בית״ר ירושלים מתחברת עם ניצחון על סקציה נס ציונה

יול 28, 2019 | כדורגל ישראלי

על ידי Joshua Halickman

בית”ר ירושלים וסקציה נס ציונה הראו ניצוצות מהיכולת שלהן במחזור הראשון של גביע הטוטו באצטדיון טדי, שנגמר בניצחון בית”רי (2-1) דחוק.

שלומי אזולאי נגח ראשון לרשת (47), סביאן לילאי האלבני השווה לאורחת (75), לא לפני שאנתוני וארן כבש מקרוב עמוק בתוספת הזמן בבעיטה האחרונה (95) כדי לשלוח 4500 אוהדים מאושרים הביתה.

בצד של העולה החדשה נס ציונה, יש בהחלט לא מעט דברים חיוביים שהמאמן עמיר תורג’מן יכול לקחת מהמשחק. קשר נבחרת אלבניה, סביאן לילאי המנוסה שעוד ידבר חזק העונה בליגת העל, הציג יכולת גבוהה ובנוסף קינח עם שער גדול שגרם לדפיקות לב אצל המארחת, ובכלל הקבוצה הציגה משחק אגרסיבי שאיתגר את הקבוצה הירושלמית. עם זאת, בצידי ההגנה של נס ציונה נראו טעויות שלא מתאימות ברמות האלה. תורג’מן היה נראה די מרוצה מהגישה של השחקנים שלו, ”אני מרוצה מהעמידה, מהעבודה, מההשקעה ומהרצון של השחקנים”.

בצד של בית”ר ירושלים, יש הרבה חומר למחשבה אצל המאמן רוני לוי. הקבוצה אמנם ניצחה, אבל זה כאמור היה בקושי, בדקה ה95 בבעיטה האחרונה, וקבוצה בסדר הגודל הזה תהיה חייבת בעתיד לדעת ”להרוג” משחקים כאלה מול יריבות נחותות.

2 החלוצים הטבעיים של בית”ר בסגל, שלומי אזולאי ואנתוני וארן כבשו, אבל יהיה מעניין לראות האם האם הם יציגו יכולת דומה במשך רוב שלבי העונה. המאמן לוי מדגיש שאלה החלוצים שהוא יוצא איתם למלחמה ושאין כל כוונה לחפש חלוץ מטרה אחר, על אף הדיבורים שהשניים לא יכולים להוביל את הקבוצה לצמרת.

לוי דיבר על החיבור שנוצר בקבוצה, שנראית טוב מאוד על אף רעשי הרקע שמסביב, ”יש לנו דינמיקה מאוד טובה בתוך הקבוצה ושחקנים מאוד מחוייבים, כמו שזה נראה אנחנו בדרך הנכונה. אנחנו עובדים קשה כדי להגיע לאן שאנחנו רוצים להגיע”. בית”ר הייתה פעילה מאוד התקפית, מיכאל אוחנה שסביבו יש סימני שאלה הבריק לפרקים כמו גם פרדי פלומיין שיצר מצבים, אבל האיש בה”א הידיעה של בית”ר היה דווקא המחליף לוי גרסיה, שנכנס בדקה ה60 והראה מהירות מסחררת ויכולת כדרור נפלאה. אלא שגרסיה הצעיר, שהצטרף מקריית שמונה, החמיץ מול השער ועד היום הוא לא נחשב לשחקן עם סיומת טובה מול השער, וזה דבר שהוא יהיה חייב לעבוד עליו כי חוץ מזה הוא שחקן פשוט כישרוני ונהדר ברמה בלתי רגילה. אוהדי בית”ר ידעו להעריך את יכולתו של גרסיה, והם צעקו ”גרסיה, גרסיה!” אחרי עוד מהלך ענק שלו.

עוד נקודה שחשובה לציון היא ההגנה הצעירה של בית”ר ירושלים. את הקו הימני שורף שי קונסטנטין שמגיע אחרי עונת פריצה נהדרת בבני יהודה, את הקו השמאלי מתפעל מקסים גרצ’קין שהיה שותף בהצלחה של הפועל חדרה, ובמרכז ההגנה ממשיך שחקן הבית אור זהבי. קונסטנטין הנהדר דיבר על כך, ”גם במשחקי האימון שיחקנו בהגנה הזאת ועמדנו לדעתי טוב, אנחנו מתגבשים ורצים, קבוצה צעירה שעובדת ורוצה, הותיקים דוחפים את הצעירים, הכבוד מעל הכל, אנחנו מסתדרים מצויין”. וכמה טוב שיש לקונסטנטין ולחבריו משחקים בגביע הטוטו כדי להתחיל להסתדר בצורה מצויינת, כדי שבפתיחת העונה הקבוצה תיראה מוכנה והרבה יותר טוב מאיך שהיא נראית כרגע, כי הפוטנציאל הענק שטמון בסגל של בית”ר ירושלים בהחלט קיים.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!