ביתר ירושלים ואשדוד נפרדו בתיקו 1:1

אוג 7, 2019 | כדורגל ישראלי

על ידי Joshua Halickman

תצוגת כדורגל חלשה. אין הרבה תובנות שאפשר לקחת מהמשחק המשמים בין בית”ר ירושלים למ.ס אשדוד במסגרת גביע הטוטו, שנגמר בתיקו 1-1 מאכזב, כאשר שני השערים נכבשו מפנדלים. בדקה ה31 בית”ר עלתה ליתרון 1-0 מפנדל של פרדי פלומיין שגם סחט את הפנדל כאשר הוכשל ברחבה על ידי טימוטי אוואני, ובדקה ה63 אשדוד השוותה את התוצאה מפנדל של שובל גוזלן, אחרי הכשלה ברחבה של עדי תמיר על מוחמד קנעאן. למרות 6 דקות של תוספת זמן, אף צד לא השכיל לנצח את המשחק, מה ששלח את המארחת לחצי הגמר במפעל.

בצד המקצועי נתחיל עם אשדוד של רוני אוואט. היא אמנם לא הצליחה לעלות לחצי הגמר בגביע הטוטו, אך היא כפתה משחק אגרסיבי על בית”ר, שהתבטא כמובן בשריקת פנדל לחובתה ובלא מעט כרטיסים צהובים. סגנון המשחק הזה בהחלט עזר לה להוציא תיקו מכובד מול בית”ר, והראה שהיא בהחלט מסוגלת לשרוד בשקט בליגה ביכולת שכזו. חלוץ הקבוצה שובל גוזלן נראה כמו מי שאמור להנהיג את אשדוד. כרגע גוזלן, שכבש את הפנדל, הוא מלך שערי גביע הטוטו עם ארבעה כיבושים, ואם ימשיך ביכולת הזאת אז אשדוד הרוויחה חלוץ פשוט נהדר.

אוואט בחן את בלם נבחרת אוגנדה טימוטי אוואני שחזר מאליפות אפריקה, אך הוא הראה סימני חלודה וכאמור הכשיל לפנדל במחצית הראשונה. עם זאת, נדמה שבאשדוד מתכוונים לתת את הזמן לאוואני כדי שיוכל להתחבר לשחקנים בקבוצה ולהראות את היכולות האמיתיות שלו. אוואט דיבר על הבלם, ”צריכים לזכור שהוא בא אחרי אליפות אפריקה, הוא נחת רק לפני יומיים אחרי טיסה מאוד ארוכה, הוא עשה איתנו לפני המשחק אימון אחד בלבד והוא עוד לא מכיר את השמות של השחקנים אבל אני חושב שרואים שמדובר בבלם טוב שבטוח יתרום לנו ברגע שהוא יהיה יותר מתואם עם שחקני ההגנה, יכיר את השמות ויתאקלם בעיר ובקבוצה, ואני חושב שנרוויח בלם מצויין”.

בצד של בית”ר, המשחק היה בעיקר בלון ניסויים עבור הקבוצה של רוני לוי. מקס גרצ’קין שהצטיין נגד הפועל תל אביב עם שער גדול היה פצוע ולא שיחק כמו רבים מהכוכבים בקבוצה כמו שלומי אזולאי ומיכאל אוחנה, אז לוי עלה עם יקיר ארצי בהגנה כשגם בהתקפה ובקישור המאמן ניסה שחקנים מחליפים אחרים כמו לירן רוטמן, תמיר עדי שהכשיל לפנדל ושלום אדרי, שסיפק משחק מצויין וגם הצליח לסכן את השער של רועי משפתי. גדי קינדה היה המצטיין בשורות הצהובים עם מספר להטוטים, פלומיין שסחט וכבש את הפנדל הציג דקות איכותיות במחצית הראשונה, ואנטואן קונטה המחליף איים על השער וכמעט כבש שער ראשון בקריירה, בבעיטה שנעצרה רק במשקוף. מעבר לכך בית”ר פשוט לא הסתדרה עם הקשיחות של אשדוד, והמשחק היה עבורה מורט עצבים ולפרקים מלוכלך.

בסופו של דבר היא עמדה במטרה ועלתה לחצי גמר גביע הטוטו, כשהיא מסיימת את הבית עם 10 נקודות, 6 שערי זכות ו2 שערי חובה ב4 משחקים. איתמר ניצן, שפעם נוספת הפגין ביטחון בשער הבית”רי עם הצלות גדולות בעיקר מהבעיטות של שגיב יחזקאל התייחס לאפשרות שיגיע חיזוק להגנה של הקבוצה והביע שביעות רצון מההגנה הנוכחית, ”זה דברים שהצוות המקצועי וההנהלה צריכים לפתור. מבחינתי אני אתמודד עם כל השחקנים שישחקו איתי ואעשה את זה בשמחה רבה. עד עכשיו אנחנו עושים את זה בצורה טובה”. ובהחלט ניצן, שעד לשלב מתקדם בעונה שעברה לא קיבל מספיק הזדמנויות מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש, מראה יכולת גבוהה, ובעיקר עוזר לקבוצה שלו ולקו ההגנה שמלפניו לעבור את המשחקים בצורה טובה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!