“בוער בי לחזור לאמן”, “אני מקווה שעוד יצא לנו לעבוד ביחד בעתיד”: כשטפירו ורוזנברג חשפו את רצונותיהם בפודקאסט “התשיעית באירופה”

מאי 5, 2024 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: פיב”א

מאיר טפירו חוזר לקווים, ולעירוני נס ציונה. אחד הכדורסלנים הישראלים הגדולים בכל הזמנים, שהספיק לככב בין השאר במדי הכתומים ולאחר הפרישה גם שימש בהצלחה כמנכ”ל ומנהל מקצועי כשהוא היה חלק מהזכייה ההיסטורית ביורופקאפ בעונת 2020/21, מונה היום (ראשון) למאמן החדש במקומו של אלעד חסין, שסיים את דרכו בעקבות התוצאות המאכזבות. טפירו מאמן את נבחרת ישראל בכדורסל ה-3 על 3, אבל עברו שנים מאז שהוא אימן קבוצה מקצוענית: את קריירת האימון פתח בעונת 2016/17 עם מכבי אשדוד, ובתחילת עונת 2017/18 הוא עמד על הקווים של הפועל אילת, עד שפוטר. טפירו דווקא היה קרוב לחזור לקווים כבר בקיץ האחרון ועוד לאילת, אלא שבסופו של דבר זה לא קרה, כשאת הסיפור מאחורי הקלעים הוא חשף לראשונה בראיון לפודקאסט “התשיעית באירופה” של כותב שורות אלו. כעת, בחרנו באתר “ספורטס רבי” לחזור לפודקאסט עם טפירו וגם לפודקאסט עם המנהל הספורטיבי של נס ציונה, איתמר רוזנברג, שבעצמו דיבר בקיץ על כך שהוא היה שמח לעבוד שוב יחד עם אגדת הכדורסל הישראלי.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

בפודקאסט, כשטפירו נשאל על אילת, הוא גילה: “כבר הכל היה סגור והיה משהו מהותי בשבילי ובשביל המשפחה שלי שמאוד היה חשוב לנו, ולא הצלחנו לגשר על הפער הזה. אני יכול להגיד שפגשתי אנשים טובים שרוצים להצליח, ואני באמת מאחל להם הצלחה למרות שלא סגרתי שם בסופו של דבר. אלה אנשים שהם גם חברים שלי, לצערי לא הצלחנו לגשר על משהו שהיה מאוד מהותי לי, אבל היה משא ומתן הוגן וטוב. לצערי בסוף זה לא קרה, אבל זה החיים”. כשנשאל האם בוער בו לאמן, טפירו ענה: “כן. האמת היא שכן”. אפשר להגיד שאותה תשובה הכינה את הקרקע לקראת העבודה הבאה של טפירו.

Meir Tapiro – Photo Credit: Basket.co.il

כשרוזנברג נשאל בפודקאסט על שיתוף העבודה עם טפירו, הוא ענה: “מאיר טפירו חבר מאוד-מאוד קרוב, עבדתי איתו צמוד לאורך כל התקופה שלו בעירוני נס ציונה, ואפשר להגיד שלמדתי ממנו את ההתנהלות היומיומית בקבוצה ואת הדברים המקצועיים שצריך לשים לב אליהם בשחקנים, גם מחוץ למגרש וגם בדברים המקצועיים שאתה מסתכל על שחקנים בקיץ. הוא עזב אחרי העונה שזכינו ביורופקאפ, ומאז בעצם אני עושה את התפקיד הזה. אנחנו עד היום בקשר מאוד-מאוד טוב וחברי, הוא אחד האנשים שאני הכי אוהב ואני מקווה שעוד יצא לנו לעבוד ביחד בעתיד”. כמובן שבזמנו המאמן היה חסין, כך שהגעה של טפירו לנס ציונה לא הייתה רלוונטית, אבל כעת, כשבשלו התנאים, שני הצדדים ניצלו את ההזדמנות ואיחדו כוחות.

“למאיר יש עבר עשיר בנס ציונה, והוא עזר לנו לנטוע שורשים ולהתפתח כמועדון. חיפשנו מישהו שמכיר את המערכת ויוכל לתת לנו אימפקט מיידי, ואני בטוח שמאיר הוא האיש הנכון למשימה, ושהוא יצעיד אותנו קדימה”, אמר היום היו”ר יניב מזרחי, שמינה את טפירו עד סיום עונת 2024/25, ואילו חתן השמחה עצמו סיפר: “שמח לחזור לנס ציונה, מקום שהפך לבית בשבילי. תודה על האמון!”. באופן אירוני, משחק הבכורה של טפירו ייערך ביום שלישי הקרוב (19:05) מול… הפועל אילת.

Photo Credit: Itamar Rosenberg’s Facebook

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!