגנתי. רועי יכול לשמור היום כל שחקן בליגה, כל גארד בליגה, ישראלים, זרים, הוא עשה את זה בליגה הלאומית ומבחינתי הוא היה השומר הכי טוב בליגה בשנתיים האחרונות, גם עשה שיפור, לא מייד, אבל בשנה השנייה הוא הפך להיות השומר הכי טוב בליגה. אני חושב שזה כרטיס הכניסה שלו, אם נכנסות לו השלשות עכשיו אז זה בונוס, אבל קודם כל הוא משחק על הטיקט הזה, ההגנתי, שהוא לא נכנס ונהיה איזשהו חור בהגנה אלא להפך, ועל זה מגיע קרדיט. אנשים נוטים לשכוח את החלק הזה של המגרש, אבל בסופו של דבר 50 אחוז מהמשחק זה ההגנה והוא עושה את זה בצורה מרשימה, גם בזכות הרצון שלו, הנחישות והעבודה, וגם בזכות הגוף שלו שהוא גוף מיוחד ומרשים”.

Roy Paretsky – Photo Credit: Instagram

בסופו של דבר, בישראל כמו בישראל אוהבים, גם אם לא בצדק, להסתכל במהירות קדימה, מה שמוליד את השאלה המתבקשת: עד לאן פריצקי יכול להגיע בקריירה? נייברגר מספק את התשובה הכי מושכלת שאפשר. “אני לא כל כך טוב בנבואות ארוכות טווח. לקריירה של שחקן בסופו של דבר יש המון-המון משתנים, פציעות, חוסר מזל, קבלת החלטות וכל מיני כאלה אז אני לא יודע להגיד לך עכשיו אם הוא יהיה יורוליג, יורוקאפ, טופ ליגת העל, אן.בי.איי או שיחזור לליגה הלאומית, אין לי מושג. אני יודע שהנחישות, ההתמדה, המסירות והרצון שלו להצליח באמת יעזרו לו מאוד להתקדם ולממש את הפוטנציאל שלו כמעט עד תום”.

נייברגר נדרש לשתף סיפור מיוחד על פריצקי, ורגע לפני שתקראו אותו, חשוב להדגיש שלפי המאמן זה לא דומה למה שעשה לאחרונה גיא לוזון מהכדורגל. “במשחק הראשון שלו בליגה הלאומית שיחקנו במוצקין והוא קיבל את הכדור, עבר את החצי ופשוט קפא, הוא איבד כדור על החצי וקיבל לייאפ בצד השני. היה פסק זמן כמה דקות אחרי זה, הסתכלתי עליו וראיתי ילד מפוחד, חיוור קצת ולבנבן, ואמרתי לו ‘הכל בסדר, הכל מעולה, לאט-לאט זה יבוא’. ראיתי שהוא הסתכל עליי בעיני עגל כאלה, הלם, ילד שעולה לבוגרים בפעם הראשונה. ידעתי שהוא גבר שבגברים, כבר הכרנו לחודש-חודשיים של אימונים, ופשוט נתתי לו כאפת ליטוף כזאת, והוא נפתח. ניהלנו מסורת שלפני כל משחק שעולים לשחק הוא מגיש לי את הפנים ואני נותן לו כאפה כזאת קטנה, וככה שנתיים לפני כל משחק אנחנו מתחילים עם כאפת התעוררות כזאת, זה נהיה חצי מנהג. בשיחה לפני יומיים אמרתי לו שהדבר שאני הכי מתגעגע אליו זה שאין לי למי סטירות עכשיו בקבוצה החדשה, אין לי למי ‘להרביץ’. הוא נתן לי כמה רעיונות לשחקנים בקבוצה הנוכחית”, צחק נייברגר.

בסיום דבריו, נייברגר הוסיף על פריצקי: “אמרתי קודם שקריירה של שחקן יכולה להימדד בכמה פרמטרים, ואחד הדברים שהוא עשה זה קבלת החלטות. לרועי היו יותר מהצעה אחת או שתיים בליגה הראשונה בקיץ האחרון וחלקן היו הצעות לא פחות מעניינות מההצעה שהוא קיבל לבוא לשחק בבאר שבע, ואני חושב שהוא קיבל החלטה שהיא פשוט בדיוק בשבילו. הוא קיבל את ההחלטה הנכונה, הלך לליאור שזה מאמן שמכיר אותו, היה חלק מהפרויקט ומהתהליך איתו ומאמין בו מאוד, הוא הלך למערכת שכמו שנראה יש לה סבלנות, היא רוצה לפתח שחקנים ומועדון ולעשות דברים קצת אחרת, לפחות מאיך שאני רואה את זה. אני חושב שזו קבלת החלטה מעולה מבחינת הקבוצה הראשונה בליגת העל, ולכן אני מאוד-מאוד שמח בבחירה שהוא עשה”.

Roy Paretsky – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!