“בדיעבד יכול להיות שהיינו צריכים לבחור מישהו אחר”: עמיאל הודה בטעות עם אריאל

אוק 13, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

אכזבה גדולה בהפועל ירושלים לאחר ההפסד הביתי הדרמטי 73:68 למנרסה הספרדית במסגרת המחזור השני בליגת האלופות, מה שגרם לה לרדת למאזן שלילי של 2:0 בבית ב’ אחרי שכבר הפסידה בישראל בצורה כואבת לקרשיאקה הטורקית בשבוע שעבר. הקבוצה של המאמן אורן עמיאל פתחה את המשחק היטב עם יתרון 2:10, אך בהמשך היא הורידה הילוך והמשחק הפך לצמוד ביותר עד סופו. בדקה האחרונה ירושלים בעטה בדלי פעם אחר פעם מקו העונשין, מהשדה ואף בכדור חוץ לא מוצלח שהוציא אדם אריאל בשניות האחרונות, וכל הדברים האלה יחד עם היכולת ההתקפית הירודה עלו בהפסד.

כאמור, לירושלים היה ערב מזעזע מבחינה התקפית בהיכל פיס ארנה. היא קלעה ב-40.9% בלבד לשתיים, והאחוזים שלה מחוץ לקשת היו אף גרועים יותר, כשהיא רשמה 6 מ-32 בלבד לשלוש (18.8%). להתפרקות מחוץ לקשת היו אחראים כמה שחקנים: אנתוני בנט ואדם אריאל (0 מ-6 כל אחד), קייזר גייטס (1 מ-6), שון קילפטריק (0 מ-4) ורטין אובאסוהן (0 מ-2). בעקבות ההחטאות הרבות, ירושלים שלטה באופן לא מחמיא בריבאונד: 41:55 לטובתה בסך הכל כולל 8:22 בהתקפה.

Adam Ariel – Photo Credit: Dov Halickman

“ברכות למנרסה ולמאמן מרטינס”, פתח עמיאל את דבריו בסיום המשחק. “זה היה קרב, היינו קצרים בשניות הסיום בדברים שאסור לעשות ברמות האלו, החטאנו זריקות עונשין ולא לקחנו ריבאונדים בהגנה. זו התחלה קשוחה בשבילנו ואנחנו צריכים למצוא את המילים הנכונות להגיד לשחקנים. עוד פעם שברון לב בסוף. לא קל להפסיד ככה משחק שני רצוף, נבדוק את עצמנו טוב-טוב, כמובן שאני בודק את עצמי ראשון ואיך מרימים את החבר’ה כי כרגע רואים את המצב המנטאלי שלנו. הרבה ריבאונדים היו באוויר מכיוון שהחטאנו הרבה זריקות. אנחנו רוצים לשחק בקצב יותר גבוה, זו המטרה שלנו, אנחנו חווים קשיים כרגע ואי אפשר לייפות את זה”.

מי שלא שיחק בדקות המכריעות היה שון קילפטריק, שאמנם לא היה בערב גדול (6 נקודות) אך היה בהחלט יכול לתרום לפחות מבחינת הניסיון שלו על הפרקט. למה עמיאל לא שיתף אותו ברגעים החשובים? “יש דברים שאני מעדיף לשמור אצלנו כדי לכבד את כולם, אבל בסוף הלכתי עם מי שחשבתי שינצח לנו את המשחק”, גילה המאמן. קילפטריק עצמו נשאל בסיום מה קרה בינו לבין המאמן, ואמר: “זו ההחלטה של המאמן, אני לא יודע. אני פה כדי לעשות את העבודה. בתור שחקן אני אגיד שבוודאות אני מרגיש שאני יכול לעזור לקבוצה בכל רגע, אבל כשהמאמן מחליט דברים כאלה ומחליט מה הכי טוב בשביל הקבוצה אז אני צריך לקבל את זה, לעודד את החברים שלי לקבוצה ולהיות מקצוען. לא דיברנו אחרי המשחק”.

