את מי פגשתי כשעצרתי להמבורגר ובירה בכביש 90 אחרי ההפסד של קריית אתא?

פבר 10, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Hanan Spond

נסעתי עד לכפר בלום בשביל לעודד את עירוני קריית אתא עם קומץ אוהדים וקצת תמיכה מילדים מקומיים שהחליטו שהם באים לעודד איתנו את עירוני קריית אתא. עד שש דקות לסיום באמת האמנתי שעירוני קריית אתא תדהים את גליל עליון ותצא מכפר בלום עם ניצחון. אבל בסוף הסטטיסטיקה שוב התיישרה ושוב אותו סיפור ובאמת שאני מעתיק מהטור הקודם את מה שכתבתי על המשחק מול מכבי ת”א מילה במילה (חוץ מהאחוזים בקליעה): “… חטפנו מעל 90 נקודות והפסדנו. הקבוצה היריבה התעלתה עלינו מחוץ לקשת. הפעם עם 46% באחוזי קליעה מהשלוש (שיא עונתי)…”. עירוני קרית אתא חטפה 12 סלים מחוץ לקשת. שוב, חמישה סלים היו מהפינה. שוב משאירים שחקנים חופשי.

הצטרפו לקהילת ספורטס רבי בלינק הבא: https://chat.whatsapp.com/DxcewEZbtu79vTeeGOsAMk

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

הסטטיסטיקה לא שיקרה גם לגבי שחקני גליל עליון. הובר ולוי קלעו בדו-ספרתי (23 ו-15 נקודות בהתאמה). לוי קלע שלוש שלשות מחוץ לקשת (כמו במשחק הקודם). מושקוביץ (אנחנו עוד נחזור אליו) אחרי שני משחקים לא טובים חזר לסטטיסטיקות שלו ולא נשמר חזק מספיק.

חייב לשבח את הקהל של גליל עליון שבאמת דחף את שחקני גליל עליון עם עידוד מטורף ככל שהפער נסגר.

Roi Huber – Photo Credit: Basket.co.il

בעירוני קריית אתא, גארט לעומת זאת היה מדהים עם 1.13 במדד “האפקטיביות” (תרומה של יותר מנקודה לכל דקת משחק) כאשר ברבע הראשון וברבע השלישי היה מדהים וברבע השני וברביעי תרם אבל פחות (אולי מעייפות). רדיק וסטיבנס היו מצוינים עם 0.64 ו-0.73 במדד בהתאמה. שאבון היה די פושר עם 0.31 במדד וקיבל שלוש שלשות על הראש לעומת 0.86 במשחק הקודם. בריסקר תרם יפה מאוד במיוחד ברבע השני עם 0.76 במדד.

חנוכי ומשעור שהיו מצוינים ברבע הראשון ירדו באפקטיביות שלהם בצורה הדרגתית בשאר הרבעים עד שלא תרמו או תרמו שלילית ברבע האחרון. משעור קיבל את שתי השלשות האחרונות על הראש וקיבל מינוס 0.2 במדד לעומת 0.44 במדד במשחק שלו מול מכבי ת”א. לא הבנתי למה דוידי הוצא אחרי הרבע הראשון (קיבל 0.5 במדד).

אחרי המשחק עצרתי עם עוד אוהד להמבורגר ובירה בכביש 90 (אגב, אחלה המבורגר ממליץ על ה”דרומי”). תוך כדי התחלנו לזהות שחקנים של הפועל גליל עליון שבאו לחגוג. כשהגיע מושקוביץ עצרתי אותו והזכרתי לו שבמשחק בית מול עירוני קריית אתא אני זה שצעק לו “מושקוביץ, שברת לי את הסטטיסטיקה” (ראו טור בנושא). הוא צחק ושאל אותי אם גם במשחק הנוכחי הוא שבר לי את הסטטיסטיקות? אני בתגובה: “נורא רציתי שיהרסו לך את הסטטיסטיקות אבל לא הצליחו”. צחקנו. איחלתי לו בהצלחה וכמובן הצטלמו יחד למזכרת.

Photo Credit: Hanan Spond

אבל פגשתי גם את שאבון לואיס ששיחק בשנה שעברה בגליל עליון. דיברנו על המשחק. הזכרתי לו שאחרי ההפסד מול הפועל חולון בבית הוא אמר לי שהכל בראש. ניסיתי להבין ממנו איך שש הדקות האחרונות של המשחק היו אחרות לגמרי. הוא סיפר על כך שצריך להיות נורא מרוכזים בדקות האחרונות. לעשות את המהלכים בצורה מסודרת, לא לאבד כדורים. בקיצור הלחץ עלה והשפיע. הצטלמנו עם שאבון למזכרת ויצאנו לדרך.

תודה לאוהד יניב ממו שהצטרף אליי לנסיעה הארוכה עד לכפר בלום ובחזרה. חזרנו מבואסים אך שבעים.

המשחק הבא הוא מול הפועל ת”א בחוץ וכמו בטור לפני המשחק מול מכבי ת”א לא ארשום מה צריך לעשות בשביל לנצח את הפועל ת”א מהסיבה שהיא קולעת בממוצע 91.3 נקודות למשחק. מה שאומר ששוב סטטיסטית הפסדנו את המשחק עוד בלי לשחק בו.

נקודה למחשבה, עירוני קריית אתא חוטפת בממוצע חמש שלשות בגלל השארה של שחקנים יריבים פנויים. אם היא הייתה מונעת את זה, עירוני קריית אתא הייתה נחשבת לקבוצה הגנתית טובה שסופגת בממוצע פחות מ-80 נקודות והטבלה הייתה נראית אחרת. אשמח שעירוני קריית אתא “תשבור” לי כבר את הסטטיסטיקה. מבטיח תמונה קבוצתית איתה כשזה יקרה.

הפעם אני מעודד מהבית… בהצלחה.

חנן

Hanan Spond – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!