בין “או אה מה קרה” ל”פספסת, פישלת אה הו”: 3 נקודות על ההפסד הצמוד של מכבי לצסק”א

נוב 11, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Elior Gitler

לאחר שרצף הניצחונות של מכבי תל אביב הגיע לסיומו בתחילת השבוע עם הפסד להפועל חולון בליגה, רצף ניצחונות היורוליג (חמישה משחקים) של מכבי הגיע גם הוא לסיומו הערב (חמישי), לאחר הפסד חוץ צורם – 74:73 מול צסק”א מוסקבה במסגרת המחזור התשיעי. לקראת משחק ליגה ועוד שני מחזורים במפעל האירופי בשבוע הבא, מכבי קיוותה להגיע עם רוח גבית יותר חזקה.

תם מה הוא אומר: על אף שצסק”א לא הציגה את היכולת הכי טובה במשחק הזה וכשהיא לא בסגל הכי טוב שלה, ניצחון על אדמת רוסיה זו משימה לא פשוטה אף פעם. מכבי תל אביב נפלה היום בדברים הקטנים, בדברים התמימים. מכבי ספגה היום כמות נקודות חריגה עם סוף שעון. לזה כמובן, מצטרף המהלך האחרון: אוואנס טען שהוא לא נגע אחרון בכדור חוץ שנשרק לטובת המארחים, מאמן מכבי, יאניס ספרופולוס, ביקש “צ’אלנג'” מהשופטים, ולאחר בדיקה הכדור עבר לצהובים מתחת לסל, להתקפה שתכריע את המשחק. מכבי לא ניצלה את זה וירדה מהמגרש מופסדת. יאניס התייחס לכך בתום ההתמודדות: “המשחק הוכרע בדברים הקטנים. הייתה לנו הזדמנות בסוף המשחק לנצח. צסק”א קלעה שלושה או ארבעה סלים עם הבאזר וזה שמר אותה במשחק או ביתרון. אני חושב שעשינו עבודה נהדרת, שתי הקבוצות יכלו לנצח והקבוצה עם יותר מזל ניצחה”. היורוליג היא ליגה ארוכה וקשה וכדי להגיע לנחלה, צריך חוזק יד אל מול התמימות.

Keenan Evans – Photo Credit: Euroleague

גיוון: בעונות האחרונות היינו רגילים לראות את סקוטי ווילבקין סוחב את מכבי על הגב. העונה הוא הרבה יותר שותף למשחק הקבוצתי ומקבל עזרה מחבריו החדשים לקבוצה. במשחק הערב מכבי הלכה בעיקר לכיוונם של ז’יז’יץ’ ו-וויליאמס. כשהיה צריך את הגיוון בהתקפה, השחקנים האחרים התקשו לייצר כזה והשניים המרכזיים היו נראים כבר עייפים בסוף, דבר שבא לידי ביטוי בהחטאת עונשין של וויליאמס שיכלה להשוות את התוצאה בשלהי המשחק. בשורה התחתונה, אי אפשר לבוא אליו בטענות אבל מכבי חייבת בעתיד הקרוב חלוקת נקודות נוספת בין השחקנים והעלאת הרמה ממגוון שחקנים בכל משחק.

תחושת פספוס: בסופו של דבר, אפשר לומר שתחושת ההחמצה שאיתה מכבי מסיימת את המשחק ממחישה את הערב בצורה הטובה ביותר. אי אפשר לומר בנחרצות שמכבי הייתה לא טובה, או שלא הגיע לה – אבל זו המציאות. כדי לחפות על ההפסד הביתי מול הכוכב האדום במחזור השני, הצהובים רוצים וצריכים להשיג ניצחון חוץ על אחת מהקבוצות שנחשבות בטופ של המפעל, והערב הם פספסו הזדמנות כזו, אפילו אם לא מדובר בצסק”א הכי טובה שיש. גם וויליאמס מרגיש ככה: “למדנו שאנחנו יכולים להתחרות בכל אחת וכולם יודעים שאנחנו יכולים להתחרות בשמות הגדולים, ולנצח”. רומן סורקין הוסיף: “אפשר לקחת מהמשחק את המלחמה שלנו. זה לא משחק קל ברוסיה. היינו קרובים מאוד ונלחמנו חזק. זה משהו שמאוד חשוב לנו כקבוצה. אם היינו שמים את הסל בסוף היינו חוגגים. הפסדנו וצריך להסתכל קדימה”.

בעוד שישה ימים מונאקו תגיע לארץ לפני שמכבי תצא לשלושה משחקי חוץ רצופים, ותקופה זו יכולת להיות נקודת מפנה. בתחילת העונה שעברה מכבי הפסידו משחקים צמודים שהשפיעו בצורה כזאת או אחרת על ההמשך ביורוליג. מפתיחתה של עונה זו ניתן להרגיש ולראות שינוי משמעותי בגישה, גם אחרי הפסד כמו שקרה הערב – על חודה של נקודה לאחר מאבק עיקש. עד כה, אפילו לאחר הערב, אפשר לומר מבחינתה של מכבי: יחי ההבדל הקטן בין העונה הנוכחית לזאת שלפניה.

Derrick Williams – Photo Credit: Euroleague

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!