אסי שמעון: “פיני גרשון צודק. זה עצוב שחסר כסף לחמגשיות של אוכל”

יול 19, 2023 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: פיב”א

לאחרונה, בראיון שהעניק לנדב צנציפר מ-“ידיעות אחרונות”, פיני גרשון, המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות, הביע נבואת זעם והזהיר מקריסת הכדורסל הישראלי, כשהוא חשף בין השאר שאין תקציב לתת לשחקנים סנדוויצ’ים ושהוא משלם מכיסו כדי להעסיק מאמני כושר טובים. הראיון נערך לפני המסע הקסום של נבחרת העתודה שזכתה במדליית הכסף באליפות אירופה, אבל חומרת הדברים אומרת שאי אפשר לתת להישג הגדול לסנוור אנשים. כעת, בניסיון להבין מה באמת קורה בפנים, אסי שמעון, שכעוזר מאמן זכה בקיץ שעבר במדליית ארד עם נבחרת המכבייה של ישראל, גילה בפודקאסט “התשיעית באירופה” של כותב שורות אלו האם הדברים אכן נכונים. הציטוטים של שמעון לפניכם, כשהפרק המלא מצורף כמובן להאזנה.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי


ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

“קודם כל, קראתי גם את הכתבה. לצערי פיני צודק בדברים שהוא אומר. דעתי האישית היא שהשחקן הישראלי לא מוערך מספיק, חסר לי המון-המון שחקנים ישראלים בליגת העל, כל החוקים שעושים מגבילים שחקנים ישראלים. אני חושב שצריך לתת יותר במה לשחקנים הישראלים ולסמוך עליהם, הרבה שחקנים מוכשרים משחקים בלאומית כי שם הם יכולים לשחק יותר מאשר לעלות לליגת העל. חסר לנו לצערי גם מאמנים שמאמינים בשחקנים הצעירים האלה, בגלל שבליגת העל אצלנו כל משחק הכיסא של המאמן רועד, וזה לא צריך לקרות ככה, אז קשה לו להאמין בצעירים כי הוא יודע שכל הפסד יש בעיה ויתחילו לבוא אליו באיזושהי טענה, אז פחות משתפים צעירים. לתת לצעירים ביטחון, לא לפחד, אם כולם יעשו את זה אז השחקן הישראלי יתקדם.

“זה שחסר כסף לנבחרות זה עצוב, אני חושב שצריך להשקיע בדור הצעיר הזה. הילדים האלה שבאים אפילו מהנבחרת עד גיל 14 ומסתכלים על העתודה ועל נבחרת הנוער, איך הם מתנהלים, מה הם מקבלים ואיך הם עובדים באימון זו דוגמא בשבילם לעתיד. אלה השחקנים שאנחנו בוחרים כטובים ביותר מקצועית בארץ, ואם לא נשקיע בהם אז לאן הנבחרות יגיעו? זה שחסר כסף לחמגשיות של אוכל ולדברים בסיסיים זה עצוב, כי בסופו של דבר אנחנו ברמה די גבוהה באירופה ומוכיחים את זה בכל הנבחרות הצעירות, אז מגיע לנו לקבל תקציב לכדורסל ושישקיעו בו יותר במתקנים ובכל הדברים שמסביב כי כל הדברים שמסביב לכדורסל לא פחות חשובים להצלחת שחקן, אם זו ארוחה חמה אחרי האימון, פיזיותרפיסט, מאמן היכולות הגופניות, התזונאי, כל המתקנים והמאמן המנטאלי מעבר ליכולת המקצועית, למה אנחנו יודעים היום שלא רק היכולת המקצועית היא זו שקובעת על המגרש. יש הרבה פרמטרים שהשחקן צריך לעמוד בהם כדי להצליח מעבר לזה שהוא זורק לסל וקולע.

“אני מאוד-מאוד מקווה שהכתבה הזאת של פיני תזעזע מישהו, ואולי גם לא מהמדינה אלא ספונסר שאכפת לו, שתהיה הצלחה ושלא יחסרו הדברים האלה להצלחת הנבחרות”.

Asi Shimon – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!