Sean Kilpatrick – Photo Credit: Dov Halickman

חלק מאוהדי ירושלים שרקו בוז בסיום וזעמו על עמיאל שבחר ללכת עם אדם אריאל, קלע שלשות ניצחון מחונן, בתפקיד של מוציא כדורי חוץ. גם אם התוכנית הייתה שאריאל יקבל בחזרה את הכדור ויזרוק בעצמו, עמיאל לקח סיכון גדול מדי עבור ירושלים והדבר אכן עלה לה ביוקר. “אני יכול להבין אותם, הקבוצה היא שלהם לפני שהיא שלי, הם מרגישים את ההפסד בלב שלהם, מקבל את זה. בדיעבד יכול להיות שהיינו צריכים לבחור מישהו אחר אבל אני חושב שהטעות הייתה בביצוע של התרגיל, לא ביצענו את זה ולא חסמנו איפה שהיינו צריכים, האחריות היא שלי ואני לעולם לא אפיל את האחריות על השחקנים”.

מאמן מנרסה, פדרו מרטינס, נשאל האם בתור יריב הוא הופתע מכך שאריאל הוציא את כדור החוץ החשוב. “אני לא מופתע, יש לי הרבה כבוד להפועל ולמאמן שלה, עבורי זאת אחת הקבוצות שנחשבות לפייבוריטיות לזכייה במפעל, להפועל יש הרבה שחקנים עם יכולת אישית גבוהה”.

גם סילביין פרנסיסקו, שהצטיין עם 23 נקודות (3 מ-7 שלוש) ופלוס 24 עבור מנרסה, טען שלא הופתע מכך שאריאל מסר את כדור החוץ. “לא הייתי מופתע בכלל, פשוט צריך להישאר מפוקסים ולעשות עצירה אחת כי החטאנו זריקות עונשין בסיום”.

Sylvain Francisco – Photo Credit: Dov Halickman

עמיאל, שהריץ בדקות רבות את עמית גרשון (7 נקודות) בתור רכז, סיים: “אנחנו צריכים להסתכל על כל משחק לגופו. אנחנו צריכים לשחק יותר נכון למי מוציא לפועל, אני חושב שהיום ספציפית ג’יילן (אדאמס) ביצע יותר טוב כש’אובה’ (רטין אובאסוהן) לא היה על המגרש. אני מנסה לעשות את הכי טוב עם הסגל שיש”.

ג’יילן אדאמס, שלמרות שהיה שותף להחטאות מקו העונשין היה השחקן היחיד בירושלים שסיים בספרות כפולות כשהפציץ 24 נקודות (4 מ-7 לשלוש), אמר: “נלחמנו, עשינו טעויות קטנות מוקדם יותר במשחק שעלו לנו ביוקר. כשהגעתי לשחק עבור הקבוצה הזאת ידעתי שכל משחק יהיה קשוח, החטאנו הרבה זריקות פנויות”.

Jalen Adams – Photo Credit: Dov Halickman

גם ת’ון מייקר, שרשם 6 נקודות ו-7 ריבאונדים, סיכם את ההפסד המתסכל ונשאל על הסיטואציה של עמיאל וקילפטריק: “אני לא יודע מה חסר, אני פשוט מנסה להישאר מוכן ולעשות את העבודה שלי. בוודאי (שקילפטריק היה יכול לתרום), שון הוא אחד הבחורים שנחשבים לגו טו גאי בשבילי, יש הרבה מהלכים שאנחנו מריצים שאנחנו מרוויחים מהם וגם הוא מרוויח. הוא בחור שהגנות מכבדות מאוד והוא מסוגל לבצע מסירות. אני לא יודע מה קרה במשחק כי הייתי ממוקד”.

הוסיפו לירושלים: איתי שגב עם 6 נקודות, אנתוני בנט, קייזר גייטס ורטין אובאסוהן 5 כל אחד, ווילי וורקמן ואדם אריאל 2 כל אחד.

Thon Maker – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